Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem ciki ráírni egy ismerősre,...

Nem ciki ráírni egy ismerősre, hogy találkozzunk?

Figyelt kérdés

Oké, szóval röviden annyi, hogy szociális fóbiám van egy "kicsit" és gyakran szorongok. Nem merek megnyílni bárki előtt. Egy szem jó barátnőm van akivel tartom a kapcsolatot és mellette tényleg magamat adom mert ő egyáltalán nem feszélyez.


Van még egy ismerősöm illetve volt osztálytársam (lány) aki nagyon aranyos és barátságos. Nagyon csípem és szeretnék vele is barátkozni. De félek, hogy elutasít illetve, hogy őt nem érdeklem.


Rohadtul nem tudok barátkozni, egyszerűen nem minden ember érdekel engem de ennek ellenére én is szeretnék barátnőzni. Olyan nehéz ez egész számomra...


Kicsit cikinek érzem azt, hogy én kezdeményezzek mert úgy érzem, hogy egy szerencsétlen vagyok aki teper azért, hogy észre vegyék. ☹️


Ti mit gondoltok erről? Hogyan kell barátkozni???


Előre is köszönöm a segítséget.


21/L


2019. júl. 30. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit cikinek érzem azt, hogy én kezdeményezzek mert úgy érzem, hogy egy szerencsétlen vagyok aki teper azért, hogy észre vegyék. ☹️"


Változtatsd meg a gondolataid és megváltozik az életed.

2019. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki, azzal nem vesztesz semmit. Ne aggódj ezen sokat
2019. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De hogyan gondolkozzak másképp ha megvagyok győződve arról, hogy szerencsétlen vagyok és lenéznek vagy nem is tudom, hogy mondjam. :/ Vannak rossz élményeim ezzel kapcsolatban és szorongok.
2019. júl. 30. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus tud segíteni.
2019. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna a kérdést. Ugyanígy vagyok, azért nem közeledek senki felé mert félek, hogy szerencsétlennek neznek, hogy teperek.


Üdv.: Egy másik szociálisfóbiás

2019. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne? Csak az a ciki amit te annak gondolsz.

Szerintem nem az.

21F

2019. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jártam már úgy, hogy érdeklődtem és nyitottam mások felé cserébe ők annyit sem kérdeztek tőlem, hogy hány óra van délben. Ezért vagyok most ilyen.
2019. júl. 30. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit cikinek érzem azt, hogy én kezdeményezzek mert úgy érzem, hogy egy szerencsétlen vagyok aki teper azért, hogy észre vegyék."

Szóval ha valaki beszélgetést kezdeményez veled, akkor azt gondolod róla, hogy egy szerencsétlen, aki azért teper, hogy észrevedd? Mert ha nem, akkor gondolkozz már egy kicsit erősebben és vedd már észre, hogy csak a te fejedben van a gond..

2019. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is szorongok ha valakivel beszélni kezdek vagy rá akarok írni mert azt gondolom hogy tökre nem érdeklem őket stb... De aztán belegondolok abba hogy nekem jól esne ha rám írnának, beszélgetnének velem, így általában sikerül legyűrni ezt a szorongást.

Pl egy felettem járó vizsgázó csajszira írtam rá, hogy hogy sikerült a vizsgája( képzelheted, vagy fél óráig azon kattogtam hogy hogyan, meg mit írjak, elküldjem-e stb) de végül kiderült hogy jól esett neki az érdeklődés:)

Alapjáva véve társas lények vagyunk, ha foglalkozunk egymással az csak jó lehet:)

2019. aug. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!