Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van valami jogszabály a...

Van valami jogszabály a telefon garanciájáal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tavaly Februárban vásároltam egy Xiaomi Redmin Note 4-et. Tökéletesen működött de egyszer csak azt vettem észre, hogy elromlott a mikrofonja. Visszaküldtem Szeptember elején szevízbe mert még ugye van rá garancia. Azóta ott van. Hallottam olyat, hogy kérhetem x idő után a pénzvisszavizetését, vagy egy új telefont. Ez igaz? Mennyi diő után élhetek ezzel a lehetőséggel? Csak mert most fog lkezdődni Januárban a 4. hónap amióta ott van.

2017. dec. 31. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem mondod komolyam hogy szeptemberben beadtál egy telefont a szervizbe és azóta ott van??


Vicc.


Nekem leghosszabb idő 3 hét volt szervizben és már akkor tiszta ideg voltam, mit szenvednek ennyit.

2017. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, sajnos.. 2 hónap után képesek voltak küldeni egy csere telefont, ami undoritó.. egy sony alsókategóriás retek amin minden laggol. Még telefonálni isnehéz vele..
2017. dec. 31. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
2 melyik bolt, milyen szerviz?
2017. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Telefonáruház( [link]

És az ő garanciás szervizük. Többször hívtam őket de minidig alaktrészihánnyal mentegetőztek..

2017. dec. 31. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad ilyen noname helyről telefont venni.

Kérd vissza a telefont, és érdeklődj a Wayteqnél (hazai hivatalos Xiaomi szerviz) vagy rendelj alkatrészt és vidd be egy random GSM boltba, ott megcsinálják.

2017. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

már bocs de lehet le akarják nyúlni a telefonod.


Nekem volt egy ilyen, már vagy 10 éve volt egy ipod-om.


Elromlott, beadtam egy apple szervizbe, mondjuk nem hivatalos szerviz volt.


Végül ment a herce hurca, és mondták hogy nem találják, szerintem felhasználták alkatrésznek.


Nem tudtam beperelni őket vagy bármi, ugrott akkor az ipod-om.


Popszakma :D :D

2017. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne alaktrészem én is megcsinálnám, nem azzal van a probléma. Hanem hogy ingyen garanciálisan kéne mgcsinálniuk. De engem az érdekel, hogy menyni idő után lehet visszakérni a telefont vagy annak az árát?
2017. dec. 31. 14:18
 8/9 anonim válasza:

A jótállásra a kellékszavatosság szabályait megfelelően kell alkalmazni, s a kellékszavatossági jognál azt írja a törvény, hogy a jogosult kicserélést is igényelhet, kivéve, ha például a kijavítással összehasonlítva a kicserélés aránytalan többletköltséget eredményez.


Olvasmány: 2013. évi V. törvény a polgári törvénykönyvről, 6:173. § (2) bekezdés és 6:159. § (2) bekezdés a) pont.


Kijavítani viszont megfelelő idő alatt kell, ha valamilyen kára származott Önnek a hosszú javítási időből, kártérítést kérhet.

2017. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült újat követelni, már nálam van a kicsike ^^
2018. jan. 18. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!