Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az örök kérdés: Android vagy...

Az örök kérdés: Android vagy iOS mobil?

Figyelt kérdés

Le szeretném cserélni a lassan már 2 éve Androidos telómat és újra és újra felmerül a kérdés, hogy iPhone, vagy maradjak az Android rendszernél?

Ami az Android ellen szól egyetlen és legfőbb indoknak: fél-1 év után látványosan belassul, pedig nem rakom tele semmivel.

Ami az iPhone mellett szól: a páromnak 3 éve van egy 5S-e és nem lassult be látványosan, pedig tele van minden hülyeséggel. :)

Nekem a menürendszer egyformán tetszik, szóval ez nem szempont.

Ami viszont szempont, hogy nagyjából 70ezret akarok költeni a dologra, ennyiért pedig most tudnék szerezni egy vadiúj 6S-t (dolgozói kedvezménnyel ismerősön át), ennyiért viszont Androidos telóból sokkal újabbat kapnék. Persze amire én használom/használnám, arra a 6S is tök jó. Néha 1-2 használható minőségű fotó, mobil fizetés és persze az alap dolog. Nekem a lényeg, hogy ne lassuljon be 1 év használat után. Esetleg akik újabb Androidos telót használnak azok mit tudnak erről mondani? Ebben az árkategóriában a Huawei P10 lite-ot néztem, mint lehetséges alternatívát.



2018. ápr. 23. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem elég sok androidos telefonom volt, meg ismerősi körben is, meg családban is rengeteg androidos telefon van, de elég elenyésző volt azon készülékek száma ami látványosan lassult 1 év után.

Én mondjuk androidról váltottam ios-ra és annyira nem tetszik a rendszer. De hát ízlések és pofonok. A Huawei nem rossz, most családban mindenkinek az van P9 lite-ok főként, öcsémnek meg barátnőjének P10 lite. Teljesen jók.

2018. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen telefont használsz, én csakis Xiaomi-t veszek már. A 4 éves (2013-as Mi 3, én 2014-ben vettem) modellemnél vettem észre, hgoy kezdett lassulni, de ott is egy kis rend rakás és minden rendben volt. Nekem lényeges szempont volt mindig is a MIUI azt használok már vagy 6-7 éve, ezért vettem Mi 5X-et.

Én mindig tele pakolom mindennel a telefonokat, szóval elég extrémen használom ilyen szempontból. Az iOS-t maga az apple lassítja sajnos, és az is belassul idővel már csak attól is, hogy használod. Ez elkerülhetetlen minden elektronikus eszköznél, mert elavulnak.

Vegyél tiszta droidot amin semmi gyártói cucc nincs. Ezek az Android One telefonok.

Itt találsz párat.

[link]


[link]

2018. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem hogy 1 év után , de 2 év után se lassult a telefonom.

2 és fél éve vettem 3 GB ram , és jó.

De van a családban több féle telefon is, a legkevesebb a 3/32 GB. Még senki nem panaszkodott hogy lassulna.

2018. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd, a vadonatúj 6S nem feltétlen rossz döntés, ennyi pénzért jó ajánlat, Android esetében a középmezőny aljából tudnál válogatni ekkora összegből.

Jómagam hosszú ideje, kétéves váltási ciklusokban a Samsung S csúcskészülékeinek szavazok bizalmat, egy rossz szavam sem lehet.

2018. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Baromira érdekes amúgy, hogy bármelyik fórumra felmegyek, legyen az a prohardver vagy akármi, de mindenhol ezzel érvel mindenki, hogy a családban mindenkinek android van, de senkinek sem lassul, a való életben meg nem ezt tapasztalom. :) Én nyitott voltam amúgy mindig is az újdonságokra. Nekem most egy Xiaomi redmi 3-asom van és nem mondom, hogy használhatatlan, de sokszor elkezd gondolkozni, nem reagál mindenre azonnal, és a factory reset után sem lett sokkal jobb. Illetve utána ugyanúgy gyorsan belassult ahogy leszedte a frissítéseket. Előtte Coolpad 7320-am volt, az is kb 1 évig király volt, utána exponenciálisan lassult. A családban, barátok között sok mindenki vett Honor 8-at, azok most kezdenek lassulni, de Samsung s8-as ismerősök is mostanában kezdtek anyázni. Az ismerősöm egyébként akitől a 6S-t venném az Apple és Huawei reseller, mégis iPhone-ja van. :) Nem tudom, évek óta szemezek a másik oldallal, onnan kevesebb rosszat hallok és tapasztalok (társaságon belül néha körbemennek a telók) és még az 5s is tökre használható a mai napig. Úgyhogy nem tudom, hogy hol bujkálnak azok az androidos emberek akik elégedettek a telójukkal, de előbújhatnának a valóságban is, mert vagy ennyire relatív az, hogy kinek mi a lassulás, kinek mitől válik használhatatlanná/idegesítővé egy telefon, vagy valaki szereti kiszínezni a valóságot, ha felmerül az, hogy valaki androidról iOS-re vált.
2018. ápr. 23. 12:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Motorola XT720: 2 évig volt meg, nem szerettem. Ez tényleg lassult meg fagyott állandóan.

Használt HTC Desire S: Ez még megvan, főzött 4.2-es romokkal már ez is hajlamos volt a lassulásra, de amúgy egész normálisan üzemel. Jó kis telefon volt.

Használt Desire: Ez is szeretett a gyári rommal lassulni, de miui rommal egész fürge. Ez még a mai napig használatban van.

Jiayu G2F: Ez nem fagyott le soha, lassulni is csak akkor lassult ha 20 lapon böngésztem vele :), sajnos egy veszekedés során falhoz vágtam. Nem élte túl.

BB Z10: Ez nem android, de ez sem fagyott le.

iPhone 5: Egyszer magától újra indult, meg azért nagy ritkán meg lehet akasztani a rendszert, de amúgy semmi gond ezzel se.

Én teljesen meg voltam elégedve az androiddal, egyedül a Motorolámmal voltak gondok mégis kibírtam vele 2 évet. Most ugyan iPhone-om van és 99% hogy a következő is az lesz, de nem azért mert jobb lenne az ios.

2018. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

"de Samsung s8-as ismerősök is mostanában kezdtek anyázni."


Akkor ideje lenne végre frissíteniük a 8.0-ra.

Az S8+ készülékem a frissítés után gyorsabb lett, mint újonnan volt a hetes androiddal.

De előtte sem lassult.

Két évig volt LG G4-em, sosem lassult.


Nem értem, miért általánosít mindenki a középkategóriás jószágokból az android rendszerre, mint hunyóra.

Xar középszintű hardver és már frissítést nem kapó rendszer persze vidáman bexarik másfél-két év alatt.

Egyébként az újabb, 7-es, 8-as android rendszerekkel már ez sem feltétlenül igaz.


Az tény, hogy pofátlanság a "megfizethető" kategóriában fosokat forgalamzni, kevés rammal és alultámogatott rendszerrel.

De akárki akármit mond, az Iphone is ide tart. Már ők is gyorsabban frissítenek, mint ahogy optimalizálnak, az újabb frissítéseket nem győzik bugfixelni, hemzsegnek a szoftverhibák, az pl. vicc, hogy a számológép inputja lassabb, mint a gépelés és ez csak egy példa.

Az meg, hogy ma egy hatos Iphone gyorsabb, mint egy, a kiadásakor azzal egy árkategóriás és azóta is rendszeresen frissített android, az vetítés.

2018. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Az örök ellenségek: Android és IOS...Bár az összehasonlítás szerintem nem lehetséges, mert két, teljesen eltérő rendszerről van szó. van 10-12 féle iphone, és 60000 féle android.

A pár Iphone-ra sokkal egyszerűbb jól optimalizált rendszert készíteni, mint a rengeteg androidra.


A belassulás a mostani rendszereknél egyre ritkábbak, azok is fejlődnek.


A belassulás a régebbi rendszereknél volt erőteljes, amikor még kisebb órajelek, kevesebb memóriák voltak a gépekben, de a felhasználók már akkor is 10-20 appot futtattak a háttérben( fb, iwiw, snapchat, gmail, skype, viber....) ezek belassították, és teleszemetelték már akkor is a rendszert. A telefonok helyes működéséhez mindig is szükség volt szabad tárterületre, amelyen a programok a működésük alatt tudtak ideiglenes fájlokat tárolni, mozgatni. Amikor a tárterület valami miatt elfogyott, vagy nagyon kevés lett, akkor jöttek a lassulások, lefagyások....


Akármilyen telefont veszel, az a lényeg, hogy ne pakold tele minden felesleges programmal, vagy a háttérben való futtatását kell korlátozni. időszakonként törölni a felesleges fájlokat, Cache-t.


Az apám már évek óta egy alcatel 995-öt használ, videózásra (youtube), fényképezéshez, telefonálásra... még mindig jól működik.

2018. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:

Nem akarok beszállni az iOS/Android vitába...

De azt hiszem, megválaszoltad a kérdésed: "Néha 1-2 használható minőségű fotó, mobil fizetés és persze az alap dolog." -na a mobilfizetést az iPhone-ok esetén elfelejtheted. Az újabb típusaik ugyan elméletileg ismerik az NFC-t, de ezt kizárólag a -Magyarországon nem használható- ApplePay tudja használni.

A magam részéről azt tartom, hogy az Apple és egyéb gyártók esetén nem csak arról van szó, hogy iOS vagy Android az oprencer, hanem a teljes ökoszisztémáról. Aki már az egyik platformot "belakta", használja a szolgáltatásait, vásárolt appokat vagy előfizetést stb., az ezt mind elveszti és kezdheti elölről. Kérdés, hogy megéri-e...

2018. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, a Redmi 3 egy régebbi készülék, azóta nagy fejlődés van a piacon. A 2GB ram már nagyon sovány, igaz még mindig adnak el azzal is telefont sajnos. A xiaomi is. Az Mi3-ban is annyi van, tele pakoltam mindennel meg is éreztem. A Redmi pedig eleve az alsóbb kategória. Annak megfelelően viselkedik. Ja és nem árt néha újraindítani a telefont, meg a programok is szemetelnek egy csomót. Azt is takarítani kell.
2018. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!