Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobiltelefont vegyek,...

Milyen mobiltelefont vegyek, ha internetezni és telefonálni szeretnék a mobilon elsődlegesen?

Figyelt kérdés

Ha korlátlan netes csomagot választanék rá, akkor tényleg rendes sebességű legyen a net, elérhető legyen a facebook, gmail, google maps, stb., az applikációk jól fussanak rajta, emellett a net használata miatt ne merüljön drasztikusan az akkumulátor, a tárhelye pedig elegendő legyen, ne legyen az hogy a folyamatos frissítések miatt betelik. Internetezés mellett telefonálásra használnám az eszközt, 100-150 ezret költenék rá.

Amit eddig néztem, hogy alkalmas lehet az a huawei p20 lite, de sajnos nem vagyok egy nagy technikai tálentum, a készülék leírásokból nem értek meg valami sokat, a mostani telefonom ugyan 4 éve meg van, de szörnyen rossz minőség, szóval jól jönne némi segítség.



2018. szept. 13. 20:37
1 2 3
 1/22 szántóvető ***** válasza:
86%
ennél jóval olcsóbban is találnál megfelelő telót.de ha már ennyit szánsz rá akkor a most megjelent pocophone a legjobb választás.ez a ma kapható csúcskészülékek tudásával rendelkezik tehát nem kell a paraméterek áttekintésével bajlódni.
2018. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

P20 Lite túl van árazva.

Amúgy szerintem egy Xiami Redmi 6 Plus megfelelne neked ezekre.

100-150K akkor kell ha fontos a kamera, meg az erős SoC, máskülönben felesleges rászánni annyit.(legalábbis nagyon erős a mai belépő és középkategória-alja)

2018. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Noa N5 és Xiaomi mobilok. 50-70 ezerért rendkívűl jó nagyon korrekt közép kategóriás telefonokat adnak. Tárhelyben, kamerában se utolsók. Bár az általad leírt dolgokra még a legprimitívebb 10 ezres noname telefon is képes. Csak ott nincs megbízhatóság, elavult az android, lassabb, picike tárhely, rossz kamera stb.
2018. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Xiaomi redmi 5 plussom van.50000 ft körül megkapod és tökéletesen lehet vele netezni és telefonálni.Ha csak ennyit akarsz vele csinálni akkor felesleges 50000 forintnál többet költeni rá.
2018. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha Xiaomi, akkor ott van még az A2 Lite is, ami az A1-hez képest nagyobb kapacitású akkumulátorral bír, két NANO SIM mellé még belefér egy MicroSD kártya is és ez is, az Android One programban vesz részt (Stock Android, frissítés garantált bizonyos évig, stb).
2018. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még! Mindenkinek ment a zöld kéz.

Ami most van telefonom azt 4 éve vettem, kb. 40000-ért, de egyáltalán nem lehet rajta internetezni (alig tud betölteni bármit, 10%-ot esik a töltöttsége pár másodperc alatt, pedig Samsung, vettem rá netet, de semmi, egyértelműen a készülék alkalmatlan), szóval most nagyon körültekintőnek kell lennem a következő telefonnal, nem szeretném ha pénzkidobás lenne vagy ne tudnám visszavinni a boltba.

Esetleg Huaweinek vagy Samsungnak nincs valamilyen megbízható modellje, ami alkalmas arra amit írtam? Ezt a két márkát valamennyire azért ismerem, bár hallottam jót a Xiaomiról is, a pocophone elég szimpatikus.

Azt nem írtam, hogy szeretném, ha jó kamerája lenne, viszont azért szeretnék majd képeket készíteni a telefonommal, de csak annyira kell a jó kamera, hogy ha elutazok valahova, akkor egy viszonylag jó képen meg tudjak örökíteni ezt azt. Meg ami még fontos, hogy min. 5 évig bírnia kéne a telefonnak.

2018. szept. 14. 18:43
 7/22 anonim ***** válasza:

Xiaomi.

Nekem Redmi 3s-em van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. (Persze te ennél újabbat vegyél.)

Sajnos 1-2 dolgot elrontottam már rajta (akku, kijelző), de nagyon olcsó pótolni.

Ebayről 4000 Ft az akku, 6000 Ft a kijelző (érintővel, kerettel).

Nem tudom, hogy a többi Xiaominál hogyan van, de gondolom a többihez drágák az alkatrészek.

2018. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

Huawei p8, honor 6/7, xiaomi a1

Nagyjából egy ár és majdnem ugyan azt tudják

2018. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Minimum 5 év???

Kérdező: kb. 3 -4 év!!!

Oké, hogy nem sok mindenre akarod használni, de 5 év alatt olyan sokat fejlődik az egész, hogy addigra már érdemes lecserélni a telefont. Ez az alkalmazások miatt is, mert egyre többet használnak, meg újabb technikákkal jönnek elő.

Viszont az általad leírt összegnél is kapható egy ilyen telefon, ami hosszú ideig bírja:

Xiaomi Mi 8

Mobilaréna teszt:

[link]

145E Ft a 6 GB RAM - 128 GB belső tárhellyel (jó, ebből a rendszer le is fog valamennyit) rendelkező variánsa az Eustock.eu és a smartshop.hu webshopok oldalán. Lehet, hogy első hallásra jó nagy a belső tárhely, viszont nem bővíthető a memóriája MicroSD kártyával, így sok év után sem lesz gond ezzel (mint most a 16 GB belső tárhellyel rendelkezőekkel).

Ja és infra alapú arcfeloldással is bír, ezerszer megbízhatóbb, mint a fénykép alapú és vaksötétben, illetve szemüveggel is működik.

Remélem tudtam segíteni.

2018. szept. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hú, hát nem nagyon tudok dönteni. Ha lehet, akkor megoldanám 100 ezer alatt, eddig sem szerettem túl sokat költeni telefonra.

A Samsung A6 dualsim-et néztem még kb. 78 ezer Ft Media Marktban, 32 Gb-t os, az már csak elegendő tárhely lenne.

2018. szept. 15. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!