Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldre költözöm egyetemi...

Külföldre költözöm egyetemi tanulmányaim miatt. Mit csináljak a hazai mobil előfizetésemmel?

Figyelt kérdés

2 éves képzés, s évente körülbelül 2x3 hetet tervezek itthon (v is hát Magyarországon) tölteni.

Tavalyi év végéig kártyás dominócsomagom volt, majd akkor készülék miatt váltottam (ott derült ki, hogy évek óta nem tájékoztatott T-Mobil, hogy ez a csomag tré és kb 4 éve vonták ki, naaa mindegy) előfizetésesre, de a lehető legkisebb csomagra, mivel ritkán használom a mobilt (ezért is voltam eddig domino-s).


Ezek függvényében a következő 2 évben még kevesebbet fogom használni a telefont, ezért gondolkodtam volna kártyásra visszaállásra, de ahogy olvasom, egyre inkább piszkálják a kártyásokat, feltöltésnél igazolás, meg 2-3 hónap inaktivitás után törlés, stb stb...


Szóval szerintetek mit kéne tennem?

Persze könnyű lenne eldobni a hazai számot, főleg ha ennyire ritkán használom, de mivel Európában maradok, így nincs külön roaming díj se, ha kintről hívok.

Amúgy a jelenlegi előfizetésem egy már most nem is létező XS csomag, havi kb 2ezer forintért (ami annyira 'nem is tétel', és nem biztos, hogy kártyással jobban kijönnék).

Nos, tapasztalatok?


2017. júl. 18. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"így nincs külön roaming díj se, ha kintről hívok. "


Nincs, feltéve ha nem életvitelszerűen tartózkodsz külföldön. Te úgy fogsz, szóval nem sokáig élvezheted a külön díj nélküli roamingot.

Ha fontos a szám, akkor megteheted, hogy fizeted tovább a 2 ezer forintot. Külföldről ugyanúgy megy a bankkártyás fizetés.

2017. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem jelentkezek ki a magyar címemről köv 2 évben (mivel a 'rendeltetésszerű kint élés' időtartama nincs törvény által meghatározva), amíg nem végzek, s nem találok ott végleges melót

szóval akkor még érvényes, nem?

2017. júl. 24. 13:26
 3/3 A kérdező kommentje:

ja most olvastam, hogy "négy hónap átlagában többet van külföldön, mint a saját országában, és többet telefonál vagy netezik, mint otthon"


az átlag 4 hónap az meglehet, de a több telefonálás/netezés az nem igen (30 mega net :D)

meglátjuk hogy mit szól hozzá témobil

2017. júl. 24. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!