Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » T-mobilos előfizetők vigyázzat...

T-mobilos előfizetők vigyázzatok, egyre több a csaló?

Figyelt kérdés

Az eset velem történt meg már írtam a t mobilnak úgyhogy bemásolom ide :


"Jelezni szeretném hogy a mai nap folyamán egy telefonos megtévesztés áldozata lettem. Sajnos én nem hallottam eddig ezekről a telefonos csalókról , későn kapcsoltam.

Miután utánna néztem a neten olvastam hogy több embert is megtévesztettek azzal hogy nyert X összeget stb.

Úgy látom az már kiment a "divatból" , ugyanis nagyon cseles volt. Rejtett számmal hívott majd miután beleszóltam , egy xy nevezetű férfit keresett. Mondam hogy ez téves lesz. Erre azt felelte hogy nem mert ő a telekomtól hív engem és tájékoztat arról hogy nagy kavarodások vannak a telefonszámokkal , nem tudnak sok tulajdonost azonosítani, így aktiválnom kell egy kódot hogy ez a szám valóban az én nevemen legyen. Sajnos naivan elküldtem a kódot a megadott számra ( mint később megtudtam az a domino feltöltő száma). A kódban pedig el volt rejtve a kicsalandó összeg, mint azt később megfigyeltem. Azt hiszem nagyon résen kell lenni mert egyre alattomosabbak ezek a csalók".


Viszont én megúsztam az esetet mert még nem telt el 3 hónap az előfizetésem altiválása óta így nem használhattam a domino feltöltést.


A csaló telefonszámát már megadtam a telekomnak akik továbbították a telekom biztonsági részegére az esetemet.


Hátha valakinek így is feltudom hívni a figyelmét az esetre, aki szintén olyan tájékozatlan mint én voltam.


2017. jan. 27. 13:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint azt a telefonszámot melyre kiakarta csalni a pénzt, mivel a diktált kód az maga a szám és a kicsalandó pénz volt. De maga a csaló rejtettel hívott.
2017. jan. 27. 13:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ezért nem kell rejtett számot felvenni. Én soha nem veszem fel
2017. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És hol marad a kérdés?
2017. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez teljesen így van. Nálam az volt a gond hogy nekem eleve minden számot rejtetten jelez, ezt majd el kell intéznem hogy ne így legyen. Csak ez a történet szempontjából most lényegtelen infó. Egyébként soha nem vettem fel rejtett számot ( előző telefonomnál).
2017. jan. 27. 14:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam felhívom az emberek figyelmét , én kérek elnézést. Akkor a kérdésem : járt valaki így? Ha nem akkor figyeljen oda.
2017. jan. 27. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Telefonhívás nem hivatalos értesítés, pláne rejtett számról.

Ez a csalás elég könnyen lebuktatható, mert a csaló telefonszáma a "kód", amit el kell küldened. Ráadásul ellenőrző sms-t is kapsz, ami után még megszakíthatod a tranzakciót.

De persze nem árt, hogyha az előfizető tisztában van zzal, hogy létezik ilyen szolgáltatás.

[link]

2017. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó így van én ezzel a szolgáltatással nem voltam sajnos tisztában, mint lehet jópáran még nem. Hálistennek megúsztam bár nem rajtam múlt.
2017. jan. 27. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!