Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei telefonokról mi a...

Huawei telefonokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan ügyben szeretném a tanácsotokat kikérni, hogy okostelefon vásárlás előtt állok. Egy felsőkategóriás készüléken töröm a fejem, leginkább azért, hogy egy jó 6-7 évig utána nekem ne kelljen telefont vásárolnom. (Ha már egyszer tervezem azt, hogy ennyi pénzt kiadok érte, akkor remélem az nem egy nagy elvárás, hogy utána évekig ne legyen gondom vele, kapjon meg minden (biztonsági) frissítést, ne kezdjen el látványosan lelassulni stb.)


Egy ideje nézegetem már a különböző telefongyártók kínálatát, de jelenleg a Huawei az, akiken megakadt a szemem. Főleg két telefon érdekel közülük: a Huawei P20 Pro és a Huawei Mate 20 Pro. (Tudom, utóbbit még hivatalosan ugyan nem jelentették be (majd kedden fogják), de szinte már mindent tudunk róla.)

[link]


Mindegyiknek ahogy nézem elég erős hardvere van (a beszámolók szerint a P20 Pro nem akadt/lassult sehol sem, a Mate 20 Pro pedig állítólag még erősebb lesz), jó akkumulátorral, gyorstöltéssel, a jelenlegi legfrissebb Androiddal stb., de főleg a kamerák azok, amelyek felkeltették az érdeklődésemet. Nem tartom magam profi fotósnak, nem is szeretnék (jelenleg) az lenni, de szeretek fotózni, videózni, akár családi eseményekről, akár kirándulásról, nyaralásról van szó vagy ha csak látok pl. egy szép tájat stb. Ilyen szempontból nekem adna egy nagy pluszt az összképhez, ha ezekkel az egyébként nem éppen olcsó telefonokkal akár 5-6-7 év múlva is nagyon szép képeket fogok majd tudni csinálni.


Szóval úgy gondolom, az én céljaimnak ez a két telefon közül valamelyik hosszútávon teljes mértékben megfelelne.


Mielőtt azonban ténylegesen bejelentenék a Mate 20 Pro-t vagy megvenném a P20 Pro-t, azért megkérdezném itt is, hogy úgy általánosságban mit tudtok/tapasztaltatok/hallottatok a Huawei-ről, mint márkáról? Megbízható? Strapabíró, időtálló telefonokat gyártanak? A garanciális ügyintézésük milyen itt Magyarországon?


Tudom, hogy minden gyártónál vannak "horrorsztorik", csak úgy általánosságban kérdezném, hogy aki ilyen telefont használ vagy az ismeretségében van olyan, akinek Huawei telefonja van, az mit gondol?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2018. okt. 12. 21:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mivel nem volt még felsőkategóriás telefonom és a családban sem senkinek, azokról nem tudok nyilatkozni, de annyit elmondhatok, hogy mostmár az alsó-és középkategóriás telefonok közül is sok elmegy 2-3 évig vagy még tovább is. A tesóm most egy alsókategóriás LG-t használ, amit még a párja vett 2015 nyarán (vagyis 3+ éves a telefon) és ami elvárható egy ilyen telefontól, azt még mindig tudja. Ennyi idő után nyilván már nem olyan pörgős a rendszer, de még mindig normálisan használható. De van a családban 1,5-2,5 éves alsókategóriás telefon és azok is hiba nélkül mennek. Szóval, szerintem egy csúcskategóriás készüléktől simán elvárható lenne, hogy 5 évet elmenjen! Viszont ha már Huawei, nekem volt 2 éve egy, már akkor is belépő szintűnek számító ilyen készülékem (még a már említett LG-nél is gyengébb hardverrel) és 1 hónapi normális működés után random elkezdett kikapcsolgatni magától. Szóval, azokat nem ajánlom!

Amúgy sokan leszóltak már azért, amit most írni fogok, de a Xiaomi mellett van egy nagyon jó ár/érték arányt képviselő kínai márka, amit érdemes megfontolni, ez pedig a Meizu. Erről van tapasztalatom, mert már a másodikat nyúzom és nincs rá panaszom! Ezekre a telefonokra is jellemző, hogy olcsón kapsz egy egészen korrekt hardverrel felszerelt készüléket és mivel a rajta levő op. rendszer nagyon jól optimalizált, szépen, gördülékenyen működik a készülék. Viszont egy neked fontos szempontból nem túl jók, az pedig a kamera, bár ebben az árkategóriában szerintem egyik telefon kamerája sem nagy szám. Én is azt mondom, hogy ha ez lesz az első okostelefonod, a helyedben egy erős középkategóriás telefont vennék, aztán váltanék komolyabbra, bár ez csak az én véleményem! De biztos nem fogsz rosszul járni a már említett Huawei-ekkel sem, szóval, nyugodtan megveheted őket! Amúgy én is sokat filóztam, mielőtt az első okostelóimat megvettem és kicsit megbántam, amikor ilyen gagyi, belépő szintű 20 ezres hulladékokat vettem! Azóta picit "komolyabb" alsó/közép-középkategóriás készülékeket használok és ugyan ezek se valami nagy számok manapság, de még így is ég és föld a különbség!

2018. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
És bocsi, hogy nem kifejezetten a Huawei-ekről szól a hozzászólásom, de mivel írtad, hogy ez lesz az első okostelefonod, gondoltam megosztom az eddigi tapasztalataimat, hátha hasznosak lesznek neked!
2018. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó a Huawei.

Én egy Samsunggal kezdtem az okostelefonokat, aztán volt LG, mert tetszett a felülete, de az egy idő után nagyon belassult. Huawei-t korábban nem akartam, mert egyrészt gagyinak tartottam (szüleimnek volt, bár az alsó kategóriás volt, azért volt gagyi) másrészt rühellem, mikor nincs rendes alkalmazásmenü, csak a főképernyőre van minden kipakolva.

Az EMUI 5 óta viszont van alkalmazásmenü. Most egy P9 Lite 2017 van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Gyors, szép, nem akad, akku 3 napot bír.

A felülete az iPhone-ra hasonlít de szerencsére nincs túltolva a majmolás. Én mindössze az SMS kezelőjét cseréltem le, mert nem mutatja az avatarokat és számomra így használhatatlan.

2018. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A kamerákról annyit, hogy mire mennek a képek? Nem egy on-line platformra (Facebook, Youtube, Instagram, Google Képek) mindegy, mert úgysem profi lesz a minősége.

Stúdió minőséghez, meg az kell, hogy ki is használd, ha a munkádhoz kell.

Emiatt is ajánltam a Mi A2-öt, mert annak sem tökéletes a kamerája, de a kategóriában jó.

Meizu-k is jók, pl. a Pro 7 is hasonló áron kapható.

2018. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ismételten köszönöm a válaszokat! :)


11-es válaszoló!


Hasznos volt, amiket írtál, viszont olyan szempontból tartózkodok a Meizu-tól és a többi, jelenleg nem annyira ismert kínai gyártótól, hogy nem tudom, hogy ha 'neadjIsten beszarna a mobil, akkor a garanciális ügyintézésük ott hogyan és miként történne.

Még mielőtt a Mate 20-at vagy a P20 Pro-t megtaláltam volna, egy Vivo Nex-en gondolkoztam, mert ugyan nincs olyan jó kamerája, mint a Huawei telefonjainak, viszont ár-érték arányban az is nagyon szimpatikus volt nekem.

Csak ott is tartok attól, hogy a garancia hogyan menne (főleg, hogy úgy tudom Magyarországon nem is kapható).

Egy Huawei-nél vagy egy Xiaomi-nál azért gondolom(?) már van egy kialakított magyarországi szerviz központ, ahol az ilyen problémákat el lehet rendezni. Plusz mindhárom szolgáltatónál kapható is.


Ezenkívül, elég nagy a valószínűsége, hogy a telefont valamilyen csomaggal venném meg, amihez adnak x perc lebeszélhetőséget és mobilinternetet. (Főleg, ha maradok a Mate 20 Pro-nál, de ezt majd még úgyis meg akarom személyesen is kérdezni a szolgáltatótól, miután kapható lesz náluk a készülék.)


Fotók amúgy mindenhova mennének: online, offline gépre, offline pendrive-ra, lemezre, nyomtatásra stb.

Mondom, nem profi fotós akarok lenni, de nem bánnám, ha tényleg olyan képeket lehet majd vele csinálni, mint amilyeneket ígérnek/mondanak.

2018. okt. 13. 21:06
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A Meizunak is megoldható a garanciális ügyintézése, javítása! Több nagyobb áruház is árulja, illetve szervízek is foglalkoznak a javításával, én pl. épp a héten cseréltettem akkut a Meizu-mban egy márkafüggetlen szervízben és gond nélkül megcsinálták! Nem rábeszélni akarlak amúgy a márkára, csak a tapasztalataimat írom le!
2018. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Meizu-nak is ugyanaz a magyar szerviz partnere, mint a Xiaomi-nak.

Viszont a szervizpartner nyitott egy Mi Store boltot Budapesten, a Lurdyban (első emeleten), ahol a helyszínen is ki lehet próbálni a telefonokat, fényképezni is lehet. Kérdezz nyugodtan az előadókat, nem fognak rossz szemekkel rád nézni.

2018. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Megvan - a WayteQ az, ami csinálja.
2018. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Vidékiként nem igazán ismerem Pestet, nem is tudom, mikor voltam utoljára ott.

De hogy ha országosan el lehet intézni azt, hogy a bolt, ahol vettem, felküldi szervizre (ha esetleg valamiért tényleg erre kerülne sor), akkor az jó lenne.


Köszönöm, most már ezt is tudom!


Hát egyelőre még akkor alszok rá egy párat, hogy hogyan és miként menjen majd. A Mate 20 Pro bejelentését meg akarom mindenképp várni, meg személyesen is ki szeretném próbálni + a szolgáltatónál lévő eladók véleményét is kikérni.


Végső soron tehát ahogyan látom, a Huawei telefonokkal általánosságban gond nincs, ez megnyugtató.

Ettől függetlenül lehet, hogy kezdésként tényleg érdemes lenne egy olcsóbb készülékkel kezdeni, aztán 2-3 év múlva, ha úgy adódik, akkor pedig váltani. Ez sem rossz lehetőség!

Ezért mondom, hogy majd még alszok rá! :)


Köszönöm az információkat, ettől függetlenül ha valaki még le szeretné írni akár a Huawei-jel, akár más márkákról a tapasztalatait, szívesen elolvasom.

2018. okt. 13. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!