Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 11 éves kislánynak tablet? Mi...

11 éves kislánynak tablet? Mi a véleményetek? Mire tudja használni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 11:30
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:

En a 11eves ocsemnek vettem karacsonyra egyet.Nem tul dragat 20ezer ft volt.O orult...szerencsere tanulasra hasznalja inkabb de jatszik is vele.Bar leginkabb azert kapta Tolem hogy kapcsolatba legyunk napiszinten..akar ingyen.(Mivel mar nem elek otthon es ogy a szamitogepnek se kell mindig mennie)

Ellenorzesek (tudta nelkul) vannak es soha semmi "csunya" dolgot nem talaltak rajta a szuleink.

Iskolaba, edzesekre nem viszi magaval.

Anyukam nem orult eleinte, de mar latja hogy felesleges volt aggodnia.

2013. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim válasza:
Milyen iskolában használnak tabletet tanításhoz? És ha valaki nem akarja/tudja megvenni?
2013. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok és a ballagásomra kaptam egyet. Nem én szerettem volna, de azért örültem neki. Én most játszottam rajta és interneteztem, de majd az iskolában jól fog jönni. Már rengeteg programot lehet letölteni. Többek között szótárak, könyvek, microsoft office. Ezeknek mind hasznát veszem majd. Nem tud annyit mint egy laptop, de azért közel jár hozzá. Ami még hátrány esetleg, hogy könnyebben tönkre megy, ráadásul ehhez nem is nagyon tudsz hozzá nyúlni javítani mint egy laptophoz. Tehát egy laptop lehet jobban megéri, kb. egy árban vannak, de olcsóbb és könnyebb is a javítás. A tabletben mondjuk az érintőképernyő a fő vonzerő. Viszont szerintem, ha játékra, internetezésre haszálja tökéletes egy okostelefon. Nekem van mindkettő, de feleslegesnek érzem. Az egyik tudja azt amit a másik is. A tablet nagyobb kijelzőjű ez filmnézéshez, projektekhez alkalmasabb. Viszont egy telefon is képes rá. Szintén lehet netezni, játszani, filmet nézni, írni, táblázatot szerkeszteni stb. Persze mindkettő inkább másra alkalmas. A telefon kisebb, jobban elfér, de tökéletesen teljesíti azt amit egy tablet és olcsóbb is. Én talán a telefont jobban is szeretem. Itt nyilván azt kell szem előtt tartani, hogy milyen célra kell. Ha mindenképp tabletet szeretne akkor rendben, de nem árt átgondolni.
2013. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
Ugyan melyik hülye mondta hogy tableten tanítanak?! Mondjuk az a hülyébb aki ezt el is hiszi...
2013. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
A hetes válaszoló írta: "Ettől az évtől az o evfolyamatol kezdve tabletet hasznalnak az iskolában a tanitashoz," - és igen, nekem is elég furcsa, ezért is merészeltem megkérdezni hogy melyik ez az iskola....
2013. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:

Annyira nem helyen a mai szülők felfogása.. Minek egy 11 éves kislánynak táblagép?!Babázzon, rajzolgasson, olvasson könyveket. Mikek kell már ennyi idősen elektronikai kütyüket adni a kezébe. Nem kéne hozzászoktatni ahhoz, hogy fingik egyet és már megkapja amit akar..

Ha megérdemli akkor vegyetek neki. (a megérdemli alatt azt értem, hogy elvégzi a sulit vagy felveszik egyetemre..)

Én (16 évesen) nyáron egy hónapig jártam az 50°C-os melegbe meggyet szedni, hogy legyen egy kis pénzem. Vettem rajta egy tabletet. Én azt mondom, hogy nem érte meg teljesen. Sok mindenre lehet használni, de a legtöbb dolog gyorsabb és jobb számítógépen. Szöveget szerkeszteni egy örökkévalóság táblagépen, míg számítógépen 3 perc.. Ott érdemes a használata, ahová nem tudod magaddal vinni a számítógépedet.


De a szülőknek kell eldönteniük, hogy tanítják, vagy butítják a gyerekeiket..

2013. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:

16-os vagyok

Ja és sokkal jobban megbecsülöm azt amiért megdolgoztam. Ha szüleim vették volna, akkor nem biztos, hogy mindig figyelném, hogy nehogy leessen, vagy történjen vele valami rossz.

2013. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:

16-os vagyok megint

Az előző hozzászólásommal nem azt akartam mondani, hogy 11 évesen menjen el dolgozni. Csak azt, hogy nekem szüleim legtöbbször azt mondták - ha egy drága dolgot kértem -, hogy majd ha nagy leszek, menjek dolgozzak meg az áráért, és majd meglátom, hogy mennyi munka van pl egy nyomorult táblagépben.

2013. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
14 éves vagyok, nincs tabletem, a telefonom se valami "okos telefon" mégis nagyon jól megvagyok ezek nélkül. Kb. 10 éves voltam, amikor először elkezdtem játszani a gépen, persze koromhoz megfelelő játékokkal. De a gép nem az enyém volt, inkább közös dolog volt a családba, aztán mostanában vett magának apám egy laptopot, azóta nevezhetem enyémnek a gépet. Meg amúgy is, valljuk be, egy asztali gép, vagy egy laptop sokkal jobb, mint egy tablet, könnyebben kezelhető, javítani is könnyebb, és még viszonylag talán olcsóbb is. Még nem dolgozhatok hivatalosan, így a pénzkereséshez se értek, de itthon dolgozgatok, segítek apának füvet nyírni, fát hasogatni/hordani, és amint tehetem el is megyek diákmunkára, ott majd lesz egy x keresetem, amiről meg már elmondhatom, hogy azt én kapartam össze. Szóval röviden válaszolva az eredeti kérdésre: Full fölösleges, nagyából semmire se tudja használni, mert még fiatal hozzá.
2013. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Bocsánat, se hulye nem vagyok, se nem hazudtam. Hollandiában élünk, itt az 5. evfolyamtol a gyerekem iskolájában ettől az évtől tableten tanulnak az 5-6-7 évfolyamon, a 8.on pedig laptopon. . Nem kell megvenni, az iskola biztosítja. 7. valaszado voltam.
2013. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!