Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normálisak? Mit csináljak velük?

Normálisak? Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Néha olyan bunkónak érzem magam a barátaimmal szemben... Van két legjobb barátnőm, osztálytársak vagyunk, egyikőjük kb. két jött át a mi iskolánkba. Őt hívjuk mondjuk Lilinek, a másikat pedig Ritának.

Ritával Lili érkezése előtt nem igazán foglalkoztam, volt másik barátnőm (aki legyen Panna), de nem is nagyon bírtam őt. Pannával nagyon jóba voltunk. Ebben az évben jött hozzánk Lili. Ő egy elég dagi lány... Pannával nagyon szemetek voltunk, piszkáltuk (de nem a testalkata miatt). Aztán az a tanév úgy telt el, hogy Pannával nagyon utáltuk Lilit, és Ritát is (Panna és Rita régen legjobb barátok voltak). Aztán Pannának iskolát kellett váltania. Egyedül voltam, "muszáj" volt Ritával és Lilivel barátkoznom. Ritával valahogy jóba lettünk, ő bírta Lilit, de én nem igazán. Aztán pár hónap múlva én is megszerettem, de még mindig kibeszéltem a háta mögött. Tudom, borzasztó. Abban a tanévben eléggé ingadozó volt a barátságunk. Valamikor szerettem, valamikor nem.

Aztán idén mi hárman valahogy legjobb barátok lettünk. A tavalyi nyarat végigbeszélgettük, átmentünk egymáshoz (Lili másik városban lakik). Nagyon sok közös titkunk, emlékünk van. De én mégis úgy érzem, hogy nem igazán a legjobb barátaim. Nagyon idegesítőek, folyton kritizálnak engem. Mi hárman három különböző típusú ember vagyunk.

Lili még mindig eléggé telt (amivel egyáltalán nincs bajom), nagyon kényes, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor egyből megsértődik. Emelett amikor pl. interneten beszélgetünk, mindig felkiáltójelet tesz a szó végére (pl. Szia! Mizu?! vagy éppen csak egy sima "xd után tesz !-et. Ez mindenkit nagyon zavar, mondjuk is neki, hogy hagyja abba, de erre fel csak mégtöbbet ír, csak letilt, megsértődik... Ez másokat is nagyon zavar.)

Rita sem épp nádszál, nagyon hülyén öltözködik (inkább igénytelennek mondanám, pl átlátszik a nadrágja, nem a méretét hordja, hanem kisebb ruhákat, ami nagyon undorítóan néz ki). Maga a kinézete is eléggé taszító.

Én pedig egy sportos ember vagyok, adok a kinézetemre, elegánsan és csinosan öltözködöm. Figyelek magamra, alakomra, mit eszem, hogy viselkedek, ne beszéljek csúnyán. De ők mindig beszólnak ezért. Ha például meglátnak rajtam egy új ruhát, már is elkezdik, hogy mi ez a stílus (egy évfolyamtársamhoz hasonlítanak), mi van rajtam, mi bajom van, hogy én ilyeneket veszek fel. Nem értem őket, miért zavaró, ha én stílusosan öltözködöm, mert ők nagyon igénytelenek, sokszor egy hétig ugyanaz a ruha van rajtuk (egyszer hétfőn Lili leöntötte magát joghurttal a suliban, és egész héten az volt rajta). Vagy ha meglátják, hogy én egészséges kaját viszek a suliba, pl. megeszek egy répát, akkor is odaszólnak, hogy "Na mi van, nyúl lettél?" "Hú de egészséges valaki!", meg ilyenek. Ők pedig az extaszendicsüket majszoljatják, tele van pakolva mindennel (pl. 3 féle sajt, sonka, zsírral megkenve, májkrém stb.). És ebből megesznek egy nap hármat, és még nekem jönnek sírni, hogy piszkálják őket az alakjuk miatt. De nemhogy tennének elle, mondjuk sportolnának, nem ennének mindent össze-vissza... Már nem bírok velük idegileg. Van, mikor rinyálnak, de van, amikor még tök jó fejek, viccesek, kedvesek.

Legtöbbször amikor megint beszólogatnak valamiért, legszívesebben otthagynám őket a pics@ba. Ezt már csináltam párszor, mert nagyon felidegeltek, ekkor Lili sírni kezd (szó szerint), hogy már megint mi bajom van velük, miért nem akarok a barátjuk lenni. Elmondom nekik a helyzetet, de nem értik meg, másnap minden kezdődik elölről.


Szerintetek mit tegyek? Én nem tudok megváltozni, de nem is nekem kéne... Hogy vegyem rá őket, hogy kicsit toleránsabbak legyenek, fogják vissza magukat?


(Remélem nem engem hoztok fel, hogy velem van a van, önző vagyok.)

Minden segítséget köszönök!



2019. márc. 9. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vihar a biliben... :D

Miss Tökéletes lenézi a "barátait".

Igenis veled van a baj, nem győzöd fényezni saját magadat, gondolom ők is érzik rajtad, hogy mennyivel felsőbbrendűnek gondolod magad és ezért viselkednek veled néha úgy, ahogy.

Ez nem barátság, csak egy osztályba jártok és emiatt tartjátok a kapcsolatot "ha nincs ló, jó a szamár is" alapon.

Az igazi barátságokban nem szokás azt nézni, hogy hogyan öltözködik a másik, vagy milyen a testalkata, mert a barátság is a szereteten alapuló emberi kapcsolat és önmagáért szereted a barátodat.

Nagyon felszínes vagy. Szerintem hagyd békén ezeket a lányokat, biztos találsz majd más kifinomultan öltözködő, répamajszoló, kifogástalan külsejű lányt abban az iskolában.

2019. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Ettől tartottam, hogy félre leszek értve.

2019. márc. 9. 13:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam felsőbbrendűnek, nem nézem le őket. Nem ítélem el őket a kinézetük miatt, mert tudom, hogy a belső számít. Csak nekik pont a belsőjükkel van a baj. És nem csak velem szemben, hanem mindenki mással is. Nagyon sokaktól (osztálytársak, iskolatársak,iskolán kívüli barátok, testvéreim, ő testvéreik is mondják) megkapják, hogy változzanak meg, mert néha irritálóak. Még egymással is szembeszállnak, ha az kell.
2019. márc. 9. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, miért erőlteted a barátságot, ha ennyi konfliktus meg probléma van köztetek?

Ne változz, de akkor változtass azon, hogy ki a barátod. Mert ez jelenleg nem igazi barátság.


Van az a mondás, hogy az ember a rokonait nem válogathatja meg, de a barátait igen. Hát válassz te is másokat. Ne lógjál csak azért együtt valakikkel, mert összesodort titeket az élet.

Te magad is mondtad, hogy egyedül maradtál, és "muszáj" volt velük barátkoznod a korábbi lány helyett. Ez igazából egy megalázó megoldás mindenki számára: számodra is számukra is.


Emlékszem, hogy kamasz koromban én is szemtanúja voltam sok ilyen "barátságnak", sőt, hozzám is csapódott pár olyan lány, aki igazából lenézett és kihasznált, csak jobbhíján ütötte el velem az időt. De naiv tiniként ezt nem vettem észre, csak felnőttként.


Hátha te még időben tudsz változtatni.

2019. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az van, hogy anyukám a mindkét lány anyukáját ismeri, szinte minden héten találkoznak, együtt dolgoznak. A fent Lili néven emlegetett lány anyukája nagyon bír engem (állítólag), sokszor is van nálunk (az én anyukámmal az üzleti dolgok miatt), és van, hogy a lányát is hozza. Emiatt akárhogy is szeretném velük megszakítani a kapcsolatot, mindenki ki lenne rám akadva.

Tudom, hogy most egy elkényeztetett kis dögnek tűnök, de nem vagyok az. Nem akarok ilyen barátságot.

2019. márc. 9. 15:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem, hát ez tényleg megbonyolítja a dolgot.

Nekem nem volt ilyen, de a férjemnek mai napig van egy gyerekkori barátja, aki eléggé kihasználja őt, de mivel anyukáik is máig jó barátnők, nehéz lenne "szakítania" vele.

Ez esetben nem tudok tanácsot adni, max annyit, hogy gondolj bele: valószínűleg pont azért piszkálnak az egészséges életmódod miatt, mert tudat alatt érzik ők, hogy az lenne a helyes, de nem tudják rávenni magukat, ezért így próbálják "kezelni" magukban a helyzetet, még ha ez egy rossz megoldás is. Tehát a hiba itt bennük van.


Írtad, hogy próbáltál velük beszélni erről, talán még annyit lehet, hogy más szavakkal próbálod meg újra, de mivel nem tudom, eddig hogy hoztad fel a témát, nem tudom, hogy kéne máshogy.


És komolyan egy hétig volt rajta a joghurtos felső??

2019. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nos, a témát akkor hozom fel, amikor aktuális. Mikor megszólnak például a kajámért, akkor mondom nekik, hogy ezt én szeretem, nekem kell szeretni, nekem kell megenni. És mindezt ekkor még teljesen nyugodt, normális hangsúllyal, tehát nem üvöltöm le a fejüket. Mondtam nekik, hogy nem kell foglalkozni a kajámmal, nem az övéjük. És ekkor még néznek rám értetlenül.


És igen, tényleg az volt rajta egészen péntekig. A hét közepe tájékán meg is kérdeztem, hogy miért van még mindig az rajta, és azt válaszolta, hogy nem érdekli, és "felesleges kimosni". Pedig igen nagy folt volt, ráadásul nagyon látszott.

2019. márc. 9. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát tényleg reménytelen eseteknek tűnnek akkor...

De sajnos sok ilyen van még a felnőttek között is, csak én inkább extrém diétásokat ismerek, akiknek szent meggyőződésévé vált, hogy mindenkinek paleo vagy vegán étrenden kéne élnie, és nyomulósan térítik, aki csak az útjukba kerül.


Az nagyon jó, hogy te nem vagy ilyen, sőt.

Egyetértek veled, hogy az lenne a jó, ha az ember az egészséges étkezésre törekszik, ugyanakkor tudom, hogy ezt a döntést nehéz meghozni. Ha nem alakult volna ki több ételallergiám, én is enném a mindenféle egészségtelen dolgot még mindig. Ügyes vagy, hogy neked van akaraterőd magadtól is így tenni.

Mondom, sokan nem elég érettek ahhoz, hogy el tudják fogadni, ha valaki máshogy él. Másrészt biztos valahol ők is érzik, hogy ez gáz, de rossz látniuk, hogy más meg tudta hozni ezt a döntést, ők meg nem, ezért hárítanak.


Ez a joghurtos pulcsi nagyon igénytelen. :(

Pedig az igényesség, ápoltság rengeteget tud emelni egy ember megjelenésén, még ha duci is egy lány.


Ha tippelnem kéne, szerintem nem fogod tudni őket meggyőzni, de attól még hátha egyszer felnyílik a szemük.


Annyit tudsz addig is tenni, hogy megkeményíted a lelked, hogy minél kevésbé zavarjanak a beszólogatások.

2019. márc. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!