Miert szidjak ennyire az apple markat? Vagy csak aki nem teheti meg, hogy megvegye, azert szidja?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan a letiltasok miatt utaljak, de konyorgom, az icloudba ha nem tudod a jelszot megvetel utan es az elado sem, akkor lopott. Es szerintem ez egy hasznos funkcio annak erdekeben hogy ne akarjak oket lopkodni, mert akkor max alkatresznek eladhatoak es azert mar nem biztos hogy megeri ellopni valakinek. Szemelyivel es adasvetelivel meg a rendes boltban vett iphonet ki kodoltathatod, hogyha elfelejtetted a sajat jelszavadat. Hivastiltott is csak akkor lesz egy iphone ha valaki pl a vodafonetol vette es nem fizeti a reszletet. A masik, ami folidegesit: azt mondjak egyszeruen szar, ennyi penzert plane. Konyorgom, ezek nem gamer computerek, hanem statuszszimbolumok, egy muszaki cikkeken beluli luxusmarka. Arra talaltak ki, hogy gyonyoru legyen es jol mukodjon. Nem arra, hogy mindent meghalado teljesitmenye legyen. Draga? Igaz. De ez nem Samsung, ez egy luxus marka! A gazdagoknak szol, szoval nem ertem hogy hasonlithatjak az atlag markakhoz, ahol tenyleg a teljesitmenyt es nem a markanevet fizeted meg.

2016. márc. 5. 03:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem van IPhone es IPad is. Oszinte leszek, utalom mindkettot, csak a munkam miatt hasznalom.

Magancelra kizarolag Android.

Es megvehetnem, a fizumba beleferne, hogy havonta vegyek egy ujat. De a tulajdonsagait leszamitva, Steve Jobs szellemet es az egesz ceg viselkedeset annyira megvetem, hogy meg akkor sem vennek, ha jobb lenne. De igy, hogy megcsak nem is jobb, igy egyszeruen csak nevetek azokon, akik szobizmusbol megveszik a legujabbak I-izeeeket, aztan nekem kuldozgetik az emailokat, hogy talalkozzunk mar, mert ezt es ezt nem tudjak megcsinalni/elerni/letrehozni/nem akarnak fizetni az appokert/stb stb stb.

Az apple-nak nem sok erdeme es teljesitmenye van, a sznobok es egyeb allatfajtak kiszolgalasan kivul.

2016. márc. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

azért most egy picit (nagyon) betévedtél ám az erdőbe! :)

nem, elsősorban nem azért találták ki, hogy gyönyörű legyen, hanem h ténylegesen jó teljesítményt nyújtson, mint minden, amit az ember nem dísznek hord.

sosem értettem valaki miért akar megvenni valamit csak menőzésből, használni meg nem tudja.

no meg ez a "ez nem samsung, ez egy luxusmárka" is hülyeség, mert az apple már rég nem luxus (csak elég drága) és a samu is nagyon jó, korrekt telefon, ha az ember a felsőkategóriásat választja belőle.

mondom ezt neked úgy, hogy ájfónt és ipadet is használok és az előttem íróval ellentétben szeretem is használni

2016. márc. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

A műszaki világban a teljesìtmèny után fizetsz mert pl egy i3 procinak nem nagyobb a gyártási költsège mint egy i7nek mègis töredèkèbe kerül. Ezen a ponton a harapdáltalma máris sz.r, kèpessègèhez kèpest túlárazott, azmeg bocs de baromság hogy lehet túlárazott mert luxustermèk. Nem, azèrt a pènzèrt nyújtson olyat. Egy ferrarit sem csak a kinèzetèrt veszel, hanem hogy menjen is.

A második ok: a fanatikusol rohadt irritálóak.

Ezenkìvül maga az os is zárt ès rugalmatlan, ami 2016ban igencsak ellenszemves egy átlag felhasználónak.

Összessègèben a gond az, hogy drága de annyit messze nem èr, függetlenül attól mennyire vagy gazdag.

2016. márc. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Kapaszkodj meg, mindent szidnak. Miért pont ez tűnt fel? Mondj valamit, amit nem szidnak és meghajlok előtted.
2016. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért szidom mert iPhone-om van és szenvedek vele, és szerintem nagyon nem jók, főleg a zártság miatt! Énszerintem az iPhone jóval kevesebbet tud mint egy Samsung, bocsi. Tudom hogy van iCloud meg ilyenek, de hát kell valami, ha már ilyen egyszerűt nem tud mint pl. USB-s adatátvitel, Bluetooth, és GIF-képek tárolása. Meg az piszkál a legjobban, hogy mindenki isteníti ezt a drága semmit, mindenki szerint jó és imádja!
2016. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez aztán az elvakultság. Miért luxus márka? Mert van rajt egy megrágott alma? Hasonlítsd már össze egy hasonló kategóriájú Samsunggal, hát hozza ugyanazt a szintet, több helyen még többet is.

Státuszszimbólumnak nem mondanám, mert minden második plázacica iPhone-nal mászkál.

Amúgy nem szidni akarom az Apple-t, de te egy logikátlan alma rajongó vagy, bármit, amin rajt van az Apple logó, meg akarsz venni.

Nagyon jó telefonok ezek is, csak egy pár tízezressel többért adják, mint amennyit ér.

2016. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alma fan! Egyszeruen tiz evig nyomorekoskodtam az androiddal es evente csereletem, mert BÉLSÁR! Aztan ugy dontottem kockaztatok, mert dicserik es veszek egy iphonet. 4 eve el es virul. Es szerintem sokkal jobban mukodik mint az andorid. Arrol teljesen lemondtam. Igy mar mondhato vagyok rajongonak, de nem azert, mert egy ragott alma van rajta:) csak ebben nem csalodtam. Viszont nagyon zavaro, hogy mindenki szidja. Foleg a "jo nekem az a regi jol bevalt android, ez baromi draga". Es tenyleg draga, de 4-5 evente 1x nekem meger akkor egy nagyobb kiadast, meglatjuk meddig lesz jo. Plusz meg sosem volt szervizben sem semmi. Nem csatkazotathato usbvel? Latszik hogy neked sincs iphoneod csak kommentelni jottel:) toltot szethuzod az atalakitoval es ott az usb. Teny hogy a bluetooth csak applevel kompatibilis. Mar hogy ne lenne luxus marka? Csakmert mar mindenkinek van, ezert nem tunik exkluzivnak, oke, ezt elfogadom, de ettol meg a luxus markakat szamontarto listak elen van es luxus markakent is van szamontartva. Egyedul a samsung galaxy s6 volt az iphone 5 andoridos vetelytarsa, amivel mindig mindenhol osszehasonlitgattak es meregettek oket. Tehat a samsung is gyart elerhetetlen aru termeket, ami csak a gazdagoknak szol, de az iphone meg csak es kizarolag nekik szol. Gondolj csak bele, valami 30-40 ezer egy mini ipod, ami csak zenet jatszik le es van rajta 1-8 gb. Egy ekkora memokartya andoidba 1-2 ezer ft lenne.. Tehat az egesz applet ugy epitettek fel, hogy azok vegyek meg, akiknek van is ra penze, egy samsung mindenki szamara elerheto es sok termek kozul, valtozo arakkal lehet valasztani:)
2016. márc. 5. 16:04
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

nem mondta senki, hogy nem csatlakoztatható usb-vel, hanem azt hogy nincs usb adatátvitel. nem ugyanaz. ha ájfónra bármit (a képeken kívül) átmásolsz itunes nélkül mutasd már meg lécci :)

ugyakkor a blutit már nem csak apple cuccok között tudod használni, pl. ha fent a flick nevű app, akkor azzal akár droidos telefonra is nyugodtan átpöccintheted a képet vagy a saját videód.

hangoskodsz, de ilyen alapdolgokat teljesen másképp tudsz, akkor hogy a bánatba használod a luxuscikkedet? má' bocs :)

végül pedig: nem tudom miből gondolod, hogy a gazdagoknak gyártják? pl. az amcsiknál vagy bármelyik nyugati országban simán hozzájut egy átlagfelhasználó szemrebbenés nélkül. a samsungnak meg van alsó-, közép- és felsőkategóriás telefonja, ami árban és teljesítményben különbözik egymástól és egy normális gondolkodású embernek eszében sem jut ezeket egy kalap alá venni ugyebár.

de azért megkérdezném miért annyira nagyon fontos neked, hogy itt bebizonyítsd mindenkinek, hogy akinek ájfónja van az gazdag és menő, akinek samuja az csóró?

kérdem ezt úgy jelenleg egy ájfón6-ot és egy ipad air 2-öt használok és képzeld nem szakadt rám a nemzeti bank :)

2016. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy ilyen drága, nem azt jelenti, hogy gazdagoknak van, hanem hogy túl van árazva.

De figyelj, régen, amikor Androidos telefonod volt, biztos nem csúcskategóriásat vettél. A 40 ezres androidos telefont könnyű hasonlítgatni a 240 ezres iPhone 6-hoz. Egy 200 ezres S6 viszont bőven tud ugyanannyit vagy többet.

Az androidot azért szidják rengetegen, mert megveszik az alsókategóriás telefont, ami szinte semmire sem jó telefonáláson meg fényképezésen kívül, és csodálkoznak, hogy milyen lassú meg lefagy, és hogy az iPhone mennyivel jobb, az nem fagy le, és áttérnek az Apple-höz. De arra nem gondolnak, hogy a 6x annyiba kerülő iPhone persze hogy jobb. Emiatt már rá sem néznek a drágább Androidosokra, mert "csalódtak" a rendszerben.

2016. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek az előzővel. (Meg a legtöbb kommentelővel).

Kedves kérdező, elárulnád, milyen Androidos telefonjaid voltak? :)

2016. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!