Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez barátságnak nevezhető?...

Ez barátságnak nevezhető? Kihasznál?

Figyelt kérdés

Buliba készülődtünk és ő azt mondta, hogy nem tehetek fel rúzst. Megkérdeztem, hogy miért azt mondta, hogy mert. A ruhámat is leakarta cseréltetni velem. Odaadott ruhákat, hogy vállaszak azokból és csak azokat vehetem fel. Nem lett volna semmi bajom, ha nem olyan ruhákat ad oda amiket szó szerint ő is utál. Ellenkeztem. Nem tetszett neki. Végül én nyertem. Mindig megakarja mondani, hogy mit tegyek. Szó szerint. Folyton mindig én veszek mindent. Ő soha nem költ semmire. Még ha van is pénze magára költ. Mindig kiharcolja magának amit akar. Szokott olyan is lenni, hogy veszünk bármilyen kaját vagy valamit és eszek belőle egy harapást ő pedig azt mondja, hogy ez már az enyém. Olyan is fordult elő, hogy vettem egy doboz cigit. Egyértelmű, hogy ő vigyázott rá. És azt mondta, hogy nem kapok belőle. Pedig én vettem. És ezt sok mindennel csinálja. Mikor nálam van megtetszik neki egy ruha csak annyit mond, hogy jaj megizzadtam jajjj én nem megyek ebbe és kiválaszt magának egy ruhát amit nagyon ritkán szokott visszaadni vagy meg előfordul, hogy vissza se adja, mert eltűnt. A 20 ezres cipőmet is kiharcolta és adott helyette egy 3000 forintos szar anyagú cipőt. És azóta se kaptam vissza azt hordja. És persze én vegyek megint új cipőt. Az új cipőm is kellett neki. Pár éve kaptam egy kulcstartot egy jó barátnőmtől. Sokat jelentett az nekem. Ő szó szerint ellopta. Az ő kulcsan láttam. És kérdezés nélkül.

Volt, hogy atmentem hozzá és leettem magam és én vittem csere ruhát buliba, de már megint rajta volt és nem adta vissza. A sárban feküdt benne mint egy malac részegen. Nem is vigyázott rá.

Már bízni se tudok benne. Múltkor félreértett valamit és konkrétan elmondta az összes titkom, de persze én ezek után is megbocsájtottam neki. Volt, hogy pofán csap, belém üt, rugdal,leéget mások előtt. Mások ezt az oldalát nem ismerik. Ezt sajnálom, hogy mindenki egy angyalnak nézi mikor maga az ördög. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy 6-7 fiúval volt és rám mond dolgokat. Egyszer elem allt, hogy a baratsagunkra szpj le valakit. Ez normális? Persze, hogy nem tettem meg. Már nem érzem úgy, hogy szükségem lenne rá. És ezt már év eleje óta teszi. Teljesen elegem volt belőle. Azt érzem, hogy csak kihasznál. Már pár napja nem beszeltem vele vagyis nem írtam neki vissza. Nem akarok vele beszélni. Kiakarom zárni az életemből örökre. Csak sajnos ez nehéz lesz, mert eléggé közel lakunk egymáshoz. Ha meg elmondanam, hogy nem akarok vele találkozni tönkre tenne. Meg jobban. Elmondana rólam mindent. Nagyon komolyan veszi az ellenségeskedest. Tudom nem szép, hogy csak úgy nem irok vissza,de nem akarok vele beszélni. Szerintetek kihasznál a "legjobb barátnőm"?


2019. júl. 30. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hányszor mondtad meg a szemébe, hogy gond van vele?

És még hányszor kell beverned a fejedet, hogy többet sose lógj vele?

És miért itt gyakorin beszéled ki őt?

Te se lehetsz jobb barát, mint ő...

2019. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te csak panaszkodni és kibeszélni akartad őt, mert itt nincs kérdés. Csodálatos emberek vagytok, te és a barátnőd is!
2019. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Lol.. Ez egy pszichopata mellette ribizli is.
2019. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez mind igaz, nagy balek vagy.
2019. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kihasználni azt lehet, aki hagyja magát...


Szakadj le róla, aztán nem lesz ennyi bajod, meg a pénzed is megmarad...

2019. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan meg kell kérdezned? És hozzá még itt?

Jól értem, gyakorlatilag azért hagyod magad kihasználni, mert félsz tőle, hogy tökretesz "társadalmilag"?

Kicsi csillag, nekem volt gyerekkoromban egy hasonló "barátnőm", csak éppen én azonnal léptem, amint rájöttem, hogy kihasznál. Ellenem heccelte az egész osztályt. Méltósággal viseltem, bár rohadt szar volt. Addig tartott, amíg bele nem unt, hogy fapofával viselkedem, aztán érdekesebb után nézett. A te "barátnőd" szerintem tisztában van vele, hogy tartasz tőle, és a markában tart, bármit megtehet veled. Ez pont olyan, mint egy bántalmazó párkapcsolat.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, ez sosem volt barátságnak nevezhető. Te itt csak rabszolga vagy. Vagy az maradsz, vagy lázadsz, annak következményeivel. Nem kell nyíltan lázadnod, elég, ha egyelőre csak kerülöd. Ne csinálj vele közös programokat. Ne állj le vele. Ne adj még több ütőkártyát a kezébe azzal, hogy olyanokról beszélsz neki, amiket később felhasználhat ellened. Ha mindenki angyalnak tartja, akkor lehet, hogy már régóta terjeszt rólad pár érdekességet, és magát állítja be ártatlan áldozatnak.

Gondolom, nincs senki rajta kívül, akivel bizalmasabb a kapcsolatod, másik barát, vagy család, testvér, akihez fordulhatsz, azért öntöd itt ki a szíved. De azért ez sem helyes, hogy itt sarazod, látszik, hogy volt mit eltanulnod tőle.

2019. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!