Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért utálják egyesek mániákus...

Ricsi Istencsászár kérdése:

Miért utálják egyesek mániákusan az IPhone-t?

Figyelt kérdés
Mostanság 2 féle telefon létezik:IPhone és Samsung(ritkábban Sony és egyebek).Miért kell úgy fikázni az IPhone-t,mintha tényleg rossz telefon lenne?Az tény hogy igen tisztességesen meg kell fizetni,de Miben rosszabb mint egy Samsung?Nekem IPhone 4s-em van és gyorsabb mint a barátom Samsung galaxy s4-e.Ebben az az érdekes hogy elvileg a Samsungnak kéne gyorsabbnak lennie.Ja és mindkét telefon zsír új,tehát nem azért lassabb az övé mert tele van a memóriája.Meg alapból sokkal stabilabb az egész rendszer:pl az IPhone mindent elvisz,de a Samsungnak már igen nagy kihívás ha filmet néz rajta az ember.Alapból könnyebben kezelhető az enyém.Most jöhetnének azzal hogy az Android jobban testre szabható,de valójában csak olyan dolgokban amik senkit sem érdekelnek.Összefoglalva sokan istenítik a Samsungot mondván hogy tud annyit mint egy IPhone.Ehez csak annyi hozzáfűzni valóm van hogy amit az IPhone csillagos ötösre tud azt általában egy Samsung csak hármasra.Pl.:az ujjlenyomat olvasó.Az IPhone-é jó a Samsungé viszont sokszor téveszt.

2015. jan. 2. 22:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
16%
különös nálunk suliba mindenkinek i phone ja van akinek meg nincs az meg már annak is van mer kapott karácsonyra
2015. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Mert az iPhone-sek a Samsungosokat utálják, a Samsungosok meg az iPhone-seket. Mert barmok mind azért. Egyébként én Android párti vagyok, de azt nem mondom hogy szar az iPhone, de nem vennék se iPhone-t, se Samsungot
2015. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Nem magát az Iphonet utálják, hanem azokat, akik birtokolják, és úgy birtokolják, hogy az Iphonon kívül az összes többi alig használható, hibákkal terhelt és akinek nem az van, az hibbant ember...
2015. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

ez egy tipikus magyar dolog

szegény ország vagyunk ahol emberek az életbenmaradásért küzdenek mert 100 éve lopják ki a szemüket a mindenkori politikusok, fáradt, szomorú, szegény nép aki nagyon árérzékeny, ami drága az menjen az anyjába alapon az apple egy sznob játékszer, mivel nincs rá pénzük egy dolgot tehetnek: zsigerből utálják

így könnyebb nekik

nem kell ezért bántani őket

2015. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Én speciel utálom az iphone-t pedig volt iphone-onom. Váltottam Sony-ra és nem bántam meg szerintem sokkal jobb.
2015. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Amit most Te itt összehoztál, az kérlek szépen csúsztatás, méghozzá elég nagy. És fel véltem fedezni 1-2 valótlan állítást is, amit a tudatlanságod okoz.


Kezdjük az elején. Nem csak Apple és Samsung telefonokat láthatsz az embereknél javarészt. Én például elég sok LG-t, Sony-t, és Huawei-t szoktam látni. Az tény, hogy az általad említett 2 márkából arányukban több van mint a többiből. De ezek száma sem elhanyagolható.


Aztán az S4 kontra 4s. Unom már magyarázni, hogy az Android és az iOS két, gyökeresen más rendszer. Kezdjük mindjárt az általad felhozott sebességgel. Az Android úgy van megírva, hogy nincs olyan feladat, ami magasabb prioritású a másiknál. Míg az iOS ezzel szemben a felhasználói felületet kiemelt prioritással kezeli. Ezért gyorsabb, nem másért. És nem győzöm magyarázni azt sem, hogy amit látsz jelen esetben az S4-en, az NEM Android, hanem egy Android alapú rendszer. Tudod melyik az igazi Android? Az, amit a Google kiad, és a Nexusokon fut. Nem az ilyen vackok, amit akár a Samsung, akár a Sony, vagy épp az LG tesz a telefonra. Nézd csak meg a kettőt egymás mellett. Annyi lesz a hasonlóság, hogy majdnem egyformák a menük. De a többi nem olyan. Még a rendszer mélyén is vannak átdolgozások. Innentől kezdve nem beszélhetünk mindaddig az Android stabilitásáról, sebességéről, és tudásáról, míg nem egy módosítatlan rendszert látunk. Nagyon talán még a CyanogenMod is beleférhet, de az már szintén egy módosított rendszer. Ráadásul összehasonlítgatni így sem célszerű, mivel a két rendszer egészen másra való.


És akkor most kitérnék a további pontatlanságokra:

Azt írtad, hogy az iPhone mindent visz. Kérlek alásan, tegyél rá egy 4K felbontású filmet, amiben több hangsáv is van. Vagy tegyél rá konvertálás nélkül wav hangfájlokat (24 bit, és 96 kHz), és próbáld lejátszani őket. Mégsem tud bármit.


Aztán írtad, hogy az Android bár testreszabhatóbb, csak épp felesleges dolgokban. Mivel Te sem a valódi Android képességeit nézted, most én is élek ezzel a lehetőséggel. Na nézzük. Felesleges például az, hogy beállíthatod, milyen színnel, és milyen sebességgel villogjon az értesítési LED? Mindezt alkalmazásonként. Vagy felesleges, hogy kikapcsolhatod a felébredést töltő csatlakoztatása esetén? Felesleges a dupla koppintásos ébresztés/készenlét? Felesleges a testreszabás a gyorskapcsolók esetén? Felesleges a teljes témázhatóság? Vagy az akkukímélő üzemmód?

Neked lehet azok, de másnak nem.


Most pedig jöjjön a válasz, szerintem miben rosszabb az iPhone, mint egy Samsung? Részemről semmiben. Anyaghasználatra még jobb is, bár nem hibátlan. Lásd az iPhone 5 könnyen potyogó festékét, a 4 térerőgondjait, és a 6 hajlékonysági problémáit. Hogy fair legyen, Samsungnál ott van az USB port/panel rendszeres elhalálozása, a könnyen kopó krómkeret, és a 0-s minőségű műanyag, ami sokszor recseg ropog, és valóban, az ujjlenyomat olvasót nem így kellett volna kivitelezni.


És a végére visszakérdeznék. Te miért utálod mániákusan a Samsungot?

2015. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Galaxy S4-en megerőltető videókat nézni? Érdekes, én 1 hónapja használok ilyen telefont és eddig semmi baja nem volt, villámgyors és minden alkalmazást visz, filmezni szoktam rajta elég sokat és játszani a legújabb játékokkal (asphalt vagy modern combat például) de nem nagyon akadt még meg, szóval nem tudom, hogy te miről beszélsz, de szép próbálkozás volt:)
2015. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
És ne felejtsük el a WindowsPhone-osokat is aki mind a kettőt utálják:)
2015. jan. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó nem mondom hogy az IPhone hibátlan,de a Samsungot sem kell félteni.Van mindkettőnek kismillió apró hibája.Ja és én nem csúsztatok csak a tapasztalataimat mondom el.Egyébként amiket felsorolt az egyik válaszoló azokra a válaszom:Igen nekem azok feleslegesek.Nekem még soha nem merült le teljesen az aksim,mert nem használom egész nap.
2015. jan. 3. 09:39
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és ne aggódj teljesen tisztában vagyok arról hogy mikben más az Android és az iOS.Azt is tudom hogy egyre több embernek van Sony-ja és más féle telefonja.Csak azt az egyet nem tudtam hogy miért kell annyira fikázni az IPhone-t,hogy miért kell IFosnak hívni meg ilyenek.Sok emberrel az a baj hogy pusztán a leírt adatokra támaszkodik és nem a tapasztalataira.Meg sokan jönnek azzal hogy a Samsung galaxy s5 vízálló.Na most ha én beleejtem egy pocsolyába a telefonomat akkor ugyanúgy kibírja mint a galaxy s5.Ha meg mondjuk egy tóba ejtem bele akkor mindegy hogy vízálló vagy nem,mert valószínű hogy soha többet nem látom.
2015. jan. 3. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!