Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért utálják Magyarországon...

Miért utálják Magyarországon a Nintendo-t? (Aki nem szereti az is válaszolhat, kíváncsi vagyok miért)

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy dedós, meghogy MÁriÓ... Aztán az hiszik hogy Flash az erdeti, meg ilyenek. A sok hülyegyereknek meg a Counter Strike a klasszikus játék. Na mindegy, szóval miért utálják itthon ennyire? Én azon idegesítettem fel magamat a legjobban, ahogy a sok hülye az OtherWorldnél nemtudta normálisan beüzemelni a Wii U-t és csak a műsor kedvéért fikázzák. Jólvan, hova fajul a világ?

2013. okt. 25. 22:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Látom, többször megkérdezted, de itt is elmondom: nem utálják. De gondolj bele, egy 30 éves konzolról beszélsz! Persze, hogy manapság egy 8 bites platform már nem a vágyak netovábbja, amikor már rég 3D-s minden modern játék.

A Wii-t pedig végképp nem szokták szidni. Nem tudom, te honnan veszed ezeket.

2013. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%
A Wii-t szinte csak szidják, ezt én is tapasztaltam eleget, sajnos. :(
2013. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Krisipoke ***** válasza:

Simon the Vampire Killer:

Gondolom magára a cégre értette, és még ha nem is szidni szokták, de gyakran hallom én is, hogy inkább PS meg Xbox, mert azok felnőttesek, a Nintendo meg gyerekes, és a Mario/Pokémon/stb játékokat nem lehet komolyan venni, csak a lövöldözőseket meg az autósokat.

2013. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

ha még lehet válaszolni megtenném, a 11-essel értek egyet nem utálja senki. véleményem szerint a 5-15-ig terjedő korosztály ezt szereti, mert hordozató, és a márió a menő, de vannak 12 évesek akik már az xboxotés a ps-t szeretik jobban csakúgy mint a felnőttek. Ha belegondolunk most jött ki a ps4, de a ps2-nek a gyártását csak azelőtt egy kicsivel hagyták abba...a sony bivalyerős gépet rakott össze. Az xboxnak pedig talán csak a microsoftnak a windowsos hírnevéből van sikere, meg a dosból.

De javaslom, hogy nézd meg a gamestar konzol videóit a youtubeon.

Magam sem rajongok a konzolokért, ha ingyen kapnék egyet akkor szétszedném, és belenéznék az áramkörökbe, majd újra összeraknám, és eladnám. :DDD

2014. máj. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#13: egyrészt a Nintendo - bár tény, hogy a Mario az emblematikus figurája - nem csak dedós gyerekjátékokat gyárt.

Másrészt meg attól, mert valaki 20-on túl van, nem kötelező érvényű, hogy csak vérben tocsogó, és/vagy agyatlanul gyilkolászós játékokkal játsszon.

Harmadrészt: mi az, hogy melyik játékot lehet vagy nem lehet komolyan venni? (Mert ezt lehet többféle képpen is értlemezni.) Ha úgy értelmezzük, egy játék pont attól játék, hogy nem szabad komolyan venni. A játék játék. Arra való, hogy szórakozzunk vele.

Ha a "komolyan venni" kifejezést úgy értetted, hogy pl. egy Mario-játékot ne lehetne élvezettel végigjátszani, akkor szintén hibás a feltételezésed. Persze, mondjuk egy Mario Partyt vagy egy Yoshi's Island-et (hogy ne csak mostani példákat hozzak) tényleg nem az idősebbeknek szánták, de mondjuk láttam már 30-40 éves embert is élvezettel végigjátszani a Super Mario 3-at vagy Adventure Island-et.

2014. máj. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
Aki szerint a Wii-t, és ezáltal a Nintendo- nem kritizálták, és utálták, az nem tudom, hogy követte e az eseményeket. Egyrészt a Wii a gyengébb hardvere miatt agyon lett szekálva, továbbá állandóan támadások alatt van a Nintendo, hogy miért mindig a Mario, meg dedós és ilyenek, olyan emberek alkotnak rossz véleményt a Nintendo-ról, akik nem szeretik a Nintendo-t, ami számomra érthetetlen. Továbbá Mario a Nintendo igazi arca, de elenyésző a Mario játékok száma, a többi játékhoz képest.
2014. máj. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Krisipoke ***** válasza:

Nem tudom, pont, hogy inkább az a jellemző, hogy az idősebb korosztály, aki a 8-16 bites korszakban nőtt fel, sokkal jobban szereti az ilyen stílusú játékokat. Tehát összesítve én eléggé úgy vettem észre, hogy míg a 12-25 éves korosztály a vérengzős/lövöldözős játékokat részesíti előnyben, az ez alatt és fölött lévő korosztály a kevésbé ultrarealisztikus dolgokat, mint Mario és Mega Man szeretik jobban.


Simon: Kérlek, mutass nekem bárkit, aki valaha élvezettel végigjátszotta az Adventure Island-et, és annak mind a 32 pályáját. Ugyanis annál idegroncsolóbb és feleslegesen nehezebbre készített játékot elég nehéz találni.

Emellett az első Yoshi's Island egy mestermű, az egyik legjobb platformer a piacon véleményem szerint, mind grafikailag, mind zeneileg, mind innováció szempontjából, mind pályadizájn szempontjából, és mind élvezetileg. Ráadásul szintén egy nem kimondottan egyszerű játékról van szó, főleg, ha az ember 100%-ra akarja kijátszani.

2014. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Spilerke ***** válasza:
Szerintem a mostani korosztály mondja rá, hogy dedós, én viszont nagyon szerettem a régi nintendo-s játékokat: NES, SNES, N64, Nintendo DS stb. Még ma is szoktam játszani az ilyen játékokon többnyire gépen vagy telefonon. :D
2014. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Petya Atya válasza:
#17: Adventure Island a kedvenc játékom, amikor megkaptam az első konzolomat - NES - egyértelműen a Mario és az Adventure Island lett a nagy kedvenc. Nem csak nálam, hanem a családban, beleértve nagynénit, nagybácsit és unokatesókat is. Emlékszem, milyen jókat játszottunk azzal az általad leszólt játékkal, és hogy mennyire élveztük.
2014. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Krisipoke ***** válasza:
19: És végig is vittétek? Vagy egyáltalán 5-6 pályánál tovább jutottatok valaha? A játék eleje szórakoztató, igen, de nem kell benne (az egész játék hosszához képest) sokáig jutni, hogy kimutassa a foga fehérjét. A kelleténél nehezebb ugrások, váratlanul jövő ellenségek, és a lehetséges szituáció, hogy egy ellenségektől hemzsegő pályát fegyver nélkül kelljen megcsinálni: egyik sem vall jó játékdizájnra. Most azonnal simán felsorolok 50 játékot NES-re, ami kategóriákkal jobb, mint az Adventure Island: rögtön itt van az Adventure Island 2. és 3. része, ami kb. minden hibáját kijavította az első résznek, és sokkal élvezhetőbbek is, kimondottan jó játékok.
2014. szept. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!