Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek drága telefont ha pár évvel utána fele annyit sem ér és annyira lassú, hogy használhatatlanná válik?

Figyelt kérdés

iPhone 6-om van, de nagyon lassú. Gondolkodtam a váltáson, de maximum egy SE-re adnék ki pénzt, a 7,8,10 és a pluszai annyira drágák, hogy nem éri meg.


Egyrész megveszed 280 ezer forintért, és 3 év után még 100 ezer forintért sem tudod eladni, szörnyen nem tartja az árát.


Másrészt az én iphone 6-osom a régi állapotához képest rohadt lassú, kb használhatatlan lett az új ios-szel.


Miért éri meg ez az embereknek??



2017. dec. 3. 00:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%
"konzumidióta" 😂😂😂😂 A 6s-ről volt szó, te gyökér :D :D Legalább olvasni tanulnál meg :D :D Nem hazudtam, a tényeket írtam le, nem muszáj elhinni, legyél csak boldog a kínai telefonoddal.. "az s6 lassú" A 6S? Ne röhögtesd már ki magad 😂😂
2017. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
60%
Mert jobb érzés használni egy prémium telefont. Kit érdekel, hogy 2-3 év múlva alig ér valamit ha minden nap használod? Ennyi erővel ne vegyünk jó TV-t vagy autót se....
2017. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

Csak én érzem úgy hogy a kérdező kamuzik?


Mert hogy akinek iPhone-ra meg egyedi cipőre telik az nem azon fog siránkozni hogy mi a drága és mi nem és nem fog gonosz multizni...

2017. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

# 19

Most azt probálod bebizonyitani hogy pusztán anyagi okok miat megéri a legujabb csucskategoriás telefont megvenni?? :D

2017. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#21 te tökhüje, nem is rólad volt szó :DDD
2017. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%

"A 20e-s telefonjaimat fél évente cserélni kellett."

Ismerem ezt a filozófiát, a "nem adok többet 20 ezernél egy telefonért" hívők pedig azt hiszik hogy minden telefon ilyen sz@r és ezért nem költenek többet.

Én is használt telefont vettem, egy Galaxy S4-et 75 ezerért, 4 év után harmincért adtam el. Hozzáteszem végig kifogástalanul teljesített a készülék, egyszer költöttem akkucserére.

Az utódja egy A5 2017 lett 70-ért. Ha csak másfél évet bír, közel ugyanott van mint a fél évente 20 ezres megoldás. Csak éppen nem ugyanazzal a használati élménnyel.

2017. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A mostani telefonomat 20e körül vettem (postával majd' 22), ő egy Xperia Z (nem Z1, csak Z). A füles jack meg a gyro szenzor bajos rajta, meg ott a gyárilag ronda kijelző és a nem elegendő akkukapacitás. Ja, és a rossz kamera. Kicsit karcerdő is, de melóban úgyis ez várna rá, ettől függetlenül ilyen kis húzózáras zacsit váltok rajta egy-kétnaponta melóhelyen. Szerintem jól tettem, hogy lecseréltem a Galaxy S2-t erre. Tovább bírta lassulás nélkül 2G RAM mellett az Android, és ezen a vason nem is annyira lassú, amikor lassú. Nekem tökéletes, mert elsősorban a PDA funkciók kellenek (Google Keep befotózásokkal, naptár, táblázataim gyors módosítgatása Google Drive-on, amit otthon kényelmesen elfekve készre lehet szerkesztgetni, meg persze rá tudok keresni zsebben bármire, amit nem tudok vagy nem vagyok benne biztos).


Ha nagyon elkezdek vágyni rá, hogy megint legalább egy évig gyors legyen, akkor archiválok egy teljeset, és nyomok egy factory resetet. Vagy ha vágyni kezdek a szegény ember új teló flessére. Az S2-n eléggé elkezdtem kipróbálgatni a romokat, idővel persze megértettem, hogy azon a vason a nagyon szép és új rendszerek nem lesznek gyorsak, meg akárhogy zoomolható (kicsinyíthető) mondjuk egy PAC rommal a kijelzőtartalom, a kijelző akkor is négy collos kisfelbontású marad egy még lassabb rendszerrel, aprócska gombokkal, stb. Ezért váltottam. Szerintem racionális döntés volt. Lassan persze kezdek vágyni valami olyanra, ami olcsó VR megoldásnak elmenne, mondjuk LG G4, csak amíg ez a poros melóhely van, addig nem szívesen lepem meg magam igazán jó telóval. Újonnan nem vennék. Hálás vagyok azoknak, akik megveszik ezeket a drága játékszereket újonnan, főleg ha nem is nagyon lakják le, aztán meghirdetik tök vállalható árban. Nekik köszönhetem, hogy mindig van jó asszisztencia a zsebemben.


Mondjuk ez a füles jack azért bosszantó. Tök jó headsetem van, szeretem is a jó zenét, nagy a memóriakártya is, sok a jó zene rajta, és szívózik velem a telefon... :) De azt csak nem hagyhatom, hogy ennyi miatt túl legyen tolva a telóköltség! :)

2017. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Juliusz48 ***** válasza:
Én telefonálásra egy 10000 alatti telefont használok, és nem lassúbb mit bármelyik másik. Az internetre pedig laptopot. Akinek függősége van, annak meg úgyis eladják a drágát, ha nem gyalogol idő előtt egy autó alá, vagy megy be egy karambolba.
2021. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!