Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy S9 plus vagy...

Samsung galaxy S9 plus vagy iPhone XR a jobb választás?

Figyelt kérdés

2018. okt. 23. 13:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 9


Nekem is kezd kínosnak tűnni, hogy a véleményedet hangoztatod egy olyan készülékről, amit még nem is láttál élőben.


Úgy általában a kijelzők felépítéséről nem sokat tudsz, a telefon még csak a kezedben se volt, de te már tudod, hogy sz@r a kijelzője és azért szólod le, mert csak 720p-s a felbontása. :D


Az OLED technológia, HDR 10 és Dolby Vision vagy a 1 000 000:1 kontrasztarány nyilván semmit nem számít. Az 513 nit maximális fehér fényerő nyilván senkit nem érdekel, hiszen csak 720p-s a kijelző. A 120HZ-ről már nem is beszélek, biztosan jobb élmény egy FHD 30HZ-es kijelzőt nézni, valóban.


Legalább mennél be egy üzletbe és néznéd meg. Nem! 720p elvakít téged és innentől egy telefonnal szóba se érdemes állni.


Nem kioktatni akarlak, csak értsd meg a mondanivalómat. A felbontás csak egy a sok közül és ennél jóval összetetteb egy telefon kijelzője és nem igazán a pixelek száma határozza meg, hogy milyen élményt fog nyújtani a felhasználónak.


Ez olyan, mintha egy V8-as és egy V6-os autót hasonlítanánk össze és azt mondanánk, hogy minden létező V6-os autó gyengébb minden V8-as autónál, hiszen két hengerrel kevesebb van benne.

2018. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

IPS LCD panel van az XR-ben, lényeg, hogy ott vagy a témában, és emlegeted itt a false dolgokat.

Natívan sem a HDR 10-et, sem a Dolby Vision technológiát nem támogatja az XR, mivel maga a KIJELZŐ nem felel meg ezeknek, ezért szoftveres módon vannak bizonyos trükkök, felskálázások.

2018. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor jössz itt a 120Hz-ről (Touch Sensing), amikor az nem a kijelző képfrissítése, csak egy új, amolyan szokásos mágikus marketing szócska az Apple-től.
2018. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
50%
iPhone XR. Ha pedig van rá lehetőség, akkor iPhone XS.
2018. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 12 # 13


Hát, te nem vagy semmi pajtás! :D Kész tényeket írok le, melyeket te megcáfolni se tudsz és kijelented, hogy "false" meg hogy "mágikus marketing" duma. Hát fantasztikus vagy komolyan mondom :D


Jó elismerem a 120hz-es dolgot részben rosszul írtam, hiszen a képfrissítés valóban "csak" 60hz, viszont az érintésérzékelés ténylegesen 120hz, ami azért sokkal gördülékenyebb munkavégzést tesz lehetővé.


Amúgy, ha van egy kis időd, akkor linkelj már be nekem egy weboldalt, ahol bizonyítják, hogy a HDR és Dolby is csak szoftveres humbug, mert tényleg érdekelne, hiszen erre nem találtam példát.


Amúgy nem tudom, hogy ezek után hogyan szeretnél vitázni. Ha ész érvekkel már nem tudod meggyőzni a másikat, akkor jön a duma, hogy biztos a gyártó találta ki, meg hogy mindenki trükközik, de te tudod az igazságot. :D Sőt, a hardvertesztelők is totál hülyék, hogy eddig nem vették észre, hogy az Apple kamuzik :D

2018. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

[link]


Többet nem írok, mert még ezek után sem fogod fel milyen ostoba vagy.

2018. okt. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 16


Én vagyok ostoba? Te elolvastad egyáltalán amit belinkeltél, vagy csak méregből rágugliztál valamire, aztán bedobtad amit elsőnek kihozott! Na jó segítek egy kicsit:


you’ll see the following models support HDR natively:

iPhone X

iPhone XS

iPhone XS Max


Vagyis natívan támogatja a HDR-t, pont azt, amit annyira cáfoltál néhány sorral feljebb


And these iPhones lack HDR displays but “support Dolby Vision and HDR10 content”.

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone XR


Ezeknek pedig nincs HDR kijelzőjük, és itt az új készülékek közül csak az XR van.


Ennyit erről!


Amúgy meg te sokkal nagyobb ostoba vagy, hiszen úgy szólsz le egy terméket, hogy még élőben nem is láttad, sőt még a kezedben sem volt. Ráadásul még meg se nézed, amit linkelsz. Ehhez csak gratulálni tudok. ;)


Itt van egy sokkal részletesebb teszt, nézegesd!


[link]

2018. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Látom, még mindig nem érted, hogy a kérdés az XR-re irányul, eközben te még mindig jössz az OLED-es X, illetve XS szériáról. :)



"Vagyis natívan támogatja a HDR-t, pont azt, amit annyira cáfoltál néhány sorral feljebb"

-ELMAGYARÁZOM UTOLJÁRA: AZ XR NEM TÁMOGATJA NATÍVAN A HDR, DOLBY VISION TECHNOLÓGIÁT..

Hogy miért? Azért, mert a kijelző (LCD) nem felel meg több szempontból sem ezeknek a technológiáknak a követelményeiknek. LÁSD:

    -fényerősség

-színterjedelem

-színfelbontás



A cikkben, amit linkeltél:

"A HDR-hez szükségünk van egy OLED, HDR-képes kijelzőre is, amivel csak az iPhone X rendelkezik.


Tehát ebből az szűrhető le, hogy ugyan az iPhone 8, 8 Plus képes megjeleníteni a HDR filmeket, de csak részben."


Ez mind igaz az XR-re is. Tehát tulajdonképpen csak szoftveres háttér, amit már említettem.


Azt senki sem állította, hogy az X, avagy az új, XS széria nem támogatja ezeket.

Ezek után nem értem, mi alapján állítod azt, hogy én nem olvastam el a cikket.

2018. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!