Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudnék tenni? Gólyatábor

Mit tudnék tenni? Gólyatábor

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18.-23.ig Gólyatáborba megyek, ami egyben Erzsébet tábor is.(Zánka)

Gimibe megyek nyilván, lány vagyok.

Általánosban nem volt sok barátom, csak 2 ember, de nyáron ők is elfelejtettek :D

Nagyon szorongok, félek az emberekkel ismerkedni, mert nevetségesnek, szánalmasnak, értéktelennek találom magam, úgy gondolom senki sem szeretne nyitni felém. Az új osztályomban már alakulnak a társaságok, jó barátságok, de én nem nagyon ismerkedtem még, mert nem megy. Szerintem szociális fóbiáim vannak, és nagyon erős szorongásom, az biztos.

Gólyatábortól nagyon rettegek, főleg a sportos, ismerkedős feladatoknál, mert nagyon gyenge vagyok ezekben :(

Kérlek segítsetek, egyszerűen már az alvás sem megy, rémképeket látok magam előtt. Hogyan tudnám lekűzdeni a gátlásaimat? Hogyan kedzeményezzek, és tartsak fent beszélgetéseket? Hogyan barátkozzak és nyíljak meg mások felé? Aki tapasztalt elmondhatja az élményeit, akár privátban is irhattok. Előre is köszi, remélem látják páran :")



2019. aug. 11. 04:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egyszerűen légy kedves es mosolygös. Bármilyen hétköznapi szituban be lehet kapcsolódni egy beszélgetésbe. Merj egy kicsit nyitottabb lenni. Megiscsak 4 évig ezzel a csapattal fogsz lenni. Ami mrg a bénaságot illeti, legyen egy kis öniróniád. Ha pl egy sportos feladat nem megy vicceld el..hogy bocsi- nem vagyok jó a futásban- Norbival edzettem- de ő feladta. Az, hogy tudjunk magunkon nevetni es felismerjük a gyengeségünket, az nagy erény. És nyitottnak lenni más közeledesére nehez dolog. De hidd el menni fog. Ne stresszelj
2019. aug. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem akarsz elmenni, akkor ne menj el! Semmi nincs ott, amit az első két napon ne tudnál az iskolában bepótolni. Valószínűleg az új osztályokban sem azok társaságát keresed majd, akik a golyataborban a legjobban pörögnek.
2019. aug. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak sodródj az árral és add önmagad.:) Próbálj nyitni mások felé, minél több embert megismerni, és egy idő után úgyis megtalálod a hozzád hasonlót. Semmiképp se görcsölj rá, a barátságok amúgy sem 1-2 nap alatt alakulnak ki.
2019. aug. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Az első, ami feltűnt, hogy nagyon szépen, értelmesen írsz. Teljesen alaptalanul tartod magad értéktelennek. Tudom, hogy ijesztő, de minél több ilyen helyzetben győzöd le a félelmedet, annál több önbizalmad lesz. Én a helyedben elmennék a táborba, és hagynám, hogy mások nyissanak felém. A gimi teljesen más, mint az általános!
2019. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj erről a szüleiddel és menj/menjetek el pszichológushoz, mert a szorongás és a szociális fóbia diagnosztizálható és kezelhető betegségek. Ez olyan természetes, mint csonttöréssel kórházba menni. A mostani problémádra azért nem válaszolok, mert ha a szorongásod nem kerül kezelésre, ezer ilyen helyzeted lesz még csak a gimi alatt, és nem lesz jobb utána sem.
2019. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia! Én is oda fogok menni és őszintén teljesen ugyanezt érzem én is. :D Nem igazán tudom barátkozni, egyszerűen félek az emberektől, szóval ne aggódj nem vagy teljesen egyedül :")
2019. aug. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jaj bocsi, *tudok (6-os válaszoló voltam)
2019. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Mintha a saját gondolataimat olvasnám. Ugyanígy érzek én is. A gólyatáborra gondolok nyár eleje óta és nem hagy nyugodni. Nagyon félek, hogy kiközösítenek a többiek.
2019. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A gólyatábor nem kötelező, ha nagyon félsz, ne gyötörd magad azzal, hogy elmész. Nyugodtan mondhatod azt, hogy megbetegedtél, nem érzed jól magad. Nem akarod megfertőzni a többieket. A suliban egy nap alatt minden olyan infót össze tudsz szedni, amin 5 napon át nyammognak a gólyatáborban.
2019. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!