Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szeretik ennyire az...

Miért szeretik ennyire az emberek az iPhone-t?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy megbízható, és gyors, de nagyon sok ember betegesen ragaszkodik a márkához, illetve annak termékeihez, és ez nekem némiképp már betegesnek tűnik. Világos, hogy elég hosszú távú használatra is alkalmas, ám a legtöbb ember mindég újonnan vásárolja meg, bevezető áron, és noha új vételét azzal indokolja, hogy olyan telefont szeretne, mely sokáig szolgálja, másfél év múlva szinte biztos, hogy lecseréli egy újabb almásra. Azt nem értem csupán ebben, hogy köztudott, hogy az Apple termékei messze túl vannak árazva, ehhez képest a magyar ember mindég megveszi az új iPhone-ját, és közben arra panaszkodik, hogy mennyire nincs pénze semmire. Közben szidja a kormányt, noha ez, hogy 300.000+-ért vesz okostelefont a havi 90.000-es fizetéséből, igazából nem a Viktorék hibája. Segít nekem valaki ezt tisztázni? Kissé zűrös nekem ez a gondolkodás.

2015. okt. 21. 21:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

"a magyar ember mindég megveszi az új iPhone-ját, és közben arra panaszkodik, hogy mennyire nincs pénze"


Persze, de amikor látsz valakit az utcán/metrón iPhonet nyomogatni, nem tudhatod, hogy hogyan vette. A többség részletre veszi, nyögi a hitelt, de közben büszke rá, hogy olyan telója van, mint a menőknek.


Én azért vettem iPhone-t, mert meg tudtam venni önerőből. Soha nem vennék fel hitelt egy szaros telefonra. Sokan mégis ezt csinálják. Kicsit ezért is tart itt ez az ország. Túl sok a fogalmatlan műmájer.


" hogy 300.000+-ért vesz okostelefont a havi 90.000-es fizetéséből, igazából nem a Viktorék hibája"


Hát nem, de mindig jobb másra/másokra fogni az egyéni hülyeséget :-)

2015. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ki miért. Van aki azért veszi mert tényleg kihasználja. Van aki jobban szereti az Ios-t mint bármi mást. (Hozzáteszem én alig tudom kezelni, nekem nem kell, számomra a droid sokkal kényelmesebb, letisztultabb).

Van aki még abban a (tév)hitben él, hogy az Ios mennyivel megbízhatóbb. Ez valameddig így is volt. De az android és a WP azóta stabilabb lett (sokkal), és mivel pl az Ios 9-cen futó i6 is néha fagy, már nem teljesít (sokkal) jobban az Ios stabilitás terén.

Sokan tényleg hitelre veszik. Státuszszinbólum. Enni nincs mit, de szifonom van. Sosem értettem ezeket az embereket.

Meg persze akik pl most vesznek 4s 8GB-t. Telefonálni meg faxxbúkra jó, nameg persze villogásra.

Nameg persze el ne felejtsem az örök almásokat. Vannak emberek, akik szerint csak az a telefon. Gyakorlatilag szemellenzővel járnak, csak az a jó amit alma csinál de az nagyon, és rohannak megvenni. Vannak olyanok, akiknél ez tényleg durva, már-már beteges. Volt egy videó, pár embernek megmutatták az "új iphone prototípusát" ami igazából az iphone első generációja volt. Hirtelen a régi (talán 9 éve megjelent?) telefon hatalmas innováció lett. El voltak ájulva a gyorsaságától, a kijelzőtől, de még a fixfókuszos kamera is technológiai csida volt. Nyílván a videó a legszélsőségesebb esetekből volt összevágva, de jól látható, hogy ilyen is van.

Szóval sok ember van, akik tényleg használatra veszik, hosszú távra, de legalább ugyanannyian csak a hype miatt.

2015. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy maga az Apple csinálja-e vagy a magyar importőrök, de teljesen el vannak szállva maguktól! Míg más márkáknál (például Samsung, Sony, LG, Nokia, satöbbi...) a vételár kb. 30%-ában kell magát a márkanevet megfizetni, addig az Apple-nél kb. 70%-ban, ezért kerülnek az iPhone-ok irreálisan sokba, legalábbis itthon, a külföldi árukat nem ismerem annyira. Pedig az Apple se nagyobb márka, mint az említett többi, csak valakik elkezdték isteníteni, és ez a hülyeség végigsöpört a világon, és már majdnem mindenki azzal jön, hogy "iPhone? Hű de menő!"

Persze a világon nem minden ember ért a telefonokhoz, a specifikációs leírás nagyrészt semmit se mond nekik, csak meglátják az árát, hogy vagy ugyanannyi, vagy drágább, mint például egy LG G4 vagy Samsung Galaxy S6, és már azt hiszik, hogy tud is annyit! Pedig nem! Az említett típusok megérik az árukat, az iPhone-ok viszont a reális értékük háromszorosába kerülnek, és itt már ki is jön a hasonló árkategória, pedig majdnem ég és föld a különbség! Amit például egy iPhone 6s tud, azt Androidosban már kb. 60 ezerért megkapod!

2015. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha érted, hogy megbízható, meg gyors, és hosszú távon is használható, ráadásul értékálló, akkor nem nagyon értem, hogy mi a zűrös ebben.


Ha valaki erején felül hitelre telefont vesz, az az ő dolga, ha szereti, hogy "akciósan" lehúzzák, hát engedje.


A "köztudott" túlárazás egy eléggé alulról megfigyelt megállapítás, és nem csak az Apple termékeinél. Olyanok hangoztatják, akik életükben nem hoztak létre komoly értéket, vagy nem voltak részesei olyan termék létrehozásában, amiben sok ember sok munkája van (akiket el kell ám tartani, meg kell fizetni, hogy a következőt is megcsinálják), és a mögé felépített infrastruktúráról ne is beszéljünk (adatközpontok, a szolgáltatás kialakítása, fejlesztése, üzemeltetése - mit gondolsz, ezek maguktól mennek?). Mit ad a Samsung vagy az LG háttérnek a telefonjaihoz? Semmit, vagy amit ad, az használhatatlan, amit használsz, azt a Google, a Facebook és a többiek nyújtják, amiért a személyes adataiddal fizetsz. Ez látszólag (de csak látszólag) ingyen van, ebből a különbség.


Gyakori csere: ismerek olyat, aki szereti, ha mindig a legújabb modell van a kezében. Ő nem 90.000-ből él, tehát simán megteheti, hogy évente lecserélje, és mivel egy egy éves iPhone-t elég jó áron lehet eladni (főleg a nagy kapacitású, gyári függetlent), kb. évi 70.000 Ft-jába kerül mindez, és van egy vadiúj telefonja garanciával. Így is lehet. Én sem 90.000-ből élek, viszont sokkal jobban ragaszkodom a tárgyaimhoz, így nincs szívem megválni azoktól olyan könnyen, csak ha már használhatatlan (volt egy klasszik 5110-es Nokiám, azért cseréltem le, mert a szolgáltató nem szolgáltatott már 900MHz-en), vagy az új hoz olyan funkciókat, amiket nem szerettem volna nélkülözni (a 4-es iPhone-omat azért cseréltem, mert nem kapott iOS8-at, amitől kezdve a lapotopomon tudom fogadni a hívásokat, küldhetek sms-t, stb., és erre nekem szükségem volt).


Persze, mindig vannak emberek, akik úgy gondolják, hogy a tárgyaiktól többek, ezen nem lehet segíteni, ez a beteges, nem a márkahűség. Néha, pl. az üzleti életben akaratod ellenére is meg kell felelned ennek, mert ha az ügyfélhez nem prémium német autóval érkezel, és szállsz ki Hugo Boss-ban, nem vesz komolyan. Szóval sajnos érdekből is kell időnként "menőzni", függetlenül attól, hogy ilyen vagy, vagy sem. Hazamész, berakod a szekrénybe "Hugo-t", felveszed a lyukas farmert, és irány dolgozni, de akkor már van kinek :-)

2015. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

"Amit például egy iPhone 6s tud, azt Androidosban már kb. 60 ezerért megkapod!"

Ezzel a mondatoddal tökéletesen le is írtad az aktuális helyzetet.

Egy Sony Z3 ugyanott van árban ahol az iPhone 6 de tudásban fényévekre van a Sony Z3 az iPhone 6-tól.

2015. okt. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Néha, pl. az üzleti életben akaratod ellenére is meg kell felelned ennek, mert ha az ügyfélhez nem prémium német autóval érkezel, és szállsz ki Hugo Boss-ban, nem vesz komolyan."


Ez csak felfogás kérdése... ha hozzám (mint ügyfélhez) így érkezne egy üzletkötő, akkor azt az érzést keltené, hogy jó nagy haszonnal dolgozik, hiszen ezt is megteheti. Jól lefölözheti az ügyfeleit! (Ja várjunk csak, az én vagyok!!) Tehát a legkevésbé sem szimpatikus számomra... ellenben ha valaki nem a legdrágább német autóval jön, hanem a legbiztonságosabbal (ami nem feltétlenül a legdrágább) az tudatosságot sugall!

2015. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

Ha belegondolunk, minden elektronikai eszközön óriási a haszon, ha az előállítás költségeiből indulunk ki. De egy telefont nem lehet úgy megközelíteni hogy az áll egy fém házból, elektronikából, kijelzőből meg gombokból. Persze, ez a hardver része, amin tényleg van haszon bőven, mert az Apple kegyeiért versenyeznek a beszállítók, a kínai gyerekmunkás, aki összerakja, meg szinte éhbérért dolgozik.

De ugyanez a helyzet egy Galaxy S6 Edge esetében is! Az szinte ugyanannyiba kerül, mint egy iPhone, mégsem hajtogatja mindenki, hogy túlárazott. Pedig ott is a vételár kb. 70%-ka árrés, maga a hardver előállítása fillérekből megvan.


De nézzük, mit is kapsz, amikor veszel egy telefont (és most tök mindegy, hogy iPhone-t vagy mást).

- Van ugye a hardver, amiről az előbb beszéltem

- Van a szoftver. Az iOS fejlesztésén nagyon sokan dolgoznak, olyan csúcs szakemberek, akik egy bizonyos fizetési minimum alatt szóba sem állnak a céggel. Az ő bérüket ki kell termelni. Továbbá az előállított szellemi termékét is. [Gondoljunk a Mac gépekre! Ok, hogy drágábbak mint egy PC, de a PC esetében a Windowst meg kell venni (most hagyjuk, hogy ezt hányan teszik meg), ezzel szemben az osX ingyenes, mert az ára beleépül a gép árába.]

- Vannak a designerek, tervezők, akik szépre, kívánatosra és prémium-érzést sugallóra tervezik a telefont és minden Apple terméket - szintén nem karitatív alapon

- Van a marketing, ami szintén nem olcsó. Reklám, vírusmarketing, event-marketing (mennyibe is fájhat egy Apple bemutató show?)

- Ezeken felül a management is nyilván jó akar lakni, mert ők is a profitért csinálják.

- Továbbá az adó, amihez a gyártónak semmi köze nincs, azt az államnak fizeted. Ezért lehet orbánozni, gyurcsényozni, ez van.


Összességében az Apple soha nem tagadta, hogy ő felsőpiaci termékeket gyárt, olyan embereket megcélozva, akik tudnak és hajlandók is magas összegeket fizetni a termékeikért, függetlenül attól, hogy azok ár/érték aránya milyen. Nem kevés munkával kialakítottak egy BRANDET, ami mögött van tartalom. Apple terméket birtokolni, használni sokak számára egy életérzés. Persze, hogy az iPhone a magas presztízsről szól, de talán az Audi nem? Az Audik 95%-ban Volkswagenek, a Skodák pedig 95%-ban Volkswagenek. Tehát amikor egy 13 milliós A6-ost vesz valaki, valójában egy Superbet vesz, szebben becsomagolva, igényesebb anyagokból és néhány filléres, de mutatós kütyüvel kiegészítve. Ez nem nonszensz? Dehogynem. Vagyis mégsem. A világ így működik.


Az meg, hogy valaki a Tescoban dolgozik pénztárosként, de menő akar lenni és hitelre vesz egy iPhone-t, mert így sikeresebbnek, faszább embernek érzi megát... ez megint egy érdekes probléma, de erről nem az Apple tehet, vagyis egy kicsit de, de nem hibáztatható érte. Szerintem.

2015. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
"sokak számára egy életérzés" - ez jó! :D Motorral körbejárni a világot, az életérzés, de nem egy telefon! Ami pedig hasonlatként a kocsikat illeti, inkább fordítva, egy Skoda Superb ugyanaz, mint egy Audi A6, csak olcsóbb kiadásban!
2015. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kinek mi az életérzés :D

Félre ne érts, én sem értek egyet az iPhpne istenítésével. Ez is csak egy telefon, csak sokan belelátnak mást is.

2015. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%

"Amit például egy iPhone 6s tud, azt Androidosban már kb. 60 ezerért megkapod!"


Na pont ez az ami hatalmas hülyeség. Ugyanolyan mint mikor valaki azt mondja hogy az összes android egy rakás..., és csak az iphone, de az szent.

A szifon is pont ugyanannyit tud mint a többi gyártó aktuális csúcsmodelljei, se többet, se kevesebbet.

Mi rá az indok? Csak 2 magos? Mindkét magnak nagy a teljesítménye. Így a proci ugyanolyan erős Mint bármelyik ARM alapú. A RAM mennyisége? Az Ios-nek elég. A droiddal 3-4GB-t kapsz, mert az annyival fut a legszebben, a szifonba 1-2 GB-t mert az annyival.

Ugyanúgy futtat mindent, egyedül a kijelző rosszabb, vagyis kisebb a felbontása (a HD kijelző a csúcskategóriában szinte vicc..). Minden másban szintbe van a többivel. Jó, hogy az apple mindent úgy jelent be, mintha az lenne a legnagyobb újdonság (még akkor is ha más már évek óta használja más néven. Lásd: képernyőfelosztás), de nem nyújt kevesebbet mint más telefonok.

Félreértés ne essen, nem vagyok apple fan, jelenleg is droidot használok, de az iphone se tud kevesebbet, és az, hogy droidba qzt a teljesítményt 60e-ért megkapod, az közel sem igaz.

2015. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!