Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet lerázni egy barátko...

Hogy lehet lerázni egy barátkozni akaró másik anyukát?

Figyelt kérdés

Vidéki városban élek, tagja vagyok egy olyan Facebook csoportnak, ami a helyi kisbabás anyukáknak szól. A múltkor egy anyuka írt a csoportba, hogy nemrég költöztek ide, nincsenek ismerősei, és a pár hónapos babájával sétapartnereket keresnek. Megörültem, mert pár utcányira laknak tőlünk, és én is hasonló helyzetben vagyok: nincsenek errefelé babás ismerőseim, így jó lett volna, ha van valaki, akivel tudok beszélgetni, együtt sétálgatni.

Írtam neki, lebeszéltünk egy találkozót. Élőben viszont nem volt szimpatikus. :( Hamar kiderült, hogy teljesen máshogy gondolkozunk a világról, akár gyereknevelés, akár más a téma. Ez önmagában még nem is lenne baj, de egyébként sem voltunk egy hullámhosszon, részemről erőltetett, sokszor kínos volt a beszélgetés, szóval nem éreztem jól magam, alig vártam, hogy hazamenjünk. :D

A magam részéről úgy gondoltam, ennyi volt, ebből úgysem lesz barátság, annyira mások vagyunk. Ő viszont másnap írt, hogy jó lenne megint együtt sétálni, mikor készülünk le? Gondoltam adok neki még egy esélyt, hátha csak nekem volt rossz napom, de ugyanazt éreztem, mint előző nap. :(


Én sajnos nem vagyok az a típus, aki mindenkivel össze tud barátkozni, érzem, hogy vele egyszerűen nem működne, mert szó szerint irritál a viselkedése, gondolkodásmódja...


Ettől függetlenül egy kedves, jóindulatú lányról van szó, tehát megbántani sem szeretném. De úgy látszik, ő jól érzi magát velünk, mert ma megint írt... Ma lemondtam, mondván dolgunk van délután, de nem állhatok elő minden nap egy új kifogással.


Ti mit tennétek? :)


2019. júl. 29. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
"Én sajnos nem vagyok az a típus, aki mindenkivel össze tud barátkozni" - ezt mondanám el neki. Ne úgy kommunikáld, hogy vele van baj... te nem tudsz hozzá igazodni. Ez így kevésbé bántó.
2019. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb-utóbb ő is észreveszi, hogy nem működik ez a dolog.

Ha pedig nem, én például (hasonló helyzetű anyukaként mint ti) nagyon örülnék az őszinteségnek, de az én vagyok, nem mindenki viseli jól. De még mindig jobb, mint hogy ne érezd jól magad a társaságában. Nem szabad erőltetni, ami eleve nem is látszik esélyesnek, hogy működni fog. Ebben sem te, sem ő nem hibás, egyszerűen csak különböző emberek vagytok. Tehát előző válaszolónak van igaza abban, hogy ha őszinte is vagy, ne úgy állítsd be őt, mintha ő tehetne a dologról.

2019. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem próbáld meg folyton lekoptatni ha látja hogy sose vagy elérhető. Pl soká nézed meg az üzeneteit stb keresni fog mást. Ne vessz vele össze ne haragítsd magadra mert lehet hogy hirtelen bekattan ha megpróbálod neki elmondani őszintén hogy nem vagytok egy hullámhosszon
2019. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as ez szerintem meg a leggerinctelenebb húzás, amit ember megtehet a másikkal... :/
2019. júl. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
09:52 figyelj lehet ha szemtől szembe megmondaná neki hogy egyszerűen csak az a baj hogy nem egy a gondolkodásuk, neki állna feljebb mert azthinné lenézi vagy bármi. Aztán meg jönne a pocskondiázás a részéről miközben egyszerűen csak nem érti a válaszát. De ez is csak egy lehetőség mivel ugye nem ismerem nem tudom milyen habitusú anyuka lehet de a leírásból látszik hogy nagyon nyomulós akikre ez a minden lében kanál típus ráillik
2019. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!