Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért istenítik ennyien a...

Miért istenítik ennyien a kínai telefon márkákat?

Figyelt kérdés

Ott van mondjuk a Huawei P10.

Ugyanannyiba kerül, mint a Samsung S7, ellenben egy egyszerű 1080p ips kijelzője van, a samsung 1440p hajlított super amoledjével szemben (edge). Hardveresen még okésak ezek a telefonok, de szoftveresen is jobb a Samu (pl knox, touchwiz felület ami nagyon szép és smooth). A kamerája is jobb. És kb egy árkategória a két telefon, és a samsungnak azért a neve is nagyobb. És mégis vannak olyan emberek akik csak azért is ellent akarnak mondani a többséggel és csak azért is mást mondanak még ha hülyeség is. Mondjatok csak egy indokot hogy egy huawei miben lenne jobb egy samsungnál egy árkategóriában.


(P10 127k legolcsobban, S7 120k legolcsobban (edge: 134k))


2017. okt. 5. 15:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem volt már hasonló kérdése a kérdezőnek ahol más telefonoknál szintén a kijelzővel és annak felbontásával azonosított mindent.
2017. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy:


1. A Huawei messze nem az a tipiku kínai telefon. Főleg ahogy írják, a Samsung és Apple után a haradik legnagyobb mobil gyártó.

2. Kereken 1 év van a két készülék között ami azért hosszú távon átgondolandó.

3. Presztízsről meg azért ne beszéljünk már egy Samsung telefonnál sem mikor minden 2. ember azzal rohangál 10 éve.

4. A kijelző felbontás nagyjából a legnagyobb humbug. Nézhetsz te 4k-ban videót, de mégis mi a búbánatod gyíknak teszed egy 5-6" átmérőjű telefonon. Lehet egy 150+ centis TV-n már látszik a különbség, de érdemi értelme az égvilágon semmi.


Ettől függetlenül tény hogy a Samsung S6-S7 szériái nagyon jó telefonok lettek, de ez nem azt jelenti hogy minden más szar.

2017. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves Fatal Error: mivel abban különbözik kb csak a két készülék, de abban nagy különbség van.
2017. okt. 5. 18:45
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondom hogy minden más szar, mondjuk hasonló kategóriában az LG G6 nem szar, de a huawei igen. Ugyanannyi pénzért kínál azonos hardvert, lényegesen gyengébb kijelzőt és rosszabb szoftvert. Akkor mit mondjak rá? És mégis mindenhol azt ajánlják, nem értem miért.
2017. okt. 5. 18:47
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Miben lenne rosszabb szoftver? Semmiben.


A kijelző meg láthatóan csak a te mániád. Nem a felbontás minden. Nem mellesleg a Samsung legújabb telefonjai is csak akkor kapcsolnak 4K felbontásba amikor nagyon szükséges. Ja és még annyit tegyünk hozzá, hogy a Huawei 5,1"-on hoz FHD-t.


Nem mellesleg árban is változó az eltérés de nagyjából egy szinten vannak és azonos tudású telefonok, innentől szubjektív ki melyiket veszi.


De ennyi erővel miért vesznek az emberek 100 féle nadrágot, miért vesznek különböző autókat, miért építenek másféle házakat, hiszen mindenből van egy "legjobb".

2017. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

Egy telefonról beszélünk... :-) Ki a fenét érdekel, hogy 5-6 inch-en van-e 4k, vagy nincsen? Egy 82 centis FullHD tévén egy 720p-s mozi élvezhetőb, mint egy 4k-s „gameboy-on”... Még ha hajlított is a kijelzője (na, ezt meg végképp' nem értem, miért nem lehet enélkül élni).


Meg "ellent mondani a többségnek". Hát beb..na, ha a többség akaratának megegyező tárgyakkal kellene körülvennem magam. És nem hülyeség, biztosan van a Huawei-nek is olyan előnye, amit a Samsung nem tud adni (nem tudom, én egyiket sem favorizálom, de ebből a szempotból ez lényegtelen). Ha éppen mondani kell róla valamit, akkor a P10 szerintem szebb, mint az S7, mert nekem a keret nélküli telefonok pl. nem tetszenek. És biztosan van így ezzel más is.

2017. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Tron: lehet hogy 10 évig jó a telefon, de senki se használ 10 éves telefont. :)

Avg. 2 évente illik cserélni. Engem az nem érdekel ha utána beszarik, amíg megvan legyen jó. Ha meg nem jó, ott a gari a 2 évre.

2017. okt. 5. 19:56
 18/26 A kérdező kommentje:

De ennyi erővel miért vesznek az emberek 100 féle nadrágot, miért vesznek különböző autókat, miért építenek másféle házakat, hiszen mindenből van egy "legjobb".



Azért ez nem jó hasonlat. Nyilván mindenki olyat vesz amire pénze van, ezért nem veheti a legjobbat. Viszont ha van 10.000 forintod egy nadrágra te is a jobb minőségűt fogod venni nem?

2017. okt. 5. 20:00
 19/26 A kérdező kommentje:

És hogy szoftverben miért jobb?

Állítható felbontás, samsung knox, alapból 100+15 giga ingyen felhő tárhely,

Alapból telepített teljes értékű office csomag! Game Tools, Game Launcher (lehet rögzíteni maximális felbontáson a játékot root meg minden nélkül meg ilyenek). Meg a touchwiz felület. Ezeken kívül nagyon sokmindent tud még a huwival szemben. Ott az always on kijelző is. Persze ezek nagyrésze megoldható így-úgy más telefonokon is, sok sikert a sok szr feltört vírusos apk-k telepítéséhez. :)



Azt meg, hogy évekig jó a huwi nem tudom tagadni, de a samsung is. Megjelenéskor vettem, 130 ezer pontot hozott Antutun, most is tud annyit. Semmit sem vesztett a teljesítményéből. Ugyanolyan smooth mint volt.

2017. okt. 5. 20:13
 20/26 A kérdező kommentje:
Ja meg persze ha gond lenne a telefonnal nem kell kínába meg hongkongba meg kukutyinba küldözgetni hónapokra hogy megcsinálják ^^
2017. okt. 5. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!