Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valóban korlátlan mobilinterne...

Valóban korlátlan mobilinternet létezik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Több szolgáltató kínálatában van úgynevezett korlátlan belföldi mobilinternet.

a

A Telenor, a Vodafone, a Telekom, és az Upc is kínál korlátlannak mondott mobilinternetcsomagot. De valójában ezek közül melyik a valóban korlátlan? Hol a zsákbamacska?



2017. szept. 11. 08:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én csak a Vodafone-ról és a Telenorról tudok. Mindketten adnak korlátlan mobilnetet, de el kell olvasni a feltételeket.
2017. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Upcnél már régen van csak mindegyikre azt beszélik lassú. Valami tapasztalat?
2017. szept. 11. 08:14
 3/25 anonim ***** válasza:

Nekem upc-s van, valóban korlátlan, de 1 mb/s a max letöltési sebesség.

Viszont!

Most voltam külföldön, és küldtek egy smst, hogy kint egy hónapban csak 3,25 gb van ingyen.

Ez szerintem nem túl korrekt, én korlátlanra kötöttem szerződést. Nagyon oda kellett figyelnem, hogy 1 hétre beosszam a 3,2 gb-ot..

2017. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
UPC-s... ja az gondolom 3G-s, nekem 4G-s korlátlanom van a Telenortól és nem bántam meg.
2017. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
De gondolom a 4g-s telenoros nem 4000ft havonta korlátlan nettel, 100 perc lebeszélhetővel, 100db sms-sel..
2017. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Több helyről azt hallottam szóbeszéd hogy a telenor bizonyos oldalakat korlátoz. Plusz felnőtt témákat, meg hogy lassúcska
2017. szept. 11. 09:28
 7/25 A kérdező kommentje:
1 mb / sec??? az nagyon kevés az itthoni netem 30 MB / sec és néha a 1080p videóval küszködik.. Akkor milyen lehet az 1mb / sec?
2017. szept. 11. 09:31
 8/25 A kérdező kommentje:
Szóval a telenornql1ha 4g sebességgel hasit az jobban megéri ha nem korlátozzák le mert képesek apróbetü meg nincs sehol :E
2017. szept. 11. 09:33
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Most voltam külföldön, és küldtek egy smst, hogy kint egy hónapban csak 3,25 gb van ingyen. "


Legközelebb olvasd el a szerződést mielött megkötöd. Különben a Telenornál is így van (a RED-nél nem tudom) mivel a roaming törvények csak a hívás szabályozzák és nem az adatforgalmat.

2017. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyik szolgáltató reklámembere sem, de szerintem a legkorrektebb feltételeket a Telenor adja.


Ott a legolcsóbb korlátlan csomag 5990 Ft hűségidő nélkül. Ebben 50 perc beszélgetés és 5Gb EU-s adatforgalom is van, belföldön viszont korlátlan. A sebességet sem korlátozzák, mint a(z) UPC. Én lefedettségtől/időszaktól függően 40-110 mbps tényleges sebességet szoktam mérni a Telenor hálózatán (természetesen ehhez 4G képes készülék kell).


Mindhárom szolgáltatónál vannak korlátozások a korlátlan mobilnetben. A jó hír, hogy az internet megosztás nincs megtiltva, USB kábelen vagy WiFi-n keresztül is meg lehet osztani, amit a legtöbb Androidos készülék enged. A rossz hír, hogy csak hanghívás képes mobiltelefonnal vagy táblagéppel használható a csomag, tehát modembe nem helyezhető be a SIM kártya. Továbbá egyszerre maximum 24 óráig lehetsz adatkapcsolatban (viszont ha csak egy percre is megszakítod, újra indul ez a 24 óra, így ez könnyen betartható). Illetve a készülékről havonta legalább 1 hívást kell indítanod (a legkisebb csomagban is 50 perc lebeszélhető így ez betartható, illetve nem dob a számlán).


A fenti feltételek betartása mellet korlátlanul használhatod a netet, számítógépen is (csak a kártya legyen mobilba vagy hívásképes táblagépbe és arról oszd meg). A torrentezés sincs tiltva, csak 24 óránként szakítsd meg a netet.


Szerintem 5990 Ft nagyon korrekt ár érte. Ráadásul olyan helyeken is elérhető (és gyors), ahol más internetre nincs lehetőség.

2017. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!