Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szeretik ennyire az...

Miért szeretik ennyire az emberek az iPhone-t?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy megbízható, és gyors, de nagyon sok ember betegesen ragaszkodik a márkához, illetve annak termékeihez, és ez nekem némiképp már betegesnek tűnik. Világos, hogy elég hosszú távú használatra is alkalmas, ám a legtöbb ember mindég újonnan vásárolja meg, bevezető áron, és noha új vételét azzal indokolja, hogy olyan telefont szeretne, mely sokáig szolgálja, másfél év múlva szinte biztos, hogy lecseréli egy újabb almásra. Azt nem értem csupán ebben, hogy köztudott, hogy az Apple termékei messze túl vannak árazva, ehhez képest a magyar ember mindég megveszi az új iPhone-ját, és közben arra panaszkodik, hogy mennyire nincs pénze semmire. Közben szidja a kormányt, noha ez, hogy 300.000+-ért vesz okostelefont a havi 90.000-es fizetéséből, igazából nem a Viktorék hibája. Segít nekem valaki ezt tisztázni? Kissé zűrös nekem ez a gondolkodás.

2015. okt. 21. 21:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Mert státuszszimbólum.
2015. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem kéne Iphone.Az Android-ot meg a Samu mocskolja a hulladékaival.Holott egy Nexus meg hozza az Iphone szintjét.Könnyű úgy kiadni nekik telefont hogy 1 évben 2-öt a piacra dobnak.Az emberek nagy része vilógásból veszi,a másik része meg használathoz ami nem éppen az olcsó kategória(1 havi fizetéshez képest nem az).

Röviden:Az Android a legtöbb ember szerintem fagy laggol meg képesek összehasonlítani mondjuk egy 70K-s telefont egy 200K-s Iphone-nal(de annyi pénzért már elvárható hogy úgy működjön ahogy akarjuk,almafák nyugodtam pontozhatnak le de gondolják át hogy megér nekik-e 200-300K-t kiadni egy telefonért,holott még egy 70K-s WP/ 100K-s Androidos telefon hozza azt a szintet.

2015. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Manapság sok embernek státusszimbólum a telefon,m mint régen az autó volt.


De nem csak az iphone...Xperia, Samsung, mindegyikből csak az aktuális csúcsot veszik.


Igazából egyre kevésbé lehet "szidni" az iphone-t, mert régen egy másik telefon feleannyi volt, de most már azokat is simán adják 200+ért.Ráadásul az ár növekedésével nem feltétlenül egyenértékű a minőség növekedése.

2015. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

szerintem elég szűklátókörű gondolkodásmód ez.

1 dolog az, hogy valószínű nem pont azok az emberek panaszkodnak a kormányra meg a rossz anyagi körülményekre, akiknek van 300ezres telefonra pénze.

a másik, nem mindenki cseréli le, és nem mindenki vesz egyből újat.


én például pont azért használok Apple terméket, mert az iOS fekszik nekem. Mac-et sosem vennék, kivéve persze ha az intel-es megoldások helyett saját fejlesztések lennének...anélkül meg a tökazonos felépítésű inteles notikra is rá lehet húzni az osx-et töredék áron.


régebben ugyan tényleg nem egy csúcsdroidról váltottam, de volt egy köztes visszalépésem, volt egy nexus 4-em, ami tényleg jó volt, de nekem nem volt elég jó az android.


sosem értem az ilyen kérdéseket. most boldogabb vagy, mert van 2-3 ember, aki megerősíti, hogy ja, hülye mind, aki ájfont használ?

neked nem fekszik, oké, nem tartanak fegyvert a fejedhez, hogy vedd meg. én sem szidom sosem azokat, akik vesznek egy sgs6-ot vagy lg g4-et, pedig azok is közel annyiba kerülnek már, mint egy iPhone...és pont olyan jók is persze, és pont annyian veszik azt is azért, mert nekik nem elég egy 7-80ezres...ez ilyen, ízlés kérdése.

2015. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

jah, és ugye hozzáteszem, hogy én most először vettem rá magam, hogy egy új iPhone 6-ot vegyek, eddig kivétel nélkül minden telefonom használt volt, és ami ebben az igazán jó, hogy az előd 5S-emet drágábbért sikerült eladni, mint amennyiért vettem fél éve. az ez előtti 4S-emet meg 5ezer Ft veszteséggel, de megvolt 2 évig.

most épp volt annyi pénzem, hogy vegyek egy újat, ezzel sem tervezem 2 évnél kevesebb időre.

2015. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

"Manapság sok embernek státusszimbólum a telefon,m mint régen az autó volt.

De nem csak az iphone...Xperia, Samsung, mindegyikből csak az aktuális csúcsot veszik."


Egyetértek, bár tény, hogy az iphone gyakoribb. (És nem azokról beszélek akik valóban kihasználják a lehetőségeket, hanem a 18 éves koszos tükör előtt telefonnal pózoló műkörmös "családanyákról" akik erről facebookoznak csak. Minden sztereotípia "nélkül": [link] ) Legtöbb embernek persze ez azért szúrja a szemét, mert az apuci pici lánya/fia mindig is egy irritáló jelenség volt. De ez inkább már társadalmi és etikai kérdés mintsem technológiai...


Egyébként tény, hogy túlárazott készülék (lassan minden gyártónak van már ilyen terméke), de aki a jobb paramétert keresi és nem a logót az találhat a piacon megfelelőt. pl nekem ez eléggé szimpatikus: [link]

Nyilván nem mindenkinek jön be, de azért ár/érték arányban érdemes összevetni a "nagyok" csúcskészülékeivel...

2015. okt. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Én nem szeretem drága,és kicsi a kép átloja ,én inkább androidot szeretem ,és nekem nem fagy az androidom .
2015. okt. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

miért szeretik ennyire az emberek..?


biztos, hogy szeretik? sokfélék vagyunk, sokféle anyagi háttérrel..

ha tudnád hány embernek van barominagy, drága autója, miközben a végrehajtás réme fenyegeti, mert a részleteket sem tudja fizetni..és nincs ájfonja..

ismerek olyan embert, akinek zsír újnak látszó tíz éves mercije van, gyönyörű darab... a szomszédok csak a csillogást látják..a célját elérte, irígykednek..nincs ájfonja..(sem)


és még számtalan olyan van, amiről nem tudunk....van, aki a legolcsóbb simogatóst használja, mert csak telefonálni kell, de 15 milliós utat fizetett be dél-afrikában egy déli sarki útra..

vagy a téli holtszezonban milliós túrára megy dél-amerikába..és nincs ájfonja..


szóval sovány ez az ájfonos státusz-szimbólum

2015. okt. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

Most nem tokmindegy hogy ki mire kolti a penzet?


Soha nem birt zavarni ha valaki olyat vett ami engem nem erdekel, mert en meg olyat veszek ami mast nem erdekel.


Hagyjuk mar egymast bekeben, komolyan. (amugy nincs is okostelefonom, mert nem erdekel)

2015. okt. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
csak a prolik gondolják hogy státuszszimbólum, a gazdagok tudják hogy a prolik részletre veszik az utolsó forintjaikból, az ő szemükben csak egy telefon ami normálisan működik
2015. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!