Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hosszi távra (3-4 év) iPhone...

Hosszi távra (3-4 év) iPhone vagy androidos telefon?

Figyelt kérdés

2016. okt. 29. 13:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
29%
iPhone, szerintem
2016. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

Nálam csak driod. Bár 3 év alatt is iszonyat sok a fejlődés.

Viszont eddig az összes telefonomat legalább 2.5 évig használtam. Kivéve az elsőt, mert az megadta magát, az cserélve lett.

Most egy Mi3-am van már 2.5 éves lesz lassan és jövő nyáron tervezem cserélni. 2013-as modell vagyis már 3.5 éves hw van benne.

Minek cseréljem le?

Az újak semmi olyat nem tudnak ami miatt cserélni kéne.

Játszani nem játszom vagy csak nagyon alapokkal és ritkán.

Telefonálásra, facebookra, instagramra, dokumentumok olvasására, fényképezésre és egyéb dolgokra meg tökéletesen megfelel. Folyamatos frissítések is jönnek hozzá.

A legtöbb új funkció már csak parasztvakításra jó, a funkciók nagy részét az ember sosem használja, de legalább el lehet vele adni a telefont.

Most veszel egy 80-100e Ft-os készüléket és azt vígan használod még 3 év múlva is. Feltéve, hogy nem valami olyan gyártótól veszed, aki elve sz4rul csinálja meg rá a rendszert.

2016. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
24%
#2 Én meg lassan 5 éve használom ugyanazt az iPhone-t, szóval szerintem az üti a te 2.5 évedet :D Nah, megint fanboyosan fogalmaztam >< Ne értsd félre, jónak vélem az androidot is, de nem nekem találták ki.
2016. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha az iPhone-t egy kategóriájának megfelelő Android rendszerű telefonnal hasonlítid össze, akkor gyakorlatilag teljesen mindegy. Én pl. egy LG G2-t használok, ami 3 éves konstrukció, de a mai napig megállja a helyét. Egyszerűen nincs olyan készülék a piacon, amire -az árat is figyelembe véve- megérné lecserélni.

Az iPhone mellett szól a hosszabb gyártói támogatás, ezzel szemben az Android nyitottsága miatt közösségi alapon jóval hosszabb ideig frissíthető (jelenleg gyártói Lollipop rendszer van rajta, de akár 7.1 Nougat is elérhető -és minden gond nélkül használható nem úgy, mint az Apple régebbi készülékein a legújabb rendszer).

Kérdés, hogy kinek melyik megközelítés a szimpatikus: az Apple hosszabb ideig nyújt támogatást amivel semmi teendő nincs, de ennek lejárta után nincs más alternatíva -vagy az Android világ elterjedt megoldása, ahol a gyártói támogatás mellett független források is rendelkezésre állnak, a gyártó gondoskodásának megszűnése után is éveken keresztül, de ennek igénybevételéhez a felhasználó aktív közreműködése szükséges...

2016. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek az iPhone 6s vagy az Lg G5?
2016. okt. 29. 14:54
 6/40 anonim ***** válasza:
29%
6S, de ha így megvan a két telefon, akkor próbáld ki mind a kettőt, és úgy dönts
2016. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
39%

Hosszú távra csak újonnan kiadott modellt vegyél.

Ha régebbit veszel, annak a supportja gyorsan meg

fog szűnni, mert a hardware nagyon változik, és nem

fogják az összes új OS-t kompatibilissé tenni, vagy

ragadj meg a mostani OSnél, és soha ne frissítsd

(bár ez nem megoldás, mert az új appok kérni fogják

az új OS-t....).


Tehát vagy vegyél egy mostani (pár hónapos kiadású)

mérvadó telefont hosszútávra, vagy ne tervezz hosszú-

távra :) Mindegy, hogy iPhone vagy droid, az eljárás

ugyanaz.

2016. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
#7 Hát ezt nem jól tudod. A 6S 3-4 évre bőven jó lesz még. 5S kapott frissítést iOS 10-re, tehát a 6S 12-t is biztos bírni fogja. Ezen felül az alkalmazások nagy része 2-3 frissítéssel le vannak maradva, szóval bőven nem lesz vele gond.
2016. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

#7

Ez szerintem is hülyeség.

Egy generációval korábbi iPhonnal is simán lehet még évekre tervezni, az Apple supporta nagyon jó.

2016. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
61%

5S 3 éves modell. 6S 1 éves.

5S megkapta a 10-et (amit jól el is b4sztak...).


Motorikusan a 10-et nagyon átdolgozták, ebből enduser

nem fog semmit észrevenni, viszont egy rémálom. Még-

jobban lefogták a fejlesztőket, tehát lesz jó pár app,

ami nem fog menni 10-en (és felette).


5S 1 GB RAMmal van, 6S 2 GB RAMmal. Érezhető a különbség,

mint amikor 4S-re raksz 9.3.5-öt. Nagyon hiányzik neki

az operatív memória. 10-es OS memóriahasználata is hízott,

lehet már a 2GB is lassan kevés lesz az újabb IOSeknek.

Innentől pedig kell az új HW. Persze Apple support jó,

kiadják az OS-t olyan telefonra is, amin már épphogy döcög...

2016. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!