Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízható telefonok?

Megbízható telefonok?

Figyelt kérdés
Telefont szeretnék vásárolni és tanácstalan vagyok a márkát (és típust) illetően. Általános felhasználó vagyok, nem szánok rá sok pénzt,mert 1-2 év után (legalábbis nálam) mennek tönkre. Tudnátok tippeket adni, hogy mely telefonoknak van hosszabb élete, melyek azok a megbízható márkák, melyek pár évet kibírnak? Esetleg mivel növelhetem az élettartalmukat? Gondolkodtam a Xiaomi telefonokon,mert elég olcsók, de fogalmam nincs, hogy meddig futna jól, vannak tapasztalatok esetleg? Bármi, hogy milyen márkákat nézzek, nem igazán szeretnék gyakran telefont cserélni anyagi okokból.

2018. szept. 17. 18:21
1 2
 11/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az itt felsorolt telefonok egész jók, de nem tudom mennyi a sok pénz neked. Meizu-t nagyon szeretem, mint márkát, de mégis inkább Sony. Nekem a régi Sony 4 évig bírta, a mostani igaz csak másfél éves, de ugyanolyan gyors még mindig, nem akad, nem fagy,mindig van rá frissítés,kijelzőjén egyetlen apró karc van, pedig se fólia, se tok nincs rajta.
2018. szept. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kérdező - ez attól függ, mennyit tudsz rászánni. Amúgy írták egyesek a Huawei-t, na annak az almárkája is jó, a Honor telefonok, azok is kibírnak egy pár évet, illetve a kamerájuk is jók.
2018. szept. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Olyan 33000-53000 ft-nak felelne meg. Többem nincs, meg nem is akarok, mert ha tönkremegy egy év alatt, akkor rengeteg pénzt dobtam ki az ablakon.
2018. szept. 21. 14:51
 14/19 anonim ***** válasza:
Xiaomi Redmi 6 3/32 kapható ennyiért, illetve 60E Ft körül a Mi A2 Lite.
2018. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Olyan 33000-53000 ft-nak felelne meg. Többem nincs, meg nem is akarok, mert ha tönkremegy egy év alatt, akkor rengeteg pénzt dobtam ki az ablakon."


Xiaomi, Huawei, Honor telefonok 2 év gyártói garanciával vannak. Vagyis nálunk a boltokban.

2018. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hiába lettem lepontozva, továbbra is a Meizu-kat ajánlom, azok se mennek tönkre 1 év alatt! A már ajánlott M6 Note mellett a sima M6 is jó választás lehet!
2018. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek! Nézelődtem, szelektáltam ár/tulajdonságok alapján és van pár jelöltem, persze a keresés még folyik, további tippeket szívesen fogadok!


sony xperia xA1

(súrolja a keretet, de a 36 gb belső tároló és a 23 mp-es kamera kecsegtető, bár a 2300mAh-es akku felvet néhány kételyt). Sony kiegészítőket régóta használok s meg vagyok velük elégedve, ezért gondolom hogy telefonnal sem lesz másképp.


Huawei P9 lite

A rengeteg pozitív vélemény, elérhető ár és az ujjlenyomat olvasó kecsegtető, de a 16 giga kissé kevésnek tűnik meg a 12 mg-es kamera.


Xiaomi redmi 5A plus/prime

32 giga, elérhető ár 4000 mAh-es akku, látszólag minden szép,bár a 12 mg-es kamera itt is jelen van és a márka megbízhatósága is kérdéses.


redmi 6A

egy-két oldalon olcsóbb mint az 5A, hasonló tulajdonságokkal, kecsegtető.


Honor 7s

hát a fentie megelőzik tulajdonságokban, de árban olcsó.


A kamera, ujjlenyomat olvasó, nem prioritás.

Ami számomra nagyon fontos az a tárhely, gyorsaság s hosszú (minél hosszabb) élettartam. Persze igyekszem kímélni őket,fólia, tok alap és nem nagyon szokásom leejteni őket.

Mit gondoltok? Pro/kontra? Más márkák/típusok?Bármi jöhet.

2018. szept. 22. 19:17
 18/19 A kérdező kommentje:

meizu-ból az M6-os tűnik még jónak.


U.I. újracsomagolt termékekkről mi a vélemény? Látszólag sokat spórolhatok vele, garancia pedig megegyezik a gyárival.

2018. szept. 22. 19:23
 19/19 anonim ***** válasza:

Jobb nem kísérteni a sorsot és elkerülni az újracsomagolt cuccokat.

Hogy telefont is ajánlhassak, a Mi A1 neked tökéletes lenne szerintem. Az alap verzióban is eleve 32GB tárhely és 4GB RAM van, ami nagyon nagy segítség több app megnyitása esetén, mivel elfér így nem üríti az appokat a RAM-ból és megtartja az állapotukat. A 64GB-os verzió épphogy belefér a keretedbe. A kamerára sem lehet panasz, illetve az akksija sem rossz.

2018. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!