Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vennétek a gyereketeknek egy...

Vennétek a gyereketeknek egy drága telefont?

Figyelt kérdés

A drága alatt 200-210 ezer Ft-ra gondolok. Abban az esetben ha megtehetnétek, nem okozna semmilyen anyagi nehezséget, valamint Karácsonyra kérné a gyereketek. A régi telefonjával nincs gond, 2.5 éve kapta, ez is 200 ezer Ft körüli volt, ezt a telefont viszont eladná és ennek az árával beszállna a költségekbe.

19 éves fiatalról van szó, sokat használja a telefonját, viszont semmi komolyabb dolgot nem futtat rajta, tanuló.

Aki megvenné miért igen?

Aki nem, miért nem?



2016. nov. 4. 16:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%
2 éves telefont nem fog eladni 100 ezer Ft-ért...
2016. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 kovpet válasza:
33%
Magamnak sem veszek, pedig futná rá is kb abból is élek, hogy elérhető vagyok. De egy telefon egyszerűen nem ér ennyit.
2016. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
18%

Nos, ha az előző telefonját is tőlem kapta, akkor tulajdonképpen nem szállna be a költségekbe, hiszen azt is én fizettem. :D

Magamnak sem vennék 200ezerért telefont, pedig lenne rá. De minek? Főleg, ha semmi komolyabbra nem használom? Játszani meg netezni, fotózni, zenét hallgatni, BŐVEN lehet egy normál árkategóriájú telefonon is. 60-70ezer lenne a max., amennyit rászánnék telefonra, ha nagyon flancolni akarnék.

A gyerekemnek sem vennék ennyiért, főleg nem kétévente, mert akármennyire is gazdag valaki, és akármilyen ünnep is van éppen, azért ez már durva elkényeztetés.

Kapna telefont persze, ha szüksége lenne rá, de nem egy indokolatlanul túlárazott típust, ami ugyanúgy bármikor tönkremehet vagy összetörhet vagy eltűnhet, mint egy olcsóbb.

200ezer forintot inkább félretennék neki egy számlára, hogy gyűjtse autóra, lakásra, főiskolára... a lényeg, hogy valami hasznosra.

Félreértés ne essék, nem fukarkodom a pénzzel, ha MINDEN VÁGYA egy komoly számítógép, esetleg profi fényképezőgép lenne, arra költenék neki ennyi pénzt. De telefonra semmiképp.

A régi telefonjáért tényleg nem fog sokat kapni, mivel kb. havonta csökken egy tizessel az értékük.

2016. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
17%

Azért ez így tényleg furcsa, hogy mindig megkapta a legújabb, legdrágább modellt, gondolom legalább 14-15 éves kora óta, és 19 évesen még mindig anyuciék veszik neki a telefont, ahogy valószínűleg minden mást is. Ez király, de tessen vigyázni a fiatalember, még a gazdag családokban is elzárhatják néha a pénzcsapot.

Nem attól kell félni, hogy egyszer majd nem kapod meg a legújabb telefont, hanem hogy esetleg nem lesz hol laknod és nem lesz munkád, mert sosem álltál a saját lábadon, a szüleidnek pedig elfogy a pénze.

2016. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
20%

Én már magamnak sem veszem meg a legújabb csúcstelefont, ha lenne gyermekem, akkor neki sem venném meg. Neki maximum 60.000 Ft-ért vennék, bár már 35.000 Ft-ért is lehet kapni egy jó készüléket (bár lehet, hogy 20K-ért egy használtat kap, mert lehet, hogy garanciásan úgysem fogják megjavítani azt a hibát).

Ha meg kell valami, akkor inkább gyűjtsön ő rá. Ezt felnőttként a testvéremen látom, aki egy évvel idősebb nálam. Neki adtam egy okostelefont születésnapjára... Alig pár hónappal rá visszaadta, mert a farzsebébe rakta és ráült. Nem egy kis telefon, hogy az ott elférjen, de ezen nem akadtam ki (voltak korábban más mobillal is problémái, gyakran az volt, hogy vízbe ejtette, hozzá képest, ez már semmiség). Úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy inkább ő dolgozzon meg érte, ő rakjon félre rá, mert akkor jobban becsüli. Persze - persze, olyan is akad aki kap és vigyázz rá, de az nagyon ritka (sajnos).

2016. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!