Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi miatt lehet a következő...

Mi miatt lehet a következő probléma? Tablet és mobil (Honor 7) SD kártyájára is felmásoltam a Music mappába ugyanazokat zenéket. Feltelepítettem ugyanazt a lejátszót és a tabletnél, ha belelépek a mappába látja és le tudja játszani a zenéket,

Figyelt kérdés
míg a telónál látja a kártyát, bele is tudok lépni a mappába, de azt írja ki, hogy nincs dal a mappában. Viszont, ha az android fájlkezelőjével belelépek, akkor ott vannak és simán le tudom játszani a teló beépített zenelejátszójával. Több programmal is kipróbáltam, mind ezt csinálja...

2019. ápr. 20. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, Android 6 óta (nem emlékszem) minden alkalmazás számára meg kell adni külön minden engedélyt. Azt is, hogy hozzáférhet -e a tárhelyhez és külön azt is, hogy az mSD -hez is hozzáférhet -e.


Ezen engedélyek hiányában képtelen lesz az alkalmazás elérni a memóriakártya tartalmát, ha az adott rendszerben már benne van ez a "korlátozás".


Valamint: egyes régebbi alkalmazások (főlleg ha nem a play áruházból szerezted be) nem tartalmazzák azt a kódrészletet, ami miatt a rendszer megkérdezi, hogy megadod -e az appnak a tárhely hozzáférést. Ezen felül a régebbi appok közt vannak olyanok, amik saját metódust használtak a tárhely elérésére és vannak olyanok, amik a rendszer natív képességeire hagyatkoztak. Utóbbi esetében ki kellett jelölni (a rendszer felületén keresztül), hogy az adott app melyik mappát érheti el. Ezek az utóbbi kategóriába tartozó appok nagyobb valószínűséggel használhatóak a mai androidokon. Bár az API eltérések miatt felléphetnek kompatibilitási problémák.

2019. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megadtam az engedélyt az SD kártya eléréséhez, illetve ez egy friss program a play áruházból letöltve ( [link]

Az érdekes, hogy a tablet még régebbi, ott is ,egadtam az engedélyt és ott minde gond nélkül műxik. Itt a telónál is eléri az SD kártyát bele is lép az ominózus mappába, csak a program azt írja ki, hogy "nincs dal". Pedig vannak benne fájlok...

2019. ápr. 20. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Jut eszembe:

Egyes régebbi androidok esetében a "csak úgy" bemásolt tartalmakat nem látta minden app (főleg a lejátszók).

Ilyenkor a készülék újraindítása volt az egyik megoldás a "media_rescan" miatt, amit boot után végzett a legtöbb Android.


Ha ez nem jön be, akkor csak 1 megoldás van, amit ismerek:


A teló gyári fájlkezelőjébe belépsz, a memóriakártyát megnyitod, a "Music" mappát átnevezed (mindegy, mire), létrehozol egy "Music" mappát, belemásolod (nem áthelyezed) a zenéket a korábban átnevezett mappából, aztán az átnevezett mappát törölheted.


Ha nincs annyi hely a kártyán, hogy ezt meg tudd csinálni egyben, egyenként kell másolni, majd a régit törölni...


Ennek hatására a készülék új fájlnak minősíti a másolatokat és azt behelyezi a "media_databese" -be (média adatbázisba).

2019. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az újraindítást már előzőleg kipróbáltam, az nem segített, viszont ez a másik dolog, az átnevezés-másolás igen. :) Köszi szépen!
2019. ápr. 20. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!