Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri kínai okostelefont venni?

Megéri kínai okostelefont venni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert egyszer amikor itt utánanéztem, volt aki azt mondta, hogy nem érdemes, de páran védték.
2018. nov. 3. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
És szerinted egy "márka" van?
2018. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk van 3 féle, jó minegyik. 2 évesek.

Oukitel, xiaomi, meg bluboo.

2018. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Huawei-t én nagyon tudom ajánlani. Egyébként az Iphone-t is Kínában rakják össze. :D
2018. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van néhány márka, amit érdemes, de sok olyan is, amit nem (pl. Doogee, Homtom és társai)! Nekem pl. Meizu-m van, másfél éves és semmi baja. Szóval, nem kell elhinni azt, amiket itt néhányan írnak, hogy minden kínai telefon fél év után kuka!
2018. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kinai mobilok közt is van jó és "gagyi".

Ha konkrét márkáról kérdeznél, akkor könnyebb lenne válaszolni.


Huawei: A világ egyik vezető információs és kommunikációs technológiai vállalata és a világ egyik legnagyobb (nem a legnagyobb) okostelefon gyártója.

Van egy 5 éves alsókategóriás telefonom, ami mai napig működik és van egy 3 éves Honorom is. + Van routerem és modemem is.


Xiaomi: Igaz még csak 8 éve van a pályán, de nagyon jól fejlődik.


Csak erről a két márkáról van személyes tapasztalatom. De sokan dicsérnek még 1-2 márkát.


Viszont ilyen Ilike és egyéb eldobható "pláza" telefonokat nagy ivben kerülni kell.

2018. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Huawei és társa a Honor ezek kifejezetten jó márkák

Xiaomi még ami jó,többi felejtős.

2018. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Homtom, Doogee, Bluboo, Leagoo, Vernee Thor semmivel sem rosszabb márkák, mint a Xiaomi (ezek közül több is ugyanazon a gyártósoron készül...). Csak megvétel előtt utána kell járni, hogy mit írnak róluk a cikkek.
2018. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Mi van a szoftvertámogatással? Akár hivatalos akár nem?

És a hardwareről inkább már ne is beszéljünk... Abba is néha hazudnak, néha csak egyszerűen rossz minőséget adnak.

Bár a Leagoo a saját tapasztalatom szerint valahol a rosszabb kínai és a Xiaomi között helyezkedik el, csak ez a sok hír a beépített kémprogramairó elég aggasztó. Vernee-ről és homtomról nincs véleményem, de többi kínait tényleg nem vennék.

Ezek az ajánlottak amik tényleg nem rosszak:

Huawei, Xiaomi, Meizu, Oppo/Vivo/Oneplus. Talán nem hagytam ki semmit.

2018. nov. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!