Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak szerintem lettek a...

Csak szerintem lettek a baráti találkozások kínosak (alkohol nélkül)?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy az utóbbi 5-10 évben a fiatalok (15-20 éves kor) közt a haveri összejövetel már nem divat. Vagy is alkohol nélkül egyáltalán nem az, sőt nagyon ciki. Láttam a facebookon egy posztot, ami arról szólt, hogy "A májat lehet pótolni, az élményeket nem": Minden 30 évnél idősebb fel volt rajta háborodva, hogy mennyire szemét poszt ez, hogy az ivásra buzdítja a fiatalokat. De ami az igazságot illeti, anélkül pedig "Cringe" az egész. És most lehet jönni, hogy akkor rossz a társaságom, de nem csak nekem, hanem minden velem egykorúnak kínosak lettek az összejövetelek. Egyszerűen ha eljutunk oda, hogy találkozunk, akkor 3 másodpercre rá már inkább otthon akarunk lenni egyedül. De ha pedig otthon vagyunk, akkor azért jó lenne találkozni, mert halálra unjuk magunkat. És ilyenkor még beüt a "Socially Awkward" énje az embernek, nincs miről beszélni, vagy ha kinyitja a száját az ember, a mondandjója senkit sem érdekel, vagy marhaságot mond. És azon kívül hogy leülünk az asztal mellé beszélgetni, más nem történik, mert igazán jó program a számítógépezésen kívül nem létezik a mai világban, vagy ami van, az is marha drága. Tehát alkohol nélkül nagyon élményeket sem lehet szerezni ma már, mert csak az oldja fel az emberben a gátlásokat, akkor csinál olyan marhaságokat, amiről lehet beszélni később. Eljutott az emberiség egy adott pontra szerintem, legalábbis a fiatalság, ahol minden nap szürkének látszik, mert a gép és internet több élményt ad nap mint nap, mint a való élet. Egyszerűen kínos az alkoholmentes összejövetel, az alkohol pedig elviselhetőbbé teszi. Ti mit gondoltok erről, egyezik a véleményetek?

2019. jan. 28. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem így vagyok vele🤔
2019. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért egyes, te hogy vagy vele? Hány éves vagy?
2019. jan. 28. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
50es szüleim is piálnak baráti találkozókkor sokszor... de még nagyszülőknél is ezt láttam... és nem alkoholisták, mert amúgy nem részegesek, de barátokkal ez mindig jó :) az esetek többségében az a program, így szocializálódtam :) mondjuk megy anélkül is, meg nekik is, mert extrovertáltak vagyunk, szóval itt nem gáz :D de elég sok az introvertált ember, nekik tényleg sokszor segít a pia abban, hogy nyitottabbak legyenek főleg több ember előtt
2019. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Mi alkohol nélkül is képesek vagyunk olyan dolgokat csinálni amiről beszélünk később
2019. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha valakivel szemben gátlásaid vannak vagy annyira socially awkward vagy a társaságában, hogy megszólalni sem mersz, az nem a barátod. Ha valaki a barátod, akkor egyértelmű és természetes, hogy érdekli a mondandód és az ő mondandója is érdekel téged. Ha kizárólag az tart össze benneteket, hogy milyen hülyeségeket csináltatok együtt részegen, akkor legfeljebb ivócimborák, haverok vagytok vagy megszokásból, jobb társaság hiánya miatt jártok össze, de nem vagytok barátok.
2019. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hat en a legjobb baratommal nagyon ritkan szoktam inni. Persze van,hogy eltervezzuk,mert kell ilyen is, de szerintem az baj,ha az ember igaz baratjaval csak alkohollal tudja jol erezni magat, es anelkul nem tudnak jot sztorizni. Persze vannak olyan haverjaim,akikkel csak akkor talalkozok ,ha ivos program van,de az megint mas tema. Ha valaki a baratod,akkor mamoros allapot nelkul is jol tudod erezni magad vele.
2019. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam ilyet,és az ismerősi körömben se,de lehet hogy más generáció vagyunk. A mi generációnk még eljárt beszélgetni,sétálni,akár inni is hétvégeken,ma alig látni kint fiatalokat (mi se vagyunk még öregek,de itt olyan 16-18 évesekre gondolok,mi 23-27 ig vagyunk),se kávézókban se kocsmákban. Akiket kérdeztünk a korosztályból azt mondták összeülnek egyásnál és füveznek vagy ekiznek. :D Ebből is adódhat különbség. Nyilván nem lesz olyan érdekes egy társalgás mint ha innál vagy kábsziznál,de lehet hogy számukra ez is a "társalgás" lényege.

Mi gyakran összeülünk hosszú órákra is kávézni,traccsolni mindenféléről,nem tudunk kifogyni a témából. Nem lehet hogy tényleg csak rossz emberekkel vagy körülvéve?

Az írod,nem tudnak szórakozni,marhaságot csinálni alkohol nélkül mert nincs ami oldja a gátlásokat. De hát könyörgöm,milyen gátlásoknak kéne lenniük egy baráti társaságban? Ott vagy még csak igazán önmagad! Ott a józanon is úgy röhögünk mintha be lennénk tépve. A gép,net több élményt ad?! Már ne haragudj de ez tényleg csak egyéni gond lehet. Vagy hát generációs. Nekünk még a beszélgetés,marhulás mindig százszor élménydúsabb mint a neten akármi. Persze előfordul iszogatás közben is hogy valakinek eszébe jut valami amit neten látott és megnézzük,hogy röhögjünk mi is,de nem ez az alapja az összejövetelnek. Minden barátom kíváncsi arra amit mondok,és én is alig várom hogy meséljenek. Cringe csak akkor lenne egy társalgás ha nagyon nem lennénk egy hullámhosszon az illetővel,nem egyeznek a humorunk,érdeklődésünk,de hát az nem barát! Persze,vannak ilyen emberek,de azok csak ismerősök,pár jó szó és kész. De a barátokkal más.

2019. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat mi csak akkor szoktunk inni ha valami unnep van. Aug 20 vagy majus 1 akkor altalaban fozunk es iszogatunk kozben de amugy ev kozben hetvegente sokat jarunk kirandulni turazni utazgatunk nem szoktunk inni
2020. márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!