Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért éri meg ennyi pénzt...

Miért éri meg ennyi pénzt kiadni egy "almás" telefonért?

Figyelt kérdés

Céges flotta keretében kaptam egy 8-as almás telefont. Én egy galaxy S6-ot használok amúgy. Egyszerűen nem értem...komolyan. folyton azt hallom, hogy aki ájoeszre vált, az soha többé nem akar majd androidra visszamenni. És most, hogy használtam ezt a készüléket, le vagyok döbbenve, hogy ezért emberek a mai napig 240 ezer ft-ot képesek kiadni.


Visszalépésként éltem meg a használatát, egy 2 és fél évvel öregebb droidhoz képest! Sorolom :

- kijelző : S8-nál 5' AMOLED, a mai napig gyönyörű, tűéles kép. Erre az i8, kicsi, az előzőhöz képest gagyi LCD

- üzemidő : egy nap után lemerült, ennyit a régi telefonom is bírt, azzal új korában 2 napot kihúztam. 1821 mAh akksi 2017/18-ban Jézusom...

- gyorstöltés hiánya, egy IFA akkumulátort előbb feltöltök mint ezt.

- jack csati hiánya : viszlát zenehallgatás az autóban...ja cipeljek átalakítót, de akkor meg tölteni nem tudom, mert miért is ne merülne le rögtön a navitól

- Rettenetesen primitív, bazári operációs rendszer. Miért van külön értesítési sáv meg control center (ami borzasztó gagyi)?

- behazudott android instabilitás : az S6-al egyszerre futó i6 ugyanúgy belassult, ez bőven használható a mai napig, nem akad, nem omlanak össze az appok.


Nem azt mondom, hogy a régi jobb, de a hétköznapi hasznalatban sok szempontból kellemesebb. Egy XS már azt mondom, hogy jó, talán megérne ~250 ezret. De a dupláját semmiképp.


2018. okt. 4. 11:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

Hát nem tudom. Ha a te telefonod lassú volt, egy nap alatt lemerült akkor lehet egy használt készüléket kaptál :DDD


Gondolom azért merült le, mert agyon nyomkodtad azt a “szar” készüléket. Egyébként az iphone készülékek gyorstöltővel rendelkeznek, másfél óra alatt feltöltöm az i7-es készülékemet.


Szerintem az elmúlt 6évben iphonokat használtam és egyetlen egy olyanra sem emlékszem, hogy összeomlott volna az app. Volt idő, amikor egy alkalmazás kilépkedett egy fél napig, később kiderült, hogy kijavították a hibáját, nem a telefonnal volt a baj.


Én nem akarom magasztalni az apple termékeket, az elején nekem is fura volt egy hétig az android után, de hogy most már eszem ágába sem jutna visszaváltani, az biztos!!

2018. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is maradt az android. Jobban "kézre áll" és feleannyiba se került a készülék.
2018. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Puszta sznobság. Az emberek nagyrésze villogni veszi, mert ár/érték arányban egyáltalán nem éri meg.

De tudod: sok ember mutatni akarja, hogy milyen menő meg gazdag. Na az ilyen típust tartom igazán szánalmasnak.

2018. okt. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Az első vagyok. Nyugodtan le lehet pontozni.. nem hinném, hogy bármi bántót írtam volna. Gondolom akkor a nike edzőcipő is sznobság. Mert van fele annyiért a kínaiban. A modert TV-k, laptopok stb.. az is mind sznobság. Kifele mutogatnak az emberek ezekkel, hisz a régin is lehet barátok köztöt nézni..sznobság a jobbik bort megvenni a tescoban. Ott van az alsó sor, ugyan úgy be lehet tőle rúgni...


Jó lenne, ha 2018ban eljutnánk arra a szintre, hogy nem mindenki sznob, aki esetleg jobban él, mint mi, nem mindenki burzsuj, akinek iphone van a kezében.. vannak nagyon drága androidos telefonok is!! 220ezer az új Huawei. Sznob, akinek ilyen készüléke van? Menőzni akar a régebbi samsungot használók elött? Vagy akkor eg most hogy van?


Sznob vagyok? Ha Helly Hansen kabátban túrázok és netalántán készül egy kép a facebookra? Villogok? Hisz ott van a kínai kabár, igaz beázik meg nejlon.. de nem mutogatom benne magam.


Tudjátok mit jelent a sznob? Olyanokra használják akik -igaz nem tehetik meg- de majmolják a gazdagokat. A sznob nem az, aki megteheti és meg is veszi. A sznob az, aki játsza az agyát miközben egy android alapú iphone hamisítvány van a zsebében meg egy louis vuitton replika a vállán.


Szerencsés vagyok, mert sokkal jobban élek, mint az ország nagy része (még akkor is, ha az én színvonalam egy normálnországban az átlag). Meg tudok venni magamnak egy telefont (nem minden második hónapban) de hál istennek, megtehetem, hogy megvegyek egy 250ezer forintos telefont, amit majd használok évekig (eddigi tapasztalataim alapján) nem vagyok sznob. Reálisan gondolkodok. Kívánom mindenkinek, hogy legyen annyira jó élete, hogy ne legyen ideje a kicsit jobban vagy akár rosszabbul élőkkel foglalkoznia! :)

2018. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Én a cégnél szoktam nyomkodni a vezetők Iphonejait, a múltkor egy sima IMAP/SMTP fiókot kellet volna beállítanom az egyiken. Na, amit az a telefon művelt a kezeim között, azt egy ezeréves butatelefon is megirigyelte volna :D

Ha elütöttem a jelszót, ahelyett, hogy hibaüzenetet dobott volna, 5 percig gondolkodott, majd leállt az app, ... 3 másik telefonon ugyanannak a fióknak a beállítása kb. 2 percet vett igénybe.


Úgy en bloc az egész rendszer kényelmetlen, keveset tud, nem testreszabható...

2018. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#4 értem amit mondasz de azért őszintén. Szívedre a kezed. Szerinted hány százalék vesz csak és kizárólag azért almás mobilt mert az státusszimbólum?

Nem vagyok burzsuj, de ki tudnék köhögni egy almás mobilra valód, de nekem egyszerűen nem éri meg (ár/érték arány).

2018. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek, sajnos nagyon sokan azért verik magukat több éves hűségekbe, esetleg hitelekbe, hogy tartsák a lépést azokkal akik megtehetik.


De nem ez a lényeg. Hanem, hogy nem általánosítunk. Nem írjuk azt, hogy azért veszik mert SZNOBOK. (Ráaadásul még csak nem is helyes a sznob szó értelmezése)

2018. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

"Gondolom akkor a nike edzőcipő is sznobság."

Az semmivel nem tart tovább, mint egy normális minőségű, de kevésbé ismert márka. Lábbeliért még soha nem adtam 5 jegyű összeget és büszke vagyok rá!

A 6-7 ezres Deichmann-os cipő ugyanúgy kiszolgálja azt az időt, amit a 25 ezres Nike.


"A modert TV-k, laptopok stb.. az is mind sznobság."

Ezeknél is van egy pont, amin túl már nem javul a minőség, csak az ár. Pl. 4K tévének jelenleg még semmi értelme, mert nincs 4K adás, ráadásul bizonyos távolságból nem lehet különbséget tenni a full HD és a 4K között.


"sznobság a jobbik bort megvenni a tescoban"

Megint csak van egy határ: a Tokaji Aszú nyilván jobb, mint a műanyag palackos bor, de egy 25 ezer forintos bor nem lesz 5x finomabb, mint egy 5 ezres.



"Tudjátok mit jelent a sznob? Olyanokra használják akik -igaz nem tehetik meg- de majmolják a gazdagokat."

Pontosan. Lehet, hogy te épp nem tartozol közéjük, mert jól keresel, megengedheted magadnak és még félre is tudsz tenni mellette, de nagyon sok olyan ember van, aki megveszi az iPhone-t, meg csak BMW, Audi, Merci, meg minden ruhája marha drága, de közben nyakig úszik az adósságban, meg nincs semmi félretett tartaléka. Na ők azok, akik csak mutatóban gazdagok, de valójában csórók.


Én minden tartós cikket ár/érték alapján választok. Általánosságban elmondható, hogy sem a legolcsóbb, sem a legdrágább kategóriát nem érdemes megvenni.

Azt meg magas ívben letojom, hogy mit gondolnak mások, nincs igényem villogni.

2018. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját szemszögéből állítja be az ár-érték arányt.


UTOLSÓ!

Neked az 5.000Ftos sportcipő is megfelel. Gondolom nem jársz benne teszem azt napi szinten futni. Ha jàrnál, félre tennél egy drágább cipőre, ami nem káros az egészségedre és talán tovább is tart.


Jó a sima laptop, mert böngészel meg filmet nézel rajta. Ha például fotózásból/programozásból stb élnél, már deágább kategóriákra lenne szükség, mert más lenne az igényed.


Lehet ésszerű keretek között vásárolni, szerencsére elég nagy a piac ahhoz, hogy mindneki megtalálja a számára megfelelőt.


Ismerek olyat, aki turkálóból öltözködik, otthon lakik lassan 40évesen, mert neki ez jó, de horgászbotokra meg hozzá kellékekre több százezret költ, neki ez a sportja. Nem tartom szánalmasnak. Mert semmi közöm hozzá, nem látok bele az életébe.


Én csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy ha nekem egy iphone a szükségletem mert az áll kézre, annak a funkcióit tudom kihasználni, akkor had ne legyek már szánalmas meg sznob.

2018. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

"Tudjátok mit jelent a sznob? Olyanokra használják akik -igaz nem tehetik meg- de majmolják a gazdagokat. A sznob nem az, aki megteheti és meg is veszi. A sznob az, aki játsza az agyát miközben egy android alapú iphone hamisítvány van a zsebében meg egy louis vuitton replika a vállán."


Hát, nem egészen.

A SZNOB lehet kögazdag is.

A sznobizmusa nem abban merül ki, hogy olyasmit vesz, amit a tehetősebb réteg, hanem abban, hogy nem kées eldönteni mi a jó és mi az ami csak jónak tűnik, de nem az, legyen szó zenéről, filmről, épületről, ruházatról, bármi másról.


A szó eredete egyébként az, hogy nem nemes az illető. Sine nobilitate.

A nemesek ugyanis már fiatal koruk óta komoly képzést kaptak és ezzel az izlésük is kifinomult, míg az őket utánzónak az izlése darabos, vagy esetleg nincs is.


Azért a sznobokat nem kell lenézni, mert a sznobéria az első megtett lépcsőfok a műértés, a szakértés, a kifinomultság felé.


Na meg, pusztán attól, hogy valaki szegény, vagy izléshiányos, még lehetnek vágyai.

Akkor visszás ez, ha egy sznob akarná megmagyarázni, meghatározni egy művészfilm lényegét, vagy egy zenemű, egy ruha, cipő, táska, műszaki cikk, stb. értékét.

2018. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!