Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért zuhant vissza a Sony...

Miért zuhant vissza a Sony telefonok értékesítése az évek alatt? Miértnem vesznek az emberek Sony-t?

Figyelt kérdés

Sony-van már jópár éve, és semmi gondom nem volt vele. Teljesen jó telefon. Pár éve még sok ember kezébe láttam az utcán mindenféle Xperia-t, ma meg már inkább Samsung vagy Huawei-t, esetleg Iphone-t.

Megis miért megy lefelé leginkább a Sony, miközben komolyabb baj nincs a telefonjaikkal?


2018. máj. 25. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert van jobb és olcsóbb.
2018. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
8%

Szerintem meg minden telefon ugyanolyan. Nekem Sony van, nagyon tetszik, szeretem ugyan, de vannak olyan hibái amitől falramászok néha.

Samsung, Huawei meg Xiaomi nem rosszak, de azért nem hozzák a Sony-t, mindegyiknek van valami típushibája, tökéletes nincs.

Az Iphone egy túlárazott telefon, ami egyébként minőségi alkatrészekből van összerakva, viszont kicsit olyan, mintha a mai viszonylatban vissza kellene menned a kőkorszakba. 4 colos telefon 110.000-ért?? Ne már, de gáz!

2018. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Jó volt.

Nálam azzal vágták el magukat a hülyék, hogy gagyi fülest adtak.

Pedig ezért szerettem a Sonyt.

2018. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Túl sokat kérnek és túl keveset adnak.

Sehol sincs, ha összevetjük a többi gyártóval. Valahol olvastam, hogy a sony gyakorlatilag a kameráiknak gyárt referencia telefonokat mostanában, a szenzort meg megkaphatod vagy egy olcsóbb készülékben, vagy egy erősebb hardverrel ugyanannyiért. A terméktámogatásuk meg gyakorlatilag sehol sincs.

2018. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Sony M2-m volt utoljára, és a végére már szívtam vele.

Akkoriban "jó" telefonnak számított, de aztán belassult mint a franc. Tudom, hogy egy telefont manapság már nem hosszú évekre terveznek, hanem csak 1-2, de a Sony után inkább Iphone-ra váltottam, mert kíváncsi voltam rá, tényleg megéri-e azt a nagy felhajtást, ami körülötte van. Másfél éve van meg ez a telóm, és még egyszer sem hagyott cserben. Nem fagyott le, nem kapcsolt ki. Jól elvagyok vele. Sony-t nem vennék többet, hiába van kegyetlen kamerája, nem vonz. Ha legközelebb telefont veszek, megpróbálkozom egy note készülékkel, de a Sony nálam valamiért nem vonzó. A dizájn is olyan... semmilyen. Ráadásul annyi gyártó van már a piacon, hogy nagyon nehéz versenyben maradni.

2018. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen értelmes készülékük mindig az aktuális Compact modell, a többi túlárazott és felejthető.

Marketing sem nagyon megy, vagy ha megy akkor a kamerával reklámozzák ami elég nagy öngól.

Minden évben veszteséges a telefongyártás, lehet hogy előbb-utóbb kiszállnak a buliból.Igazából egy több lábon álló cég, nincsenek akkora szarban mint pl. a HTC.

2018. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt baromi túlárazottak voltak szinte mindig is, mindamellett csomó hiba, szar kamera szoftver, és elmaradott megoldások, hardveres háttér volt. A nem csúcs készülékeik még inkább kompromisszummal jártak.


Meg mindig is ritka gané politikájuk volt.


Már régen, is azzal "avultak" el a telefonjaik, hogy hardveresen hagyták el őket. Például anno amik bírták volna a 4-es androidot, azok maradtak 2-essel, az új modellek meg ugyanazzal a hardverrel mentek frisebb szoftverrel.


De ez volt a Z sorozatnál is. Évente minimális hardveres változás közben meg szoftveres támogatás nulla, de még az alapvető hibákra is szartak rá.


A nem csúcs telefonjaiknál is vicc hardver, meg 2-4 GB tárhelyeket adtak amikor az olcsó kínaiak már 16-32 GB-t.

2018. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet az iPhone-t szidni, viszont a Sony pont azt az árszintet lövi be, ahol az emberek elgondolkoznak, hogy vagy annyiért/kicsit többért egy iPhone, ami garantáltan évekig támogatott, mindenki ismeri. Vagy kevesebbért/hasonló áron egy sokkal jobban felszerelt kínai telefon.
2018. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mennyire jók a kameráik, szerintem akárhány Sony vs Samsung camera videót nézek azonos generációk közt Youtubeon, mindig a Samuba jut több fény és az is dönt jobban automata módban minden paraméterrel kapcsolatban.
2018. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#2, egyáltalán nem gáz! Nekem például rohadtul elegem van ezekből az ötésfélcolos péklapátokból. Csak sajnos nincs annyi pénzem jelenleg, hogy megfizessem a kisebb telefont. Furán hangzik, mi?

Az SE a sok társát lealázó belseje miatt kerül 110k-ba. Az igények miatt csinálták kicsire, szándékosan, nem spórolásból, tehát köze nincs az elmaradottsághoz. A többi gyártó is példát vehetne tőlük, lehetne kicsit változatosabb a repertoár. 4, 4ésfél col...jól hangzik. De nem. A kis kezűeknek ne legyenek jó telefonok.

2018. máj. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!