Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap beleejtettem az olvadó...

Tegnap beleejtettem az olvadó hóba a telefonomat, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tegnap beleejtettem véletlenül az olvadó hóba a Sony Xperia XA1 telefonomat. Hibaként annyit vettem észre a telefonban, hogy egy idő után nem ismeri fel azt, hogy töltöm és ha újra akarom indítani, akkor csak egyszerűen kikapcsol és jó pár próbálkozás után kapcsol be újra, addig csak rezeg a próbálkozásra csak. // De most már semmit se reagál.


Ha számít eddigi hiba már egy hónap jelen volt, hogy kb hetente magától újraindult teljesen függetlenül bármitől.


A garanciát gondolom így elvesztettem, szóval az lenne a kérdésem, hogy kb mennyibe kerülhet az esetleges javítás?

Valamelyik szervizbe vigyem vagy vigyem vissza abba Sony márkaboltba, ahol vettem?


Budapesti vagyok.



2018. márc. 4. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a leírásból nem derül ki pontosan, hogy a telefonnak melyik része lett zárlatos a hólétől, így nehéz árat mondani.


Amennyiben egyszer csak újraindul egy készülék, akkor vagy az akkunál nincs 100%-os érintkezés (pl az egyik érintkező forrasztása kezdi megadni magát), vagy valami miatt a megengedett érték fölé megy a proci/gpu/memória hőfoka.


A töltés nehézsége jelezhet töltésvezérlő hibát is, esetleg kontakthibát/zárlatot a hólétől, vagymég régebben belekerült portól/piszoktól is.


Mindenképpen szervíz, a legrosszabb esetben javíthatatlan az alaplap cserélni kell.


Javítási cserélési árlista a telefonhoz:


[link]

2018. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Melegedni nem melegszik. A legrosszabb esetben, az alaplap cserével kb mennyivel számolhatok?

2018. márc. 5. 00:05
 3/6 A kérdező kommentje:

A telefon bevizsgálására mennyivel számolhatok?

Ha a javítás többe kerül, mint amennyit rászánnék, akkor inkább veszek egy új telefont, hiába van meg a Sony nem olyan régóta.....

2018. márc. 5. 00:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A linkben van egy telefonszám, a szakszervizes ezt meg fogja mondani. A lehetséges hiba az egyéb kategóriában van, így én sem tudok pontosabb árakat a szervízről....
2018. márc. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Rakd bele rízsbe (persze nem kifőzöttbe) 1-2 napra és utána nézd meg, hogy van e valami baja
2018. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elvittük gsm szervizbe, szerencsére olcsón megúsztam és most már újra működik. :) A gsm szervizes mondta is, hogy volt még benne víz, és igen, tényleg buktam a garanciát.

Ami annyiban rossz azért, hogy a telefon alig van meg egy fél éve és az XA1-eknél fellépő gyakori típus hiba az enyémnél még nem jelentkezett, de így remélem, hogy nem is fog. :D

2018. márc. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!