Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik évente váltják az iPhone-...

Akik évente váltják az iPhone-jukat, mit csinálnak a régivel?

Figyelt kérdés
Gondolom, a legtöbben eladják. De ha új iPhone-okat nézünk: valaki vesz 300 ezerért egy telefont, rá egy évre azt mennyiért tudja eladni? Nem értem, mert nagyon sok ember évente cserélgeti az iPhone-ját, nagyon max 2 évente, mégis mindenki sír, hogy milyen szegények a magyarok. Suliban, buszon, utcán..stb rengeteg embert látok a legújabb készülékkel, vagy max az előző évivel Olyan jó áron el lehet adni egy előző éves készüléket, hogy alig kelljen hozzátenni, hogy az új telefon ára meglegyen? (Nem, nem a Rózsadombon lakom, csak egy vidéki városban.)

2017. febr. 16. 13:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%

Mondjuk nekem is sok Iphone-om volt, de én olcsóbb modelleket vettem, szinte a legolcsóbbat. A régieket eladtam, ezeket jó áron el lehet adni pl. plaza-kban.


Na szóval viszont amit én is látok, hogy sok ember pl. villamoson előkapja pl. az iphone 6-ost, ami most is 200.000 Ft. min, de van drágább modell is.


Szegények a magyarok? Mondjuk amit írtál ezzel kapcsolatban én sem értem.

2017. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Én 3 éve vettem egy 1 éves 4S-t. Ez az első okostelóm.

Nem érzem szükségét a cserének. Ha baja van párzer FT pl egy főkapcs vagy akksi csere.

Amikor 2014 februáárban első tulajtól megvettem, akkor 70ezer Ft-ot adtam érte.

Egyszerűen sajnálnék százezreket fizetni egy telóért pláne ilyn sűrűn. Ha 10 évig jó és "aktuáis" maradna, akkor simán fizetnék érte 200-300 ezret. De ilyen kopófogyó gyorsanavuló cuccért nem.

És elvi okokból havi rendszeres törlesztést telóért? Soha!

2017. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, mert nagyon sok ember évente cserélgeti az iPhone-ját, nagyon max 2 évente, mégis mindenki sír, hogy milyen szegények a magyarok."


Mert aki nem cserelgeti azt nem latod. 1000 emberbol mondjuk egy cserelgeti.

2017. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

na szóval kérdésre a válasz:


Plaza-kban a GSM-esesek jó pénzt adnak érte.


Szóval plaza-ban jól el lehet adni.

2017. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Az a rengeteg ember 1/100-ad azoknak, akik életükben még iPhonet sem fogtak a kezükben, és még mindig Magyarországról van szó.

Az árakat láthatod jófogáson, és hasonló oldalakon.


Eladom a régit, azért cserélgetem, mert így a legolcsóbban tudok a legújabb verzión maradni. Emellett megtehetem, dolgozom vele, és fontos számomra a megbízhatóság.

A 2 éves cserélgetésnek a hűségidő a magyarázata.

2017. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Wadmalac ***** válasza:
85%

Annyiban jogos, hogy sokan mániákusan Iphone-t akarnak, meg is veszik úgy, hogy amúgy állatira nem engedhetik meg maguknak, amire meg használják, arra töredékéért kapnának más telefont.

Ez sajnos mai korprobléma.


És nem csak az almás telóval van így.

Van, aki fizetése kétharmadát fizeti az S8 Audi részleteire, hetente 1 napot tudja tankolni és használni, akkor villant vele egyet a diszkó előtt és kész, ennyi volt, többi napot buszozhatja.


Sokakat boldogít az irreális álmok minden áron való megvalósítása, simán a birtoklása az álomtárgynak illetve a világ felé mutatása, hogy megvan. Az, hogy funkcionálisan van-e értelme, már nem is számít.


Ezeket az embereket nem szabad egy kalap alá venni azokkal, akik

- megengedhetik maguknak

- az ő igényeiknek tényleg pont ez az ideális megoldás


Aki nem tartozik ehhez a második csoporthoz, az is oda tartozónak hiszi (vagy az ellenkezőjét tudva is erőszakosan annak állítja) magát, kár vitázni erről bárkivel.

2017. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem évente, hanem 2 évente cserélem. Előfizetéssel szoktam venni és amikor lejár a 2 év akkor lecserélem és a régit eddig mindig az anyukámnak adtam. Nyilván el is tudnám adni. Legutóbb nem éreztem én sem az igényét, hogy lecseréljem (5S), de az ő régi 4-es már nagyon lassú volt.

Mielőtt leleszek hordva a sárga földig hozzáteszem, hogy nem Mo-élek és nem okoz gondot a havi részlet kifizetése és itt az IPhone-tól sincs úgy elájulva a nép egy része mint otthon. Semmivel sem külömb mint egy akármilyen más teló. Sőt még árban sem.

2017. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"árban sem"


ööö ne haragudj miről beszélsz?


A legdrágább teló pl. media marktban a 256-os Iphone 7, 400.000 Ft.


Jó Andrássyn vannak drágább mobiltelefonok, de iphone simán ultra luxus szerintem.

2017. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Wadmalac ***** válasza:

Még az okostelók előtti időben is igyekeztem mindig a csúcsmodelleket venni, mert maximálisan kihasználtam a teló képességeit.

Nekem spec. az IOS szolgáltatásai kevesek, ezért az android felső kategóriájából választok mindig.

A két év hűség és részlet után elég korrekt árban szoktam ezeket használtan eladni és újra váltani.

Nekem napi több órányi pc előtt ülést vált ki a telefon, azt meg megbízhatóan semelyik rendszer középkategórája nem tudja nyújtani.

Persze, mondjuk 10 éve nem hittem volna, hogy ilyen árú készülékekkel a kezemben fogok, méghozzá szükségszerűen mászkálni. De az idő pénz. Amit a réven bukok, visszanyerem a vámon.

2017. febr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Általában elajándékozom családtagoknak.

Az első szériás iPhone-t eladtam, 65000 volt az eredeti ára, két évvel később 80 ért adtam el úgy hogy adtam mellé egy második generációs iPod nano-t.

2017. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!