Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows Phone vagy Android?

Windows Phone vagy Android?

Figyelt kérdés
Olyan 100k körüli telefonokról lenne szó. Melyik jobb WP vagy Droid?
2015. márc. 24. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Windows Phone
2015. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 b95 ***** válasza:

Nagy általánosságba véve ebben az árkategóriában kb. egyenlő a két rendszer.


Nade! Az egyik ebben jó, a másik abban, szóval így kategórikusan nehéz kijelenteni ezt; azt ugyanis jó lenne tudni, hogy neked mik fontosak, hogy meg lehessen állapítani, hogy számodra melyik a jobb.


(Nekem pl. a WP önmagában nem elég jó, ezért mellette BB 10-et használok párhuzamosan, mert a kettő baromi jól kiegészíti egymást...)

2015. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is azt mondom, hogy Windows Phone
2015. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek van előnye és hátránya.

Android: előnye, hogy a rendszer nagyon nyitott és könnyen lehet appoakt telepíteni akár külső forrásból is, több rá az alkalmazás. Hátránya hogy azért tud akadni is (ebben az árkategóriában általában azért nem) és nagyon sok a gyártó által telepített alkalmazás rá ami csak lassítja a telefont.

WP: Előnye nagyon gyors, olcsóbban is lehet kapni ugyanolyan gyorsat, Here offline térkép és gps, nincs sok előre telepített app. Hátránya, hogy nem olyan nyitott mint a droid, nincs rá annyi alkalmazás.

2015. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem a sok alkalmazásra nem nagyon van szükségem, játszásra ott van a gép, néhány játék meg csak van WP-re is gondolom. Nekem ami számítana az az lenne hogy 3-4 év múlva is használható legyen a telefon és ugyan olyan gyors maradjon, ami droidoknál nem mindig így van mivel rengeteg szemetet bepakolnak. Nekem eddig csak alsó kategóriás telefonom volt (droid) és lassan kezd "meghülyülni" és semmi sem segít neki, egyszerűen azt csinálja amit akar, belemegy a gyorshívóba lezárt képernyőnél és a pinkódomat magátol feloldja. Azért fogok én is a Windows Phone mellett dönteni mert a szoftvere jobbnak tűnik számomra, nem baj ha nem olyan nyitott, alapvető alkalmazások legyenek meg hozzá és akkor boldog leszek, az offline navi meg kifejezetten előnyös is.

Köszönöm a válaszokat/tanácsokat mégegyszer!

2015. márc. 24. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Android ,windos phone mèg nem elèg jó sajna az emlitet here alkalmazások elavultak nem frissek egyátalán .szèp telefon lumia de nem nyügözöt le egyátalán mikor már tènyleg használatba vetem sőt kicsit idegesitö is mert nincs igazán jó app rá szar wifije legalábis az enyèmnek az sok elavult app amit nem frisitenek .ha felnő az androidhoz ès az ioshez akkor jó rendszer lesz addig nem .
2015. márc. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6,neked inkább egy helyesírási szótár kéne
2015. márc. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

A szótár tényleg nem rossz ötlet neked. Az én Lumiámmal (620) pedig nincsenek ilyen gondok, mint neked. Ha az kell, hogy használható legyen 3-4 év múlva is akkor WP kell, Anroid-on a sok előretelepített alkalmazás nagyon belassítja a telefonodat idővel. Sok alkalmazás ami van Androidra, már akad WP-re is. WP-hez még van előre telepített Office is.

Haverom Sony M2-ese is már egyre lassabb lesz.

2015. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 b95 ***** válasza:
100%

#5:


Na igen, ez igaz - az alsó kategóriára, ahogy írtad.

De 100k-nál már másképp fest a dolog.

Ott már bőven kapni értelmes Androidos telefonokat.


Alapvetően a te igényeidet bőségesen ki tudná elégíteni mindkét rendszer, így már csak végülis az a kérdés, hogy melyik tetszik jobban, vagy melyik az, amelyiknek a készülékkínálata szimpatikusabb számodra.


#6:

Pusztán kíváncsiságból: Ugy egyébként használtál már Lumiát? :)

A navigáció éppen a platform egyik erőssége. Egyedül a tömegközlekedése elavult, minden más teljesen naprakész.

Tömegközlekedésre viszont úgy is ott a BKK Futár.


Van rá jó app egy csomó - nekem legalábbis nem okozott különösebben nehézséget egy halom jó app megtalálása.

Sőt, számos app csak rosszabb minőségű alternatívával rendelkezik Androidon (mint ahogy egyébként sok másik meg WP-n gyengébb. Szóval ez alapvetően döntetlen.)


Az, hogy milyen a Wi-Fi, az abszolút készülék-specifikus.

Nekem a Lumia 820-nak kiváló a Wi-Fi-je.


A WP a 8.0-val nőtt fel az Androidhoz és az iOS-hez, efelől semmi kétség.

(A WP 7.x eleve amolyan publikus béta volt, persze ezt csak utólag ismerte be a Microsoft.)


És akkor ha most azt mondanám, hogy troll vagy, akkor még te lennél megsértődve...

2015. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!