Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi munkaviszony szükséges...

Mennyi munkaviszony szükséges hogy előfizetésre részletre hozzak ki egy telót?

Figyelt kérdés

Úgyhalottam vmi 6 hónap kell Telenornál. Igaz ez?

Arra gondoltam h az ütött kopott S5-öm megérett egy cserére mert már jó idaje megvan. És egy S7 Edge-re váltanék. Találtam egy olyat hogy vmi 4 5e ft előfizetésnél hűségidő nélkül pár ezer ftos törlesztővel kilethetne hozni a telót. Szal arra gondoltam h kihoznám majd lemondanám az előfizut mert fölös...

Csak nemtudom hogy mennyi munkaviszony a feltétel. Igazából szolgáltató tök m1 nekem am...

Új rendelet alapján lehet tőlük függetlenítő kódot venni hivatalosan szóval egyre megy.


2017. okt. 30. 04:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te mit irtál? Az elő fizetést nem tudod lemondani, csak ha lejárt az X idő.
2017. okt. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihozod előfizura nem mondhatod le a hűsėg lejárta előtt! Csakis akkor ha kifizeted a kötbėrt ami 1-2 hónap után brutálisan sok lesz! (A hátralėvő teljes összeg illetve egy kis plusz) továbbá függetlenítės is csak az előfizu lejárta után lesz! Addig nem.

Vagy vedd meg kp ra előfizu nėlkül, vagy ha hitel akkor sajnos kamatos lesz, de nem szolgáltatónál, mert az csak előfizuhoz ad. A szolgáltatónak nem kell jövedelem igazolás. Egyėb helyen ha hitelt veszel fel ott kėrhetik (kėrik). Ha nem tudod megvenni akkot inkább nėzz olcsóbbat.

2017. okt. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
83%
Ha még nincs szolgáltatónál előfizetésed amúgy is az első készülékes részletnél kauciót kérnek, ami kb majdnem annyi is lehet mint maga a készülék...
2017. okt. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem 5 hónap után adtak.De az előfizetést nem mondhatod le.
2017. okt. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

-Nézzük sorra:

"Mennyi munkaviszony szükséges... "

A Telenor szerint:

vásárláshoz szükséges dokumentumok:


Ha még nem rendelkezel Telenor számlás mobilszámmal, vagy még nincs 6 havi teljes befizetett számlád:


2 érvényes fényképes igazolvány pl. egy személyi igazolvány és jogosítvány

vagy

1 érvényes fényképes igazolvány és adókártya/ adóazonosító jel.

Online megrendelésnél 2 érvényes fényképes igazolvány és bankkártyás fizetés esetén érhető el az ajánlat!


Ha már meglévő előfizetésed mellé szeretnél új előfizetéssel készüléket vásárolni, vagy a meglévő számodra készüléket kívánsz cserélni és már rendelkezel 6 teljes havi befizetett számlával:


a korábbi vásárlásaid során is használt 1 érvényes fényképes igazolvány.


"vmi 4 5e ft előfizetésnél hűségidő nélkül pár ezer ftos törlesztővel kilethetne hozni a telót."

-Jelenleg a Telenor kínálatában nincs ilyen opció.

-Ami van, az 2 éves hűségidővel jár.

-Nem tudom tisztában vagy-e a fogalommal. Ha nem, ez annyit tesz, hogy aláírsz egy olyan szerződést, amiben kötelezed magad arra hogy fizetsz, ha pedig mégsem tennéd, a szolgáltató a szerződésben meghatározott jelentős összegű kötbért érvényesítheti (magyarul küldi rád a behajtót).


"Új rendelet alapján lehet tőlük függetlenítő kódot venni hivatalosan szóval egyre megy."


-Annyira azért nem ilyen egyszerű.

Idézek a rendeletből (2/2012. (I. 24.) NMHH rendelet):

"(9) A szolgáltató a határozott időtartamra kedvezményesen vagy egyéb módon kedvezményesen értékesített készülék ellenértékének kifizetését vagy az átvevő szolgáltató erre vonatkozó nyilatkozatának kézhezvételét követően a készülék hálózati zárát az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles haladéktalanul feloldani."

"A határozott idejű előfizetői szerződés lejártát követően a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés)."


Szóval eddig ott járunk, hogy 2 évre veheted a telót, nem mondhatod fel az előfizetést, illetve ha nem fizeted a részleteket akkor (is) megkötbéreznek, illetve nem függetlenítik a telefont még pénzért sem (max ha elviszed egy arabhoz az aluljáróba).


Remélem sikerült összeszednem mindazokat az információkat, amelyek segítenek a döntésed meghozatalában.


Források:

[link]

[link]

2017. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hogy mekkora bunkó kioktató emberek vannak... Normális kérdés volt...

Már megtaláltam egyébként.

Telenor Hello Daata Premiumnál van.

20ks előfizetés hűség idő nélkül...

Nem 5k 20k ennyit néztem el. Nem oszt nem szoroz istenesen.

Havi 7k a teló.

Magyarul 27k első hó onnantól 7k mert lemondom...

Kössz azért a próbálkozást.

A Telenor előfizetői feltételeket pedig már olvastam. Nincs benne hogy milyen munkaviszony szükséges ezért is kérdeztem itt.

Minden esetre még 1x. Köszi mindenki.

2017. okt. 30. 07:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Valamint telekomnál 15e ft a függetlenítés ha jól emlékszem. Ennyit erről is.
2017. okt. 30. 07:48
 8/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
Te valamit nagyon benéztél ha készülékkel együtt veszel előfizetést ott hűség idő mindenhol van, nincs lemondás 2éven belül...
2017. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bihar Valatonon ***** válasza:
Persze kiegészítve, hogy részletre, bár gondolom ez egyértelmű...
2017. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

"Valamint telekomnál 15e ft a függetlenítés ha jól emlékszem. Ennyit erről is."


Ja, de A Telekom nem Telenoros készülékeket függetlenít, ezt is vedd figyelembe.


Eddig minden lehetséges dolgot benéztél, ne bonyolítsd tovább.

2017. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!