Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei telefonokról mi a...

Huawei telefonokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan ügyben szeretném a tanácsotokat kikérni, hogy okostelefon vásárlás előtt állok. Egy felsőkategóriás készüléken töröm a fejem, leginkább azért, hogy egy jó 6-7 évig utána nekem ne kelljen telefont vásárolnom. (Ha már egyszer tervezem azt, hogy ennyi pénzt kiadok érte, akkor remélem az nem egy nagy elvárás, hogy utána évekig ne legyen gondom vele, kapjon meg minden (biztonsági) frissítést, ne kezdjen el látványosan lelassulni stb.)


Egy ideje nézegetem már a különböző telefongyártók kínálatát, de jelenleg a Huawei az, akiken megakadt a szemem. Főleg két telefon érdekel közülük: a Huawei P20 Pro és a Huawei Mate 20 Pro. (Tudom, utóbbit még hivatalosan ugyan nem jelentették be (majd kedden fogják), de szinte már mindent tudunk róla.)

[link]


Mindegyiknek ahogy nézem elég erős hardvere van (a beszámolók szerint a P20 Pro nem akadt/lassult sehol sem, a Mate 20 Pro pedig állítólag még erősebb lesz), jó akkumulátorral, gyorstöltéssel, a jelenlegi legfrissebb Androiddal stb., de főleg a kamerák azok, amelyek felkeltették az érdeklődésemet. Nem tartom magam profi fotósnak, nem is szeretnék (jelenleg) az lenni, de szeretek fotózni, videózni, akár családi eseményekről, akár kirándulásról, nyaralásról van szó vagy ha csak látok pl. egy szép tájat stb. Ilyen szempontból nekem adna egy nagy pluszt az összképhez, ha ezekkel az egyébként nem éppen olcsó telefonokkal akár 5-6-7 év múlva is nagyon szép képeket fogok majd tudni csinálni.


Szóval úgy gondolom, az én céljaimnak ez a két telefon közül valamelyik hosszútávon teljes mértékben megfelelne.


Mielőtt azonban ténylegesen bejelentenék a Mate 20 Pro-t vagy megvenném a P20 Pro-t, azért megkérdezném itt is, hogy úgy általánosságban mit tudtok/tapasztaltatok/hallottatok a Huawei-ről, mint márkáról? Megbízható? Strapabíró, időtálló telefonokat gyártanak? A garanciális ügyintézésük milyen itt Magyarországon?


Tudom, hogy minden gyártónál vannak "horrorsztorik", csak úgy általánosságban kérdezném, hogy aki ilyen telefont használ vagy az ismeretségében van olyan, akinek Huawei telefonja van, az mit gondol?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. okt. 12. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

"egy jó 6-7 évig utána nekem ne kelljen telefont vásárolnom"


Ha az utolsó éveiben már kizárólag telefonálásra akarod használni akkor talán lehetséges.. D

2018. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

bevallom őszintén, csak bele bele olvastam, a fő kérdésre válaszolva

világ életembe Samsung telefonom volt, a Huawei-t egy hulladéknak gondoltam, de úgy voltam vele, hogy egy esélyt adok neki, pár évig kihúzza és cserélem

úgy is olcsó, Samsungból 2× drágábban tudtam volna venni egy olyat ami annyit tud mint a mostani telefonom, szóval úgy voltam vele, hogy pl 1-2 év után akkor veszek még egyet hasonló árfekvésbe, ha tönkremegy


megvettem, 2 órán keresztül nagyon fura volt, ugye másabb a felülete, de nagyon bele szerettem, strapa bíró, gyors, nem fagy

kellemeset csalódtam benne, eddig ez a legjobb a telefonom

következőnek is csak Huawei jöhet szóba, semmi más, nagyon imádom

(lassan 1 éve van meg, de eddig az volt a legnagyobb bajom vele, hogy nem szeretem a chrome böngészőt, ezért szednem kellett le másik böngészőt)

2018. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

6-7 ev ? Ember 3 ev utan mar elavult, elpusztult az akksija, 4 ujabb android verzio jelent meg.


Persze nincs ezzel gond de ne alltasd magad hogy 8 evre letudtad.

2018. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nem mindenkinek a legújabb játékokért és több 100 appért kell okos telefon

pl egy középkorú embernek elég arra, hogy megnézze a híreket, esetleg ha kell valami rá nézzen

e-mail ek olvasása, sms, hívás és egyéb alapok

egyik haveromnak 5 éves készüléke volt, nem fagyott és semmi egyéb, amire kellett neki arra jó volt, most 8 éves a készülék, még működik, csak vett egy másikat, mert részegen bele rakra a sörbe véletlen pár percig úszott benne és elment a fő hangszóró, de egyéb baja nem lett, mai napig jó

nekem is jók a 6-8 éves készülékeim, lehet nem csúcs teknológiások, de muszájságtól jók lennének

2018. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Jövő februárban lesz 3 éve ,hogy az életem része a Huawei P8 lite telefonom. Idáig, jól bírja a strapát. Pedig minden nap használom szegényt, méghozzá elég sűrűn. Zenehallgatás, filmnézés, olvasás stb. Egyszóval mindenre. Volt amikor egy sorozat 2 évadát a telefonomon néztem.

De persze ez telefon függő is. Van amelyik jól tartja magát és van ami félév után megmukkan.

2018. okt. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Azt hadd említsem még meg, mert ezek szerint releváns lehet, hogy én még mindig egy nyomógombos(!) Samsung telefont használok. (Igen, 2018 van! :D ) Idáig komolyabban nem is érdekeltek az okostelefonok, mert meg voltam nélkülük, de mostanság kezdtem el érezni azt, hogy kezdek hátrányos helyzetbe kerülni mind a munkahelyen, mind a magánéletben, hogy nincs ilyen készülékem és a laptopot sem tudom/akarom mindig mindenhova magammal vinni.

Tehát hogy így mondjam, akkora tapasztalatom nincs, az elmúlt néhány hétben kezdtem csak el beleásni magam a témába. Részben talán emiatt is látszódhat, hogy régi motoros vagyok. Nem szeretem a műszaki cikkeimet 2-3 évente cserélni. (Persze az más, ha azért kell, mert elromlott.)

A mostani laptopom is 5+ éves, amikor vettem, akkor felsőkategóriás gép volt. A mai napig tökéletes, persze pl. a legújabb játékokat már nem viszi, de azok a programok, amiket használok + az alapvető funkciók hibátlanul mennek még mindig.

De ugyanez van pl. a TV-nél is, ami meg már lassan 10 éves lesz és amire általánosságban használom (TV nézés, PlayStation), arra még mindig maximálisan tökéletes és egyelőre ott sem látom azt, hogy váltani kéne, mert ami érdekelne (4K), az még az én szemszögemből nem olyan kiforrott.


Azt hittem, hogy az okostelefonoknál is így van. Hogy ha most beruházok egy, mai szemmel felsőkategóriás készülékbe, akkor az egy jó 5-6 évig ki fog szolgálni teljesen. A fotózáson kívül annyira komoly feladatokra nem használnám. Kb. mint amire a laptopomat is használom, kivéve a játék. Azt én nem tudom elképzelni, hogy úgy játsszak, hogy csak a kijelző, meg esetleg a giroszkóp van, semmi más. (Tudom, lehet Bluetooth-os külsős kontrollereket venni, de akkor már inkább a PlayStation.)


Az akksi, a belassulás, meg az, hogy egy idő után ezek a telefonok is elesnek az Android-os támogatástól, az komolyabban aggasztana. Csak ezekre, okostelefon híján, nincs akkora rálátásom.

2018. okt. 12. 23:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

“Azt hittem, hogy az okostelefonoknál is így van. Hogy ha most beruházok egy, mai szemmel felsőkategóriás készülékbe, akkor az egy jó 5-6 évig ki fog szolgálni teljesen. ”



Az ipad airem most lesz 5 éves és még mindig tökéletesen működik.

Telefonokból is van pár régebbi (i6S, Nokia 925) amik a mai napig szinte kifogástalanul működnek. De, hogy huawei is legyen, haverom 3 éve használ valamilyen alsó kategóriásat és tudja amit kell még mindig.

Szerintem bőven kifog szolgálni 5 évig egy mate20 pro is.

2018. okt. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: most veszel okostelefont elsőnek? Akkor nem érdemes egy csúcskategóriással kezdeni. Kezdetnek egy középkategóriás bőven megteszi, pl. Xiaomi Mi A2. Alig pár hónapja jelent meg, Stock Android fut rajta, a frissítések is megjelennek rajta (Android One program keretében).

Nem foglak áhitani - 6 évig ez nem lesz jó, de 3 évig ki fogja húzni, az ára viszont nagyon kedvező - 65E ft. Kezdetnek teljesen jó és a Google által fejlesztett Android fut rajta, nincs gyártói mókolás rajta.

(Jó a MIUI, csak tapasztalat szerzésnek is megteszi ha Stock Androidos mobilt veszel).

2018. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat/tanácsokat!


Igen, kedves utolsó, ez lenne az első okostelefon vételem, ahogy már leírtam feljebb is!

Emiatt is elég tapasztalatlan vagyok. Azt gondoltam, hogy ez úgy működik, hogy ha veszel most egy csúcskategóriás készüléket, akkor az 5-6-7 év múlva is teljes mértékben meg fogja állni a helyét, legalábbis azokra a célokra, amiért venném (a telefont magát főleg alapfunkciókra + a fotózás, ami miatt ezen a két Huawei telefonon megakadt a szemem).

De ha a mostani felső kategóriás telefon is csak 3 évig bírná, akkor elgondolkodok azon, hogy inkább az általad javasolt telefont veszem meg.

2018. okt. 13. 09:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Meg fogja allni a helyet ne parazz. En a telefonnal dolgozom is 30e ftos telelfont hasznalok es eleg. A tobbi parasztvakitas,ha fotozni kell akkor nagyon jo amit valasztottal.
2018. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!