Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik évente váltják az iPhone-...

Akik évente váltják az iPhone-jukat, mit csinálnak a régivel?

Figyelt kérdés
Gondolom, a legtöbben eladják. De ha új iPhone-okat nézünk: valaki vesz 300 ezerért egy telefont, rá egy évre azt mennyiért tudja eladni? Nem értem, mert nagyon sok ember évente cserélgeti az iPhone-ját, nagyon max 2 évente, mégis mindenki sír, hogy milyen szegények a magyarok. Suliban, buszon, utcán..stb rengeteg embert látok a legújabb készülékkel, vagy max az előző évivel Olyan jó áron el lehet adni egy előző éves készüléket, hogy alig kelljen hozzátenni, hogy az új telefon ára meglegyen? (Nem, nem a Rózsadombon lakom, csak egy vidéki városban.)

2017. febr. 16. 13:45
1 2 3
 21/25 Trevor. ***** válasza:
45%
Csak azt nem értem, hogy egy ember miért lenne több attól, hogy van egy drága telefonja? Sokan vannak, akik megtehetnék, hogy 200K-t kiadjanak egy telefonra, de mivel nem használnák ki, így elég nekik egy olcsóbb is. Én eleve lenézem azokat, akik iPhone-t használnak, mert a józan ész és ár/érték arány helyett divatból vették a telefonjukat.
2017. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ár/érték arány egy általad meghatározott, de csak rád, és nem mindenkire érvényes (egyedi) arányszám. Ez józan ésszel úgy gondolom belátható.
2017. febr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"lenézem azokat, akik iPhone-t használnak, mert a józan ész és ár/érték arány helyett divatból vették a telefonjukat"

miért is? honnan tudod, hogy divatból vették és nem pl. munkaeszközként kapták vagy használják? ez akkora marhaság. normális ember szerintem nem is foglalkozik azzal, hogy a másiknak milyen telefonja van. mindenki azt használ, amit akar vagy amire futja neki. ilyen egyszerű ez.

nem értem azokat az embereket, akik a telefonjuk alapján ítélnek meg másokat.


kérdező: vannak emberek, akik ilyen-olyan okokból ragaszkodnak hozzá, hogy nekik mindig a legújabb modell legyen a kezükben, de hidd el, nincsenek olyan sokan, mint gondolod.

igaz, van a másik véglet is, hogy végeláthatatlan kölcsönökbe verik magukat, csak h megmutathassák, nekik erre is telik, közben meg nem. ezek a hülyék.

no meg vannak, akik egyáltalán nem érzik szükségét annak, hogy telefont cseréljenek, max. ha elromlik.

a 2 éves csere meg gondolom a szolgáltatónál vett "hűségidős" telefonok.

én meg majd akkor cserélem le, ha már nem működik rendesen, remélem ez csak pár év múlva következik be. nekem jó a megszokott, bevált ketyere :)

2017. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan ismerősöm, aki most vette 7-est a napokban, de egy 4 éves 5C-t cserélt le.. Én az olyat nem értem, aki tényleg a 6-ot, sőt, a 6S-t cseréli le 7-re.
2017. febr. 17. 08:42
 25/25 anonim ***** válasza:
53%

Érettségire kaptam egy Lumia 520-at, amit amikor elütötrek bringàzàs közben (semmi ônsajnàlat) rommátört. Utàna vettem egy Acer androidos telefont. Papiron többet tud, mint egy telefon, de alig 1 évesen elromlott. Akkor egy Samsungot vettem, de annak meg az aksija adta be a kulcsot, persze az aksi ára (amire a Samungnál csak fél év gari van) annyi volt, mint a telefon árának fele.


A cég, ahol dolgozok, az emberek 80℅-a iPhone-t használ. Véletlen? Nem. Egyszerüen megbizhato. Barátnöm 5 éve iPhoneos. Egy 5-öst használt kb 2 honappal ezelöttig és most egy 7-et használ.

Én is iPhone-t vettem, de nem az aktuális csúcsot, hanem egy SE-t, mert azt látom, hogy megbizhatóak, 5 éves korukban ugyan úgy gyors és ugyan ûgy megbizható. Ezt tudja bármelyik androidos okosság? Nem.


Kérdésre válaszolva:


Nem értem a váltást 6S-röl 7-re. Semmi olyat nem tud a 7, amit a 6S ne tudna. Viszon 5S-röl 6S-re, vagy 7-re már másabb.

Én speciel 2-3 évre tervezem aztán Anyukám megkapja.

Nem minden iPhone 3-400 ezer forint. Az SE speciel a fele a 300-nak és 2016-os modell.

Mivel külföldön kb minden második embernek az van a kezében, igy pl Ausztriában abszolult nem a pénzesek jelképe. Csak sajnos otthon Magyarországon sokan úgy tekintenek egy emberre, akinek iPhoneja van, hogy tuti Olcsó János és hitelre vette a 16 GB-os verziot.

Na és? Ha birja fizetni, hadd legyen neki.

Hogy melyik telefon jó, azt mindenki döntse el maga. Az olyan beszolások, mint a töredékéért kapsz egy jobb androidosat...hát, jó. És 5 évesen is használható lesz majd? Nem hiszem.

Viszont nagyon nagy elönye van az Apple termékeknek, hogy értékállóak. Egy 5 éves 4S is 60 ezer Huf.

2017. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!