Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire lehetséges hogy a...

Mennyire lehetséges hogy a google tényleg kisorsol egy Samsung Galaxy S9-et?

Figyelt kérdés
Random böngésztem és feldobta hogy az én hálózatombol (digi) kisorsoltak lehwtséges nyertesnek a samsung telefonom miatt. Válaszolnom kellett 4 kérdésre a google-vel kapcsolatban. Minden jó lett, és át dobott a Best Deal For You-ra. 329ft csak a postaköltséget kell elvileg kifizetnem és küldik a telefont. Ez mennyire hiteles? Mivel tudom ellenőrizni? Bankkártya adatokat kér azért a 329ft ért. Viszont nem merek kockáztatni, mivan ha mindent levesz mert kamu az egész...
2018. okt. 6. 03:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehúzó oldal, adathalász módszerrel szeretnék adataidat megszerezni.

Nézd meg az adott honlapot, mi a címe. Van -e általános szerződési feltételek, adatvédelmi nyilatkozat, bármi...

Egyáltalán, " https://:" taggal kezdődik -e az oldal címe.

Mi az oldal címe, létező cég -e, vagy nagyon gyanús (Google-ben keress rá)...

99% hogy átverés, kártyádat le szeretnék húzni.

2018. okt. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Létezik ilyen hogy bedőlnek ezeknek?
2018. okt. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Elképesztő hogy még mindig vannak olyan hülye emberek akik elhiszik ezeket a nyertem a semmiből egy telefont reklámokat.

"csak a postaköltséget kell elvileg kifizetnem"

Meg rajtad kívül még kb. 1 millió embernek akiknek szintén feldobja ugyanezt.És ha csak a fele elhiszi ezt az átverést és szintén kifizetik a "postaköltséget" akkor az egész kitalálója máris meggazdagodott.Az eszedbe se jut hogy ha adnak egy majd negyed milliós telefont akkor a kőkemény 329ft-ot miért nem tudják átvállalni?Azért mert akkor nem nyernének semmit az ügyön a kóklerek.

2018. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha igaz lenne majdnem minden 2. ember vagy Iphone-nal vagy más drágább mobillal rohangálna. Ne dőlj be az ilyesmiknek! Bankkártyád adatait meg főleg ne add ki senkinek!
2018. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Szakállas" csalás, már kb. 10 éve is volt ilyen, hogy "kattints ide és nyerj egy iphone-t"
2018. okt. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én optimista vagyok, és nem adnám fel. Nem minden ember rossz.
2018. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"4 kérdésre a google-vel kapcsolatban"

Hm a Google, van saját telefonuk és Samsungot adnak?

2018. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én tegnap találkoztam ezzel.Csodák csodája, én még "választhattam is". Iphone kell, vagy Samsung Galaxy? Kicsit játszottam velük.😊Bejelöltem az Iphone-t, válaszoltam a 4 kérdésre, és engem is továbbvitt az adatmegafó oldalra. Tőlem telefonszámot, e-mail címet kért volna, amiket természetesen már nem adtam meg. Ja, és a telefonom IP-címe is érdekelte volna őket, de kiírták, hogy arról nincs adatuk. Nos, a többiről se lett. Kíváncsi voltam, hogyan és hová irányul az adatgyűjtésük. S persze, ne felejtkezzek el arról is szólni, hogy a szövegük alatt ott volt a sok megtévesztésre szánt álkomment, boldog emberekről, akik "épp ma kapták meg" a küldeményt, vagy nemrégiben, és hatalmas köszönettel adóznak a nyereményért. Szóval csali az van, de ne dőljünk be ennek!
2019. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!