Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iphone-t miért divat szidni?

Az iphone-t miért divat szidni?

Figyelt kérdés

Ügye tegnap mutatták be az Iphone 7-et, rengeteg oldal ír róla cikkeket amit ügye meg is oszt facebokon, és szinte mindegyik alatt csak a szidás megy,hogy "jajj ingyen se kéne"

"ifos"

"ugyanezt tudj a 20ezres androidos telefonom"

és hasonló érdekes kommentek.

Ami érdekes,hogy sok külföldi honlap aki megírta róla a cikket ott alatta valamiért nincs ez a nagy anyázás meg veszekedés...


Ezek még is mire jók?

Vicces,hogy teljesen hozzánemértők okoskodnak, és sokszor olyanokat írnak,hogy jééézusom...

Bár ezeken csak jókat nevetek.



2016. szept. 8. 15:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
#20 Értem mit akarsz mondani, de ellent mondasz magadnak. Szerinted a droid csúcstelefonok annyit tudnak, mint az iPhone-ok, csak feleannyiba kerülnek. Aztán felhoztad a Samu note 7-et, mint 305ezres csúcstelefont. Akkor mi is kerül feleannyiba?SE már prémiumnak minősül, a maga 150ezres árával. Amúgy hogy érted, hogy szereted, hogy nyitott? Mire gondolsz konkrétan?
2016. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
56%
Hmm, bónusz a samsunghoz hogy a Note 7 szó szerint beégett mint telefon :D
2016. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

A Note 7 305.000ft-os árát direkt azért hoztam fel,mert sokan írják az Iphone fanok,hogy azért nincs Iphone-uk,mert nem tudják az Androidosok megvenni...Szóval a Samu is (irreálisan) drága!


Szerintem az Androidos csúcs telók igaz nem mind,de többet tudnak,mint az Iphone.


A Note 7 "problémát" inkább ne hozzuk fel!Másra nem is tudnak hivatkozni,de ha már itt tartunk mi a helyzet a szériahibás 6/6s kijelző/chipp-el,a rossz antennával???Az Iphone még vissza sem hívta,ha jóltudom még pénzt is kér a javításért!

2016. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

"A Note 7 305.000ft-os árát direkt azért hoztam fel,mert sokan írják az Iphone fanok,hogy azért nincs Iphone-uk,mert nem tudják az Androidosok megvenni...Szóval a Samu is (irreálisan) drága!"


Azért hozzuk írják(uk), mert androidtól van 2.000Ft-os tól 300.000Ft-os ig, míg Apple-nél 150-nél kezdődik. Ha érted, hogy értem.


"Szerintem az Androidos csúcs telók igaz nem mind,de többet tudnak,mint az Iphone. "


Miben? Ha a 7-et nézzük, az szinte minden funkciót megkapott, amit kellett is volna. Vízálló, 32Gb tárhely, 2 kamera, 2 vaku, erős rendszer (mármint amennyire kell, az Apple-féle optimalizáltsággal :D), satöbbi.


"A Note 7 "problémát" inkább ne hozzuk fel!Másra nem is tudnak hivatkozni,de ha már itt tartunk mi a helyzet a szériahibás 6/6s kijelző/chipp-el,a rossz antennával???Az Iphone még vissza sem hívta,ha jóltudom még pénzt is kér a javításért!"


Szerintem csak azt a poént akarta elsütni az illető, aki írta. Egyébként (Samunál nem tudom, hogy volt) iPhone-nál csak néhány darab lett hibás.

2016. szept. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
ups, a sok átfogalmazás közepette ott maradt egy "hozzuk", bocsi :c
2016. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
41%

A 7 minden funkciót megkapott?Hát elég időben! :)

Nem,nem pár db Iphon 6/6s meghibásodásról volt szó!Nézz csak utána.

2016. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
#26 Hát ez elég konkrét válasz volt... Szóval miért is jobbak a droidok a klónoknál (haha, tudom, baromi vicces volt)
2016. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
2016. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
#28 Ezzel én most mit kezdjek? A kérdés alapból azért lett kiírva, mert az iPhone 7 bejelentése után rengetegen szidták. Mit csináljak én ezzel az oldallal? Bőven nem érdekel egy idegen (főleg külföldi) ember véleménye...
2016. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Lehet szidni, mert „drága”. És lehet összehasonlítani az 50.000-es kínaival, csak semmi értelme, mert:


- más gyártónak nem kell rohadt sokat fizetni mérnököknek, mert minden, ami ezekben a telefonokban van, az „polcról kapható” - ők nem fejlesztenek szenzorokat, CPU/GPU-t stb.

- más gyártónak programozót sem kell fizetnie, mert a telefon oprendszerét nem ők írják, azt a Google adja, lényegében ingyen, ami „bloatware”-t meg hozzáadnak, azt bár ne tennék...

- a kínai gyártók tevékenységének egy részét maga az állam támogatja, így a logisztikai költségeik is jóval alacsonyabbak (olyan kínai cuccot is megkapsz ingyen postán, aminek a postaköltsége magasabb, mint a termék ára...)

- más gyártónak nem kell szolgáltatást építenie a készülék köré, mert ezt a felhasználó megkapja a Google-től, az iCloud működtetéséhez szükséges infrastruktúrát bizony nem a legyek hordják össze


Ezzel nem azt mondom, hogy nincs az Apple termékeken jelentős mértékű profit, de azért többet is kell költeniük, mire előáll valami.


Amúgy a németországi ár és a magyar között 10% van kb., mert ott ezek szerint fele az „ÁFA”. De ezért nem az iPhone-t kell szidni, hanem a Varga Mihályt, az Orbán Viktort, Gyurcsányt, vagy akit csak akarunk. :-) Vagy ha nem ezt tesszük, akkor megkeressük számlaképes barátunkat/ismerősünket/rokonainkat/munkáltatónkat, és majd ő jól elszámolja, akkor meg már olcsóbb is, mint kint ;-) Senkit nem akarok persze adócsalásra biztatni.


Aztán lehet szidni azért, mert önmagában a készüléket nézik az emberek. Csak egyetlen iPhone-t a háztartásban. Na, annak tényleg nincs sok értelme, ha minden más kütyüd valami más rendszerrel működik. Persze, ha bejön a design, és szereti az ember használni ettől függetlenül, akkor persze lehet, de olyan, mintha vennél magadnak egy koncerttermet, és 128k-s mp3 stream-en hallgatnál zenét ott.


Vagyis ha nem érted, nem szereted, vagy nincs lehetőséged kihasználni mindazt a szolgáltatást, amit az Apple ad, akkor lehet szidni, mert önmagában ez is csak egy telefon, mint a többi. Vagy egyszerűen sóher vagy, és ezekért már nem adsz pénzt, és inkább a jól bevált hagyomásos módszerekkel szeretnél hozzájutni a dolgokhoz. Ebben az iOS nem sokat segít neked. Nem lehet csak Total Commanderrel bemásolgatni egy mappába a torrentezett zenéidet. Nem lehet warez app-okat csak úgy rávarázsolni a telefonra, nem lehet bluetooth-on „fájlcserélni” (illetve lehet, de csak az iOS/macOS rendszereken belül), és hát infra távirányítóként sem lehet használni (mert mi a fenének).


Én azért szoktam szidni (pedig minden tőlük van, talán pont ezért), hogy teljes értékű szolgáltatáscsomagot (ugyanazért a pénzért, természetesen) lényegében csak az USA területén és esetleg Nagy Britanniában élő emberek élvezhetnek. Nekünk nem jut Beats (mondjuk erre pont nincs szükségem), nincs News alkalmazás, sokáig kétlépcsős authentikáció sem volt (az már van), nincs az AppleTV-n HBO Go (pedig a szolgáltatás már elérhető) - pontosabban van, de ha magyar AppleID-val használod, nem látható az App, letölteni meg nem lehet, szóval vannak ilyen bosszantó régiós korlátozások, persze ezek tetemes részéről nem ők tehetnek, de ettől még nekik megyek :-)

2016. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!