Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az örök kérdés: Android vagy...

Az örök kérdés: Android vagy iOS mobil?

Figyelt kérdés

Le szeretném cserélni a lassan már 2 éve Androidos telómat és újra és újra felmerül a kérdés, hogy iPhone, vagy maradjak az Android rendszernél?

Ami az Android ellen szól egyetlen és legfőbb indoknak: fél-1 év után látványosan belassul, pedig nem rakom tele semmivel.

Ami az iPhone mellett szól: a páromnak 3 éve van egy 5S-e és nem lassult be látványosan, pedig tele van minden hülyeséggel. :)

Nekem a menürendszer egyformán tetszik, szóval ez nem szempont.

Ami viszont szempont, hogy nagyjából 70ezret akarok költeni a dologra, ennyiért pedig most tudnék szerezni egy vadiúj 6S-t (dolgozói kedvezménnyel ismerősön át), ennyiért viszont Androidos telóból sokkal újabbat kapnék. Persze amire én használom/használnám, arra a 6S is tök jó. Néha 1-2 használható minőségű fotó, mobil fizetés és persze az alap dolog. Nekem a lényeg, hogy ne lassuljon be 1 év használat után. Esetleg akik újabb Androidos telót használnak azok mit tudnak erről mondani? Ebben az árkategóriában a Huawei P10 lite-ot néztem, mint lehetséges alternatívát.



2018. ápr. 23. 10:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem Honor8-am van kb. másfél éve. Nem frissítettem 7-re, mert nekem jobban tetszik a 6-os Android. Minden automatikus frissítést letiltottam.

Hetente kb. egyszer érdemes újraindítani, mert ha pl. sokat YouTube-ozok, akkor egy idő után nem indítja el a videókat. Vagy ha sok alkalmazást sokáig tartok nyitva, egy idő után kilépeget az éppen megnyitottból. Viszont lassulásnak nyoma sincs.

Van céges iPhone-om, de a Honor-t szívesebben használom. Pl. idegesít, hogy az iPhone nem tudja olyan gyorsan görgetni a weboldalakat. (Bár lehet hogy ez csak valami beállítás kérdése.)

2018. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ios: Ha azt szereted hogyha egy rendszerhez nem kell komolyabb hozzáértés, mindig minden egyszerû, mindig minden mûködik és nem akarod az alapvetõ funkciókon kívül másra használni.


Android: Ha szeretsz mókolni, testreszabni, nem idegesít az ebbõl adódott hibák kijavítása és nem zavar hogy egy telefon megköveteli az ésszerû, hozzáértõ használatot

2018. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

tegnap 22:17

Te nagyon le vagy maradva úgy 3-4 évvel. :D :D :D LOL

2018. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:

Android 6.0 óta nem mókolom a rendszert.

Egyrészt gyorsabban frissül, mint hogy kihasználnám az esetlege plusz funkciókat, másrészt az újabb rendszerek olyan stabilak és úgy teleszórták kényelmi funkciókkal, hogy kár hozzányúlni.

Az is egy szempont, hogy annyira nehezedett az egész bootloader-root mizéria, hogy nem éri meg a fáradtságot.

Azt nem tudom, Iphone esetén a jailbreak kezd-e ugyanígy okafogyottá válni. Mert ha nem, akkor az android itt is nyert. :)

2018. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!