Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől olyan jó telefon az iPhone?

Mitől olyan jó telefon az iPhone?

Figyelt kérdés
Néhány osztálytársam amióta iPhone-juk van azt mondják az a legjobb telefon de nem modják miért (egyébként nem dicsekednek vele annyit mint mások szoktak). Miért az iPhone a legjobb? Mert kevesebbszer fagy le vagy van valami más oka is?

2015. jún. 10. 14:55
1 2
 11/14 anonim válasza:
82%

Az iPhone csak egy bizonyos célközönségnek jó telefon. Másoknak az Android-os telefonok, megint másoknak a WP. Kinek mi kell. A nagy hiba, hogy a legtöbb iPhone felhasználó egy Galaxy Mini szintű telefonnal azonosítja az Android operációs rendszert. Nem az Android-al van a probléma, hanem azzal, hogy 30-40 ezer forintos vasakat pakolnak alá, ami természetesen nem tudja kiszolgálni a rendszert. Olcsó Android-os telefont/táblagépet nem szabad venni. Ezek fagynak le, nem egy LG G2, vagy hasonló erőgépek. Aki egy iPhone-t mindenáron össze akar hasonlítani egy Android-os készülékkel, ajánlatos azonos árban keresni az ellenfelet. Ha pedig magukat az operációs rendszereket akarja valaki egymással összemérni, érdemes az aktuális Nexus referenciakészüléket választani, mert azon tényleg az eredeti, módosítatlan Android van. Szoftveres oldalról megközelítve a dolgot pedig azt kell szem előtt tartani, hogy míg az Android-nak kompatibilisnek kell lennie száz féle processzorral, kamerával stb, iPhone-ból még csak egy tucat fajta sincs. Ez optimalizálási szempontból egyértelműen az iOS felé billenti a mérleget, de ez nem a rendszer tökéletessége. Azon röhögnék nagyot, ha nem tudnák az Apple mérnökei optimalizálni 5-6 készülékre a rendszerüket. Ugyanez vonatkozik az alkalmazásokra: Androidra nehéz játékot írni, mert ha csak a kijelzőt nézzük, 240x320-tól 1440x2560-ig vannak jelenleg készülékek a piacon, de ez tényleg még csak a kijelző...

Tehát szerintem az Apple nagy előnye, hogy kevés készülékre kell csak fejleszteniük, azért szoftveres oldalról mindenképp könnyebb a helyzetük. Ezért is tűnik úgy, hogy az iOS kevesebbszer fagy le, mert a legtöbb embernek olcsó, és gyenge telefonja van, amin természetesen játszani, netezni, mindent akarnak, csak éppen pénzt nem akarnak áldozni egy korrekt telefonra.

2015. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
Én is a közeljövőben szeretnék majd Androidról IOS-ra váltani. Jelenleg egy Samsung Galaxy S3-am van, ami 3 évvel ezelőtt csúcskategória volt. 2012 májusa óta nyúzom, és még bírja, igaz mostanában már gyakran újraindul, sokszor lefagy, leállnak az appok, és bitang lassú. El tudom képzelni, hogy akkor egy alsó kategóriás Droid milyen lehet 3 év után. Tesómnak egy iPhone 4S-e van, használtan vette, és ahhoz képest, hogy már elég régi telefon, mégis gyorsabb, mint az én Galaxym. Sok embernél látni még ilyen telefont, és nagyon dicsérik. Az Androidos telók hol vannak 4-5 éves korukban?? Szerintem már sehol mert addigra rég beadják a kulcsot. Ezért fogok most én is beruházni egy iPhone 6 Plusra. Lehet, hogy drága, de ha azt nézzük, hogy a jó pár évig lesz egy jól működő telefonom, akkor jobban megéri, minta Androidból 2 évente kéne megvennem az aktuális csúcsmodellt 200 ezerért (nálam gagyi alsókategória szóba sem jöhet), mert kb. ennyi idő után már használhatatlan lesz.
2015. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
kiveve a Nexus telefonok
2015. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kérdező.. ***** válasza:

Miért samsungot vettél?

Nexust vegyél az kibírja 4 évig simán.

2015. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!