Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van szüksége az átlag...

Miért van szüksége az átlag felhasználónak 200-300 ezres telefonra?

Figyelt kérdés

Úgy látom igen divat lett az, hogy az emberek 200-300 ezres telefonnal futkoznak.

Van egy szűk réteg, aki megteheti, és ki is használa a telefon funkcióit, oké. Most nem is elsősorban rájuk gondoltam.

Mondjuk minek kell valakinek iphone X, ha tényleg facebook + messengeren kívül abszolút semmire nem használja?

Miért vesz valaki hitelre iphone azért, hogy messengerezzen rajta? Miért vesz valaki előfizetésre/hitelre telefont?

Miért verik egyesek arra, hogy hány pontot ért el a telefonuk egy benchmarkon? Több FPS-el fut majd a facebook?


Sokan azzal érvelnek, hogy ők nem 1 évre vesznek telefont. Ez több sebből vérzik. Egy olcsóbb telefon sem megy automatikusan tönkre egy év után. Másrészt akik ezt mondják ugyanúgy cserélik modellváltáskor.


Nevetni tudok azon, amikor valaki nem képes 35 évesen sem arra, hogy vegyen mondjuk egy autót, de iphone X van a zsebében (ismerek ilyet). Értitek... prioritás.



2018. szept. 14. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Magyaroknál (is) presztizs kérdés a telefon.

Egyfajta státuszszimbólum, hogy milyen van.


A felhasználók 80%-a ezeket az alkalmazásokat használja folyamatosan/párhuzamosan:

Facebook, messenger, youtube, insta, snapchat, viber.

Ez nem hasra csapott adat, számos felmérés készült ezzel kapcsolatban.

Ezeknek az embereknek elég lenne egy 50 ezres android.

Csak mint mondtam, presztizs kérdés.


Amúgy kevés nevetségesebb/szánalmasabb dolog van, mint amikor hitelekre vesznek TELEFONT. Vagy amikor valakinek nagyon kell az alma, de csóró, ezért beéri a törött, használt almával is.


Igazából ahhoz képest, hogy a nagy átlag mennyit keres/milyen életszínvonalon él, valóban irreálisan drága telefonokat vesz, amiket a felhasználók 80%-a nem használ ki.


Munkahelyen is szétnézek, emberek fele újabb iphone, messenger egész nap. Egy messenger bármilyen kacat elég jelenleg.


Mielőtt itt elkezdtek támadni, volt nekem is iphoneom 6 évvel ezelőtt, és beláttam, hogy nincs szükségem rá, mivel a messenger meg a facebook elmegy egy olcsóbb droidon is. Ha jól értem a kérdező erre akart kilyukadni.

2018. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés...

De az itteni felhasználók "jó kamera,szép képet csináljon" kamerás telefonokra vevők...

Engem az

-akku (3000mAh)

-kártyafüggetlen,dual sim

-kijelző méret(5,5")

-ram

-tudás(jegyzet,b20,nfc...stb)

sorrendbe szokott érdekelni egy telefon.

Árba 30-50 ezer között.

A wifizésre,mobilnet,térkép,youtubera,videó nézésre,emailezésre tökéletes.

Nem érdekel a 'márka':Huawei vagy Samsung.

Jó a :Xaomi,Meizu,Vernee....

2018. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért azt megemlíteném, hogy ezt a nagy kamera fétist sem értem amúgy annyira. Látom, hogy sokan emlegetik azt is.

Szerintem átlagos célra egy 70 ezres telefon kamerájatökéletesen elég.


Ha meg jó minőségű képet akarok csinálni, azt egy FÉNYKÉPEZŐGÉP nevű eszközzel teszem. Jó dolog, kimondottan fényképkészítés a funkciója.


Bírom azt is, amikor itt az átlag usernek dual camera kell, meg 4k 60 fps. De az expozíciós értékre meg azt hiszi valami káromkodás. Itt is érződik az, amit az előző kommentben írtam. Presztizs. Kell a dual leica.

2018. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem is olyan szűk az a réteg, hidd el.


Hitelre ennyire gyorsan értéktelenedő, koránt sem tartós fogyasztási cikket venni marhaság, ezzel tökéletesen egyetértek, sose tenném.


A benchmark-okat pont le..om, nem egyszer láthattuk már, hogy egy műszakilag top eszköz a használat során sajnos egyáltalán nem teljesít jól, tehát nyilván ez is nagyon gyenge érv lehet.


Ami miatt megfontolandó, az talán a tartóssága és a jobb értékállósága. Csökken, persze, de míg egy újonnan 50 ezres telefont 2 év után max a szeméttelepnek lehet elpasszolni, egy 200e-esért lehet, hogy kapsz akár 60-70-et is (és a következő 200-as már csak 130-ba kerül). Nem beszélve arról, hogy ezek a telefonok megkapják a gyártótól hosszabb távra azt a fajta támogatást, amit az olcsóbb modelljeik egyáltalán nem.


Én sem veszek egy évre telefont, nagyjából 3-4 az ideális ciklusa, és ezt nem tudom kihozni 40-50-ből, mert kb. két év múlva már közel sem hozza azt a felhasználói élményt, ami eredetileg volt neki. És ha ez két év, akkor már nagyon sikerült beválasztani valamibe. Viszont a kis ezeréves 5s-em a mai napig teszi a dolgát, és hétfőtől még fürgébb lesz (iOS 12 sokat lök a teljesítményen, legalább is a béta alapján ez a tapasztalatom). Szóval édesanyám, aki most használja, elégedetten csettinthet majd, nem mintha most lassúnak találná egy alsó-középkategóriás android után...


Ami meg a prioritásokat illeti: egy iPhoneX árában lévő autó.. hát abban nem sok öröme lehet az embernek, ráadásul egy autó éves fenntartási költsége messze felette van egy X fenntartási költségeinek, még magasabb előfizetési díjak esetén is.

2018. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"egy olcsóbb telefon sem megy automatikusan tönkre egy év után."


Tönkre nem megy, viszont sokkal hamarabb elavul. Nekem Oneplus 3T van, 2 éve. Ismerősöm folyton jön azzal, hogy neki a Xiaomi 50 ezer volt. Csak épp közben cserélte és mire én cserélem megint fogja, közel ugyanott lesz árban. Plusz 2 éves telefonom még fog kapni garantáltan egy rendszer frissítést.


"Másrészt akik ezt mondják ugyanúgy cserélik modellváltáskor."


Akik ezt teszik, azok alapvetően nagyot nem buknak vele. Elején drága, aztán az előzőt jó áron eladva egy olcsó telefon áráért kapja az aktuális csúcsmodellt.


"nem képes 35 évesen sem arra, hogy vegyen mondjuk egy autót, de iphone X van a zsebében (ismerek ilyet). Értitek... prioritás."


Mindenkinek más a prioritás. Én közel 30 évesen sosem vágytam autóra igazán. Egyszerűen nem vonzott. Drágát nem is tudtam volna venni. Inkább költöttem régen a pénzem asztali gépre (igaz az megvan 6-8 éve). Fél millióért nem veszel jó autót, viszont telefonból megkapod a közel legjobbat.


"Miért vesz valaki előfizetésre/hitelre telefont?"


Mert van aki alapból sokat telefonál. Előfizetés mellé jár pár kedvezmény, ingyen hívható számok, mobilnet, olcsóbban vehető telefon. Illetve sok a 0% kamatos, így igazából rá sem fizet és nem egyszerre ad ki 2-300 ezret, hanem havonta pár 10-et.


"Miért verik egyesek arra, hogy hány pontot ért el a telefonuk egy benchmarkon?"


Azért mert valamire mindenki "veri". Van aki a házára, autójára, TV-jére, gyerekére, hobbijára, az egész emberiség a farokméregetésről szól.

2018. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert a szomszéd nője mindig zöldebb. :D

Ráadásul a marketing ezt ki is használja.


"Csökken, persze, de míg egy újonnan 50 ezres telefont 2 év után max a szeméttelepnek lehet elpasszolni, egy 200e-esért lehet, hogy kapsz akár 60-70-et is (és a következő 200-as már csak 130-ba kerül). "

Ha 2 év után kidobom az 50000 es telefonomat és veszek egy frissebbet ennyiért, még mindig több pénz marad a zsebemben.

Én az igényeimnek megfelelő telefont szoktam venni és eddig mindig kihuzott 4-5 évet. A frissítés meg egyáltalán nem erdekel. Nem érdekel, hogy más lesz*rozza. Magamnak vettem és nem másnak.

2018. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akkor én lennék a kivétel? Mert én valóban szeretem a nagyteljesítményű telefonokat. És nem a Faszbúk/messzendzser/insta "szentháromságra" használom. Inkább hogy úgy mondjam rendeltetésszerűen, egy zsebre vágható teljes funkcionalitású számítógépként. Igaz, nem iPhone (nem véletlenül) és nem is 300000 forint; ráadásul nem ragaszkodtam zsírúj példányhoz, így még garanciálisan megkaptam kb egyharmad áron, azaz ötszámjegyű összegért. És még mindig tovább marad használható, mint egy eleve olcsóbb típus, illetve aktuális csúcsmodellként a támogatottsága is jobb.

Ja az igaz, hogy gépkocsim nincs -mivel az teljesen felesleges lenne...majd ha szükség lesz rá, akkor lehet róla szó.

2018. szept. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két év alatt 2 LG flagship döglött be 1 éven belül. Azért vettem a csúcsmodelleket, mert 120 körül meg lehetett venni és gondoltam ennyi kompromisszumot tudok kötni, ha nem kell cserébe egy középkategóriás, lassulgató telóval kinlódni. Na most 2 év alatt a két telefon került 240 ezerbe. Az iPhone 7 Plus meg 220-ba. 2 éve vettem és még mindig remek telefon, esze ágában sincs elromlani, pedig nyüstölöm eleget (átlag napi 5 óra képernyőidő).

Na én ezért vettem meg a drága telót ...ja és nem hitelre. Nem vagyok hajlandó a lakáshitelen kívül egyéb hitelt fizetni. Inkább összegyűjtöttem a pénzt az új kocsira is.

2018. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert közép illetve alsó kategoriás telefonok többsége hulladék képet készít, kifagy és nem minden app megy el rajta. E mellet a támogatás, frissítés se fog rá érkezni a büdfős életben!


Egy iphone-nál még 5 éve elteltével is megkapod az ios 12-t lásd 2013-as iphone 5s!



Elmesélem a sztorymat ha nem gond, az okostelfonos korszakomból!



Én csóró középsulis diák koromban 2011 vígan elvoltam a 24ezres alcatel androidos telefonnal ami akkor best buy-nak számított, mikor még mindenki a xar nyomogómbos nokiával keménykedett és meg már androiddal nyomtam :D.



Aztán teltek az évek 4 év és úgy éreztem váltanom kell, mert szörnyen lassú lett és únalmas volt. Fontos volt számomra a teljesítmény/ár és youtube videókat nézve, lemondtam a samsung trend 2-ről mert akadtak rajta a játékok. De olcsóbb volt asszem 35-40 körüli.


Vásároltam akkor szintén bes buy volt látatlanba, 60.000Ft-ért egy szintén Alcatel telefont idol 2s.életem legrosszabb döntése volt, mivel a rendszer annyira bugos volt, hogy elsírtam magam kamera videózás közben sípolt meg ilyenek, képenyő bevilágított oldalról. Egy kalap olcsó xar volt!


Aztán 2-3 év után lett annyi félretett pénzem, hogy tudtam venni másikat. Szintén alcatel lett! de egy valami miatt a stock android! ami bugmentes volt! Ez volt a Vodafone Smart Platinum 7, QHD Amoled kijelző, 8 mag, 32GB tárhely, Snapdragon 652 stb. szteró hangszórók. Egyszerűen imádtam!


Aztán közben már javában dolgoztam előtte, fizikai meló és sajnáltam leamortízálni ezért az előző idol 2s-t hordtam, ami betört a zsebmben. És használhatatlan lett.


Ezért úgy döntöttem eladom a platinum 7-et és a legkisebb, legerősebb telefont veszem meg.


Így lett szintén 60.000Ft ért egy használt iphone se 64GB-on silver színben, egyszerűen annyira megszerettem ,hogy nem adtam volna semmiért. Egészen addig még be nem esett a tóba.


Azóta okostelefon nélkül vagyok, de nem vagyok hajlandó 130-nál többet adni egy telefonért. így még várok egy kicsit és biztos lesz i8-am, de lehet sony-t veszek igaz nem készít akkora jó képet.. de olcsóbb, vagy note 8-at



Az új iphone Xs meg 400.000Ft az Xs Max 512GB meg 578.000Ft kóstál


na ennyit soha nem adnák az tutti!


Előfizetésem hitelem, meg soha nem volt, nem is lesz mert lehúzás.

2018. szept. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!