Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek is tovább bírja a...

Nektek is tovább bírja a telefon akkuja, ha 100%-ra feltöltés után még töltőn hagyjátok?

Figyelt kérdés

A telefon rendelkezik egy töltésszabályozóval, ami lekapcsolja a töltést, ha 100%-ra feltöltött. Elvileg nem is tesz jót neki, ha rajta hagyjuk, mert amikor merülni kezd, azonnal rátölt és a csepptöltés rövidíti az élettartamot.

Ugyanakkor megfigyelmtem, hogy amikor feltöltöm 100%-ra és azonnal lehúzom a töltőrök, sokkal hamarabb esik a töltöttség, mintha rajta hagynám egész éjszaja. Én ezt a telefonnál (iPhone Xs) és a laptopnál (Macbook Air) is megfigyelmtem.

Nektek mi a tapasztalatotok?



2019. júl. 17. 14:01
1 2
 11/14 Szirty ***** válasza:

"Lehet lepontozni, már megszoktam hogy ezen a nyomorult helyen mindig a többségben lévő idióták véleménye számít."


Akasztják a hóhért? :)

2019. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, azt gondoltam, a kérdésből egyértelű, hogy nem kiműtöttem a telefonból az akksit és úgy töltöttem, hanem a telefonhoz adott gyári töltővel.

És igen, a jelenség az, hogy ha a töltőn lévő telefon kiírja a 100%-ot, és utána kb. azonnal kihúzom a csatlakozót, akkor előbb esik vissza 99%-ra, mint amikor este 11-kor bedugom és csak reggel 7-kor húzom le. Holott ismereteim szerint a töltésszabályozó áramkör visszajelzést kap a teljes töltöttségről és ilyenkor lekapcsolja a töltőfeszültséget.

De amit írtok, logikusnak hangzik!

2019. júl. 18. 08:24
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Én sem műtöttem ki az akkukat töltés közben.

Kivehető akkus telefonokon végeztem teszteket. Mindíg a telefonban, eredeti töltövel voltak az akkuk töltve. Viszont a telefonok fogyasztása helyzet függő. Számít, hogy világít -e a kijelző és sok dolog változhat. Így csak a feltöltött akkut kivéve a telefonból tud az ember releváns számokat kapni.


(Az csak extra szórakozás volt, hogy a telefon és akku közzé műszert rakva a töltőáramot is mérni lehet, a telefon hőmérsékletét is és az akkumulátor hőmérsékletét is. Ez csak egy bónusz teszt volt, amiből kiderülhetett volna hogy az akku vagy a teló melegszik -e jobban töltés közben. De ez készülékfüggőnek tűnt, nem bizonyult egyértelműnek.)

2019. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

# 11 "Akasztják a hóhért? :)"


Ezt egyébként mire értetted? Csak mert van egy gyanúm, hogy megint képzelődsz.

2019. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!