Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ez a iPhone ellenségeskedés...

Mi ez a iPhone ellenségeskedés itt a gyakori kérdéseken?

Figyelt kérdés
Egy csomószor láttam, hogy ha valakinek olyan kérdése van, hogy iPhone-t akar venni rögtön lebeszélik róla. Ez miért van? És rögtön jön az android istenités. Meg ezek az olcsóbb kinai márkák. Nem azt mondom, hogy rosszak (mert nem azok), de nem értem ezt a felháborodást ha valakinek eszébe jutna iPhone-t venni.

2016. nov. 27. 20:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Csak az vesz iPhonet aki nem ért a telefonokhoz.
2016. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ahogy sejtettem, ok nincs. Túlárazáson kivül még nem hallottam más okot.
2016. nov. 27. 20:31
 3/23 anonim ***** válasza:
30%

1. Vagy nincs pénzük Iphone-ra, de igazából legbelül ők is azzal szeretnének menőzni. Aztán úgy vannak vele hogy ha nekik nem lehet, akkor másnak se legyen már.


2. Vagy esetleg volt Iphone-uk, és negatív tapasztalataik voltak vele, ami miatt inkább az androidot preferálják.


De szerintem inkább az első.

2016. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
#2 neeeem, azoknak akik beszólnak hogy "túlárazott divat termék" meg hasonló, nem volt soha iPhonejuk. Többször leteszteleltem őket célzott kérdésekkel az imessage, facetime, icloud, homekit, appletv, airplay stb funkciókkal kapcsolatosan, villámkérdésekkel, és kiderült hogy egyik sem fogja fel például hogy miért nem kell az imessage és facetimehoz egyéb a telefonszámon kívül, és ennek milyen előnye van, nem tudják mi az icloud, azt hiszik az ugyanaz mint a gugli drive, stb. Szóval csak beszólnak mert olvastak valami a neten.
2016. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Elől járóban annyit, én nem szoktam sosem hozzászólni az olyan kérdésekhez.


Számomra az egyik ok a túlárazottság. Miért vegyek 250e-300e-ért telefont, amikor egy xiaomi Mi5S is tudja bőven (sőt jóval többet) azt ami nekem kell és még fele annyiba sem kerül??? De ha már itt tartunk, akkor egy Redmi 3 XY változata is bőségesen megfelel és az csak kb 75e. Főleg, hogy a legtöbb ember facséra használja a telefonját. Ahhoz meg nem kell iPhone. Ez kb az a szint, mintha valaki ferrarival járna két utcával odébb a bótba.


A másik az iOS korlátoltsága, ami nálam sokat nyom a latba. Agyhúgykövet kapnék tőle. iPaden volt hozzá szerencsém majdnem két évig.


Ha droidban megkapom azt harmad áron amire szükségem van, akkor hülye lennék annyi pénzt fizetni érte.


Nincs kisebbségi komplexusom, hogy "menőzésre" használjam a telefonom. Ami szerintem igazán szánalmas.

2016. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Péter Forgács válasza:
67%
Én meg csatlakozom az előttem szólóhoz...Ha valaki iPhone-akar venni akkor vegyen azt nekem több ismerősöm volt aki vett aztán váltott vissza Androidra. Szerintem a túrázása meg nevetségesen sok...
2016. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Az Apple csak azért gyárt még telefonokat mert sok gyerek iPhonenal menőzik.
2016. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%

"Szerintem a túrázása meg nevetségesen sok..."


uh vannak bajok. xD

2016. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

4# Én iPhone tulaj vagyok, de megmondom én se facetime-ot, se homekitet (mondjuk csak 10-től van), se airplayt nem használtam egyszer sem XD

icloudba egyedül a fotókat töltöm fel email-t nem használom csak id erejéig.


Amúgy én is arra tippelek, hogy mert túl sokba kerül a készülék, azért szarozzák.

Mondjuk tőlem ha megkérdezik, hogy ajánlom-e az iphonet azt mondom IGEN, viszont ha azt, hogy megéri az árát azt mondanám, hogy NEM.


Abba most ne menjünk bele, hogy x telefon mennyivel tud többet... lehet 999gb ramja, 4.0ghz 16magos procija is, az iphone akkor is gyors, és gyors is marad ellentétben társával ami belassul egy idő után. (Persze lehet húzni az elkerülhetetlent romozással havonta újra telepítéssel, de abba is bele lehet unni)


Jailbreak megoldás a korlátozottságra, itt legalább 100%ban el is távolítható ha esetleg valamiért be kell vinni a szervízbe, nem mind android esetében ahol bootloadert nyitottál és nem biztos, hogy be is tudod zárni


Én speciel szerintem vissza megyek androidra, mert az apple eléggé felkrt ezzel a dologgal:

[link]


(Sztori röviden: ifixit felhívta a figyelmet, hogy az i6 és i6plus nál beszarhat a kijelző, tervezési hiba miatt...

Erre rá kb fél évre az apple lehozza ezt, hogy nem az én hibám a te használtad szarul a telefont és fizess a javításért...


Ettől eltekintve, ha nincs gond a telefonnal szerintem jobb mint az android...

Mindenkitől megkaptam már, hogy az "új android nem lassul le/csak régen volt olyan" remélem úgy is lesz

2016. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

- vannak az iphone/droid fanatikusok, akik vérre menően, habzó szájjal szarozzák azt, amelyiket nem használják.

no ez elég beteges

- vannak a megfontolt felhasználók, akik azt mondják, minek a drágább, ha az olcsóbb is tudja ugyanazt és elmagyarázza neked szerinte miért jobb, amit ő ajánl.

ezek a normális válaszolók :)

- no meg vannak, akik tényleg csak azért szarozzák, mert nekik nincs (ez is az 1.kategória)

2016. nov. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!