Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek drága telefont ha pár évvel utána fele annyit sem ér és annyira lassú, hogy használhatatlanná válik?

Figyelt kérdés

iPhone 6-om van, de nagyon lassú. Gondolkodtam a váltáson, de maximum egy SE-re adnék ki pénzt, a 7,8,10 és a pluszai annyira drágák, hogy nem éri meg.


Egyrész megveszed 280 ezer forintért, és 3 év után még 100 ezer forintért sem tudod eladni, szörnyen nem tartja az árát.


Másrészt az én iphone 6-osom a régi állapotához képest rohadt lassú, kb használhatatlan lett az új ios-szel.


Miért éri meg ez az embereknek??



2017. dec. 3. 00:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Azért mert valami hiányzik az életükből. Ezzel ők magukat naggyá teszik , legalább is azt hiszik.

Pont úgy mint akik a 18 éves bmw-t veszik meg és azt hiszik hogy ők a királyok.

Ma már egy 50 ezres telefon is azt tudja mint a a jóval drágább. Itt ha figyeli az ember , csak a drága készülékek azok amelyek szinte mindíg elromlanak. A családunkba mindenkinek kinából hozatott telefonja van és nincs baj egyikkel sem. Ráadásul nem kell naponta kétszer tölteni.

2017. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Azért mert addig a pár évig van egy jó telefonjuk.


Ha veszel egy pár cipőt az is pár évig bírja, ha veszel egy ruhát az is kifakul pár év alatt. Mégis megveszed.


Én például évekig csak alsó kategóriás telefonokkal "éltem". Xperia X8, Lumia 530 majd egy használt Xperia T. Ezek után megváltás volt az vadonatúj Oneplus 3T-m. Egyrészt megvan az érzés, hogy te bontottad ki, "null kilométeres" és jól néz ki, minőségi és egyszerűen megfelel szinte minden igényemnek.


Na meg kár mindenbe belemagyarázni az "azért veszed mert valami hiányzik az életedből" összefüggést mintha bűn lenne az hogy valaki megveszi. Ha valakit a BMW tesz boldoggá akkor vegye azt. Ha valakit egy telefon akkor meg vegye azt.


Én azért vettem jó telefont, mert megtehetem. Nem akarom magam "naggyá tenni". Nem akarok senki előtt "villogni". Nem hiszem ettől magam "királynak". Leginkább úgy gondolkozom hogy egyszer élünk, ha megtehetem hogy veszek egy jobb telefont akkor miért ne venném meg?


Mindenkinek megvan hogy mire vágyik.

Ha valaki BMW-re vágyik, az nem lesz boldog egy Suzukival. Rákényszerül, szeretni fogja de az álma mindig egy BMW marad. Vagy ugyanez igaz a kajákkal is. Megveszi az ember azt amit a pénztárca megenged. Az olcsó mogyorókrémet, az olcsó kólát, az olcsó sört. De azért ugyanúgy vágyni fog egy Nutellára, egy egyedi Sörre, egy minőségi borra.

Vagy elég csak a nyaralásra gondolni. A Mátrában is lehet jókat túrázni, a Balatonon is lehet jókat fürödni. Az ember mégis vágyik a Magas Tátrára meg a Horvát tengerpartra.


Na meg az sem mindegy ki veszi.

Van ismerősöm aki havi 100 alatt keres. Neki egy Oneplus árát 2 évig tartana összespórolni megélhetés mellett. Nekem meg a havi fizetésem fele. Most ettől nekem kellene rosszul éreznem magam? Mert szerintem nem.

2017. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
"iPhone 6-om van, de nagyon lassú." Lassú?? :O :O Nekem az 5S teljesen használható. Az androidos telefonjaimnál sokkal gyorsabb :D Igaz, iOS 10.3.3-al használom, nem mertem iOS 11-re frissíteni :D Amúgy az iPhone tartja az árát. A használtpiacot nem tudom, de újonnan még mindig. Pl az iPhone 6S 32GB 164 500 Ft (az Árukerső szerint), pedig 2014-ben jelent meg. Az iPhone 6 32 GB 122 990 Ft Szóval még mindig tartja újonnan.. :D
2017. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
25%
#3 "Te mért nem vettél pár tizezer forintos telefont? Majdnem ugyan azt tudják." Na ebből látszik, hogy még nem használtál drága telefont :D Amint kipróbálnál egy iPhone 8-at, vagy egy Samsung Galaxy S8-at, rögtön nem ez lenne a véleményed :D :D
2017. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
47%

azért azt ne felejtsük el, hogy Magyarországo a 27%-os áfával elég drágák az iphone-ok :D

ha áfa se lenne, jóval olcsóbb lenne

2017. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én azért arra is felhívnám a figyelmet, hogy a magyar erre vonatkozó hatályos jogszabály 1 év jótállást ad általánosan minden tartós fogyasztási termékre..


Na most kérdem én, hogy egy cipőnek csak egyetlen 1 évig kéne kibírnia? Ugyanígy a többi fogyasztási termékre is csak 1 év jótállás van?


Én nemrég vettem egy magyar cipésztől egy drágább cipőt, és bár lehet, hogy nem 25 ezer forint volt, hanem 50, de mégis 10 év jótállást vállalt rá, mert egy minőségi termék. Az is nevetséges, hogy a h&m-es, zarás polók kabátok hamar tönkremennek, de az méginkább, hogy a több százezer forintos telefon belassul nagyon, és a fogyasztóvédelmi jogaidat sem tudod már érvényesíteni, mert lejár az egy év.


Én ezt az 1 évet alapból módosítanám 3 évre vagy többre, hogy ezeket a multinacionális vállalatokat jól megfingassuk - mert valljuk be, hogy aki a másik oldalon áll, a kis magyar kézműves: ő az esetek többségében úgyis jó minőségű terméket állít elő és több éves garanciát vállal a termékére.

2017. dec. 3. 11:53
 17/28 A kérdező kommentje:
Persze a kis magyar manufaktúra nem fog iphone-t gyártani, de most nem is feltétlenül elektronikus berendezésekről beszéltem az előző kommentemben.
2017. dec. 3. 11:55
 18/28 anonim ***** válasza:
23%

# 14

Használtam csucs karegoriás telefont. De áltlános használatra ugyan úgy meg felel egy pár éves model is. De ezek alapján a mostani csucs modelből is rengeteg dolog hiányzik mivel pár év mulva kifog jönni egy még jobb. ?Mi az amit az iphone 8 nem tud és annyira hiányzik, hogy heteket dolgoz érte?

2017. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%
#18 Azért ilyen drága, mert sokáig használható. Most maradjunk az 5S példájánál.. 2013 szeptemberében jött ki. Most 2017 decembere van. Tehát 4 éves telefon. Az utolsó nagy frissítés valószínűleg most szeptemberben jött ki (iOS 11), de miután már nem kap több frissítést (2018 tavasz vége, nyár eleje), onnantól még 1-2 évig használató lesz a legutolsó iOS-el is. Tehát minumum 2019 szeptemberig (iOS 13 megjelenése). Tehát 6 év.. lehet, hogy 2013-ban drága volt, de előre megvettem 4-5 évre. Vagy nézzünk egy újabb példát az iPhone 7-et. 2016-ban jelent meg, kb 4 évig kap frissítést, szóval kb 2020-ig +1-2 év, tehát 2021, ha szerencséd van, akkor 2022. Persze ki tudja mi lesz akkor, mekkora lesz a technológia fejlődés, de akkor is működni fog. A 20e-s telefonjaimat fél évente cserélni kellett. Ha 5 évre előre nézzük, akkor majdnem ugyan ott vagyunk. Mindegy, hogy előre, vagy utólag fizeted ki, ugyan ott vagy nem? :D
2017. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
31%

vihar a biliben: tudod mi járt neked a kezedben? kapanyél

s6 lassú, legalább ne hazudoznál egy idegen márka védelmében te konzumidióta

2017. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!