Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit szerettek az iPhone-ban?...

Mit szerettek az iPhone-ban? El sem tudom képzelni!

Figyelt kérdés

2 hónapja használok egyszerre két csúcstelefont (saját és céges), Samsung S8 és iPhone X. Őszintén mondom, hogy a Samsungot SOKKAL JOBBAN szeretem. Nem beszélek arról, hogy a Samsung már szinte minden fejlesztésben előbb jár.


Egy közel 400 ezres telefonhoz miért egy GAGYI 1 Amperes töltőt az az Apple, a gyorstöltőt vedd meg 30 ezerért, míg a Samsung már 5-6 éve alapból 2 Amperes töltőt ad, ezt használom az iPhone-hoz is, jó hozzá és sokkal hamarabb feltölti.


Az S8-at bővíthetem SD kártyával, nem kell 40-50 ezret adni plusz 64 Gigáért, ami nevetségesen drága!


A fejhallgató lightning csatlakozó bevezetését még szakemberek sem értik!


Végignéztem az érveket sok fórumon, amik egyszerűen kamuk. Az android nem stabil, meg hogy belassul, ez lehet hogy igaz volt régen, illetve néhány kínai gyártó nem tudta a saját hardveréhez igazítani ezért hibákat írt ki, de a 40 ezres kínai telefon legyen már az etalon!


Nem vagyok elvakult, mindkét telefonnal van tapasztalatom, de leírhatnátok, hogy ki miért szereti az iPhone-t, mert én nem bírok rájönni!



2018. márc. 3. 12:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja, és azt is élvezem, hogy ha rádugom az Andoridos telefont egy számítógépre, akkor USB meghajtóként látja és már másolhatom is a fotókat, videókat a gépre. A telefonon mappákat hozhatok létre, már másodperc alatt készen vagyok, nincs szükség külön programra. Biztosan megvan a zárt rendszer előnye is, de az Androidhoz képest olyan, mint ha meg lenne kötve a kezem.


Nem bántom az iPhone-t, mert szép telefon, jó telefon, de nem látom jobbnak a csúcs iPhone-t a csúcs Androidos telefonnál.

2018. márc. 3. 12:22
 2/14 Szirty ***** válasza:
100%
Tanuld meg: szubjektív alapon soha nem nyitunk vitát, különben veszekedés lesz! :)
2018. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor hol van a sok almafan? :)
2018. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Én azt szeretem az ifonban, hogy amikor bemegyek a falu végén a kisbolta és kérem a 15 deka szalámit, közben a pultra teszem az ifont és a többi kiscsicska ahogy meglátja, rögtön elkussol :)
2018. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Bár én Androidos vagyok (Oneplus 3T), de ezek elég szubjektív dolgok.


Én például a telefonomat este töltöm, akkor meg majdnem tökmindegy hogy tölti.


A tárhely kiváltható online tárolással, biztonsági mentésekkel.


Személy szerint jack csatlakozót is egy évben egyszer használom. Az meg tök mindegy, hogy hova dugja az ember a dugni valót, jack-be vagy lightning-ba átalakítóval.


Azt is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor dugtam PC-re a telefonomat. Ráadásul iPhone-al sem lehetetlen, szimplán egy szoftvert felteszel és onnantól pont ugyanannyi erőfeszítés.


Nem azt mondom, az ár-érték arány miatt én is maradtam az androidnál, de az itt felsoroltak eléggé vihar a biliben dolgok.

2018. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legstabilabb telefon, nekem is van egy Iphone 6.


A Samsung még ami nagyon jó.


Bár a vicc hogy ha a paramétereket nézzük akkor az Iphone még egy Xiaomi mögött is van, az Iphone X is csak 6 magos cpu-val rendelkezik, a ram 3 GB.


Most a Samsung s9 4 vagy 6 GB ram-os, 8 magos cpu, stb.

2018. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alex Fly ***** válasza:
75%
Ugyan nem használok iPhone-t, de a válasz egyszerű. Az Apple készüléke ugyan jóval kevesebbet tud, mint egy Androidos telefon, viszont amit tud, azt minden körülmények között ugyanúgy, megbízhatóan tudja. És a tervezői az átlagfelhasználó igényeit vették figyelembe, azokat a funkciókat nagyon jól tudja, amit egy átlaguser elvár tőle. Aki pedig ennél többet szeretneb az nem iPhone-t fog venni...
2018. márc. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5-ösnek:

Én objektív tényeket írtam, te írsz szubjektív érveket. Az, hogy nem lehet egyszerre tölteni és hallgatni egy telefont, ez objektív. Az, hogy speciel téged ez nem zavar, ez szubjektív.


Az, hogy online is lehet tárolni a fájlokat, nem pótolja a kártyával bővített nagy tárhelyet. Pl. egy 6 gigás Full HD film megtekintése az internetről, azért az képes leszedni a mobilnetem felét, és egyáltalán nem ugyanaz, mint offline kártyáról nézni NULLA költséggel. Amiket felsoroltál, azok mindössze lehetőségek.

2018. márc. 4. 07:39
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"Én objektív tényeket írtam, te írsz szubjektív érveket."


Az emberek szubjektív érzelmek alapján vásárolnak. Ha minden objektív lenne, akkor lenne 3 fajta ruha, 1 fajta telefon, meg 2 fajta autó. Ráadásul "objektív tényként" felhozol olyan dolgokat, amik nem nélkülözhetetlenek, innentől veszíti értelmét a téma.


Bele lehet magyarázni, hogy nem lehet egyszerre tölteni és hallgatni, ettől még az emberek 90%-nak ez nem fog problémát jelenteni. Az online tárhely pedig simán kipótolja a képeket és videókat, amit amúgy is időnként lement minden épeszű ember egy külső adathordozóra. Arról sem beszélt senki, hogy neked 6 gigás filmeket kellene nézni mobilnetről. Telefonra is létezik olyan, hogy torrent, másrészt amint mondtam, egy iPhone-t is ugyanúgy rá tudsz kötni PC-re. Arról nem is beszélve, hogy nem teljesen életszerű 6 gigás filmeket egy 5-6" kijelzőn nézni.


"Amiket felsoroltál, azok mindössze lehetőségek."

Ahogy azok is lehetőségek, amiket te felsorolsz. Valaki vagy él vele, vagy nem.

2018. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9:


Ez most kb. olyan érv volt, hogy egy Ferrari sem jobb, mint egy Suzuki, mert úgyis csak 130-cal szabad menni.


"Ráadásul "objektív tényként" felhozol olyan dolgokat, amik nem nélkülözhetetlenek..."

Már ne haragudj, de ez egy hülyeség. Ennyi erővel az LTE sem nélkülözhetetlen, bőven elég lenne a 3G. Meg a huszonakárhány megapixeles kamera se nélkülözhetetlen, bőven elég egy vga kamera.

Ha már többszázezerért veszek egy rohadt telefont, akkor ne kelljen már "nélkülöznöm".


Az iphone-nal lehet töltés közben zenét hallgatni? NEM. A samsunggal lehet? IGEN.

Az hogy ez téged épp nem érint, az senkit nem érdekel. Ez sokaknak kényelmetlenséget okoz.

Egyébként meg ez is a profitról szól. Így kényszerítve vagy rá, hogy megvedd az apple fülesét vagy az apple átalakítóját.


"Az online tárhely pedig simán kipótolja a képeket és videókat"

"Telefonra is létezik olyan, hogy torrent"

És a mobilnetet te fogod fizetni? Az online tárhely és a torrent is használja a adatforgalmat. De ha te megoldod, hogy az egész világon 100%-os lefedettségű korlátlan 4G legyen, akkor köszi szépen.

Az hogy az iphone memóriáját nem lehet bővíteni, az korlátozza a használhatóságát.


" amint mondtam, egy iPhone-t is ugyanúgy rá tudsz kötni PC-re."

Ja, csak telepítened kell valami szutykot előtte. És ha több géped van? és ha a céges gépedre is rá akarod kötni? És ha a haverod gépéről rá akarsz rakni valamit? Akkor mindre szépen telepítgetheted az applének a memóriazabáló fosját.


Az iphone-nak talán az egyetlen objektív előnye, hogy vírust nehezebben kaphatsz rá.

De ha az androidot ésszel használod, akkor ott is gyakorlatilag 0-ra csökkenthető az esély.

2018. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!