Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobiltelefont vegyek,...

Milyen mobiltelefont vegyek, ha internetezni és telefonálni szeretnék a mobilon elsődlegesen?

Figyelt kérdés

Ha korlátlan netes csomagot választanék rá, akkor tényleg rendes sebességű legyen a net, elérhető legyen a facebook, gmail, google maps, stb., az applikációk jól fussanak rajta, emellett a net használata miatt ne merüljön drasztikusan az akkumulátor, a tárhelye pedig elegendő legyen, ne legyen az hogy a folyamatos frissítések miatt betelik. Internetezés mellett telefonálásra használnám az eszközt, 100-150 ezret költenék rá.

Amit eddig néztem, hogy alkalmas lehet az a huawei p20 lite, de sajnos nem vagyok egy nagy technikai tálentum, a készülék leírásokból nem értek meg valami sokat, a mostani telefonom ugyan 4 éve meg van, de szörnyen rossz minőség, szóval jól jönne némi segítség.



2018. szept. 13. 20:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De te akarod hosszú évig használni, 150E Ft-os összegért már tudsz kapni.
2018. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az általad leírt készülék 2 - 3 évig bírni fogja, utána már nem annyira.

Idők múlásával, az alkalmazások, a rendszer is több erőforrást vesz igénybe. Kb. 5 - 6 éve még az 1 GB RAM-al szerelt okostelefonok is a best kategóriában voltak. Most meg a 4 G RAM-al szerelt okostelefonok a középkategóriába tartoznak.

Fejlődnek a CPU-k, gyorsabb az adatátvitel, stb.

Emiatt is, ami ma a csúcs, 3 év után már középmezőnyben lenne átlagos, később már a belépő kategóriához lehet mérni.

2018. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Annyira nem ragaszkodom az 5 évhez, ez inkább a megszokásból fakad (a szüleim mindig úgy vettek telót, hogy "legalább 5 évig bírnia kell", az enyém mindig 3-4 év után ment tönkre, mindig megkaptam, hogy nagyon rosszul választok).

Mivel tényleg gyorsan változik a technológia, ezért inkább akkor legyen 100 ezer alatt, volna mit kezdenem a maradék pénnzel, kb. 3-4 évig legyen jó (1 év garanciák vannak, nem tudom érdemes-e több garanciát venni rá), és a tárhelye bírja a folyamatos frissítést, 1-2 applikációt, fényképeket, ne merüljön le gyorsan a net használattól az akkumulátora.

2018. szept. 16. 12:23
 14/22 anonim ***** válasza:

100E Ft-ért van Mi Max 3, annak nagy az akksija, de maga a telefon is nagy: 6,9" (igen, ez a majdnem Tablet), úgyhogy csak Hulk tudná farzsebbe vágni. :D

Nem SufniGSM boltból volt Honor 9 is 100E Ft alatt, de azt, már kevesebb helyen forgalmazzák (tavalyi darab) és mivel kijött a Honor 10, ezért ezt inkább 120E Ft kürli áron tudnád megbízható helyről beszerezni.

Ott van még a Xiaomi A2 is, abban viszont nincs jack és az akksija miatt, ha gyakran használod, vigyél magaddal hordózható töltőt (valahogy úgy érzem, hogy Xiaomi-nál is megy az árukapcsolás, mert nekik is van, nagyon jó, hordóztató töltőjük, akár 20.000 mAh is).

2018. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ, ment a zöld kéz mindenkinek! Még átgondolom melyiket veszem meg.
2018. szept. 18. 21:36
 16/22 anonim ***** válasza:

5 évig a régi telefonokat lehetett használni, az újakat nem.

Nagyon gyorsan avulnak ma az infokommunikációs eszközök, plusz nem is annyira tartósak.


Jó, egyre több mobilnál gondolnak már arra, hogy ne törjön ripityára, ha leejtik.


Mondok egy példát: a régi LG L600V-m (amit újra meg akarok szerezni, annyira szerettem) még 2010-ben is bőven kielégített minden igényt.


Utána szinte exponenciálisan kezdett el nőni a kereslet az okostelefonok iránt, ugyanis egyre elérhetőbb áruk lett.


Az igényeket az új termékek iránt gerjesztve vannak. A Vodafone Smart 2 mobilom, amin régen simán lehetett YT-zni, játszani stb (2014-2015 környéke) az Google Play alkalmazások program után szinte megtelik.

Pedig a telefon ugyanaz maradt!


Az én Xiaomommal is ez lesz, a te új telefonoddal is...

Ezért olyan telefont vegyél, aminek a minősége a visszajelzések szerint kielégítő, ellehetsz vele 2 évig.

Xiaomiból ilyet 100K alatt is simán vehetsz.


Samsungot nem ajánlom, tapasztalataim szerint ott nem az a kérdés, hogy hány 100 órát bír ki, hanem hányszor kell tölteni egy nap alatt......


Ráadásul tele van minden limlommal a gyári rom, lehet ez szívja az akkut. (Megnyugodhatsz, nem. Anno mikor még volt Cyanogenmod, teljesen tiszta rommal merült a teló mint állat...)

Eddig mindkét Samsungomon veszteséggel adtam túl, csak meneküljek tőle...


Plusz sok ismerősömnek volt/van vele baja.


Az az igazság, hogy Xiaomihoz (árkategóriájában) mérhető telefont nem ismerek. Régen volt ilyen a Nokia, elérhető áron épített marhajó telókat.


Lehetőségként van még a Huawei.

Szóval Xiaomit vegyél.

2018. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Xiaomit hol tudok beszerezni? Egy oldalt már találtam, de alapból csak külföldi oldalakról lehet rendelni. Bár tegnap az Allee egyik kivetítőjén is láttam hogy reklámozzák.
2018. szept. 19. 10:15
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi bolt van Pesten, illetve EUstock-ról, Speedshop-ról tudsz rendelni.
2018. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Végül úgy döntöttem, hogy egy Xiaomi Redmi 6-ost veszek.

2018. szept. 19. 22:29
 20/22 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél.

Használd egészséggel!

2018. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!