Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátkozni?

Hogyan lehet barátkozni?

Figyelt kérdés

Esetemben elég magányos vagyok és szeretnék barátokat szerezni. Nyitott vagyok és sokszor kezdeményezek, azonban úgy érzem egy ördögi körbe kerültem.


Van az az eset, amikor valaki hozzám hasonlóan magányos, vele például könnyen ki tudok alakítani egy szoros kapcsolatot, viszont (!).. Nagyon toxikus emberekről van szó, akik teljesen kiszipolyozzák az emberből az életkedvet. Agresszívak, másokat hibáztatnak a saját nyomoruk miatt, stb.. Én mint barát segítenék is rajtuk, de lehetetlen. Erre évek kellettek mire rájöttem.


A legfőbb problémám pedig az, hogy azok az emberek, akik tisztában vannak önmagukkal és jó kedélyűek: nekik már megvannak a maga barátaik, ezért nem vágynak újakra.

Úgy érzem valamit rosszul csinálok, mivel nem haladok egyről a kettőre. Ezért írtam ezt le és kérem a ti tanácsotokat, mert hátha valami olyasmit vesztek észre, amit én nem.



2019. aug. 16. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Leginkább sehogy
2019. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Szia
2019. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem érdemes barátkozni, Kérdező. Akinek szimpatikus leszel, az úgyis kezdeményezni fogja a barátkozást, akinek meg nem, annál hiába is próbálkozol, veszett fejsze nyele.

Amúgy pedig manapság, amikor az emberek nevetséges anyagi érdekből, vagy akár merő sportból átbsszák a másikat, addig jó, amíg nincsenek úgynevezett barátaid.

2019. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
3...ha mindenki így állna hozzá akkor ki kezdeményezne?...szerintem az erőltetés felesleges. Ha kezdeményezel és a másik nem mutat érdeklődést akkor le kell állni és kész
2019. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
#4 azok kezdeményeznének, akiknek nagyobb szükségük van barátra. Én sosem kezdeményeztem barátságot, és nem is bántam meg soha.
2019. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Nem írtam le, emiatt néhányan félreértik, ezért most leírom: Itt szó sincs arról, hogy bárki is elutasító lenne a kezdeményezésemre. Örülök, mert sok esetben ugyanúgy nyitottak rám az emberek és kellemesen el lehet beszélgetni bárkivel bármiről. Azonban csak ennyi, a folyamat megáll és nincs tovább. Valahol itt akadok el :/


Nem erőltetem az emberekre azt, hogy a barátaim legyenek. Kezdeményezek arra, hogy például megismerhessem a mellettem álló személyt és ő is engem, utána pedig hagyom, hogy kibontakozhasson az egész.


#3 Értem mire gondolsz, sokáig nekem is ez volt a hozzáállásom, azonban én nem fogom elfogadni és beletörődni abba, hogy az embereket csak az önérdek vezérli és kihasználják, átbasszák egymást. Tény, az esetek 99,9 %-ban így van, de láttam már érett, bölcs embereket, a maradék 0,1 %-ot, akiket hallgatva, a történeteikből tanulva, tudom, hogy érdemes nyitottnak maradni.


#4 És ha a másik fél is ugyanúgy érdeklődő? Abból hogyan lehetne ebből barátságot kovácsolni?


#5 Vannak barátaid? Mert ha vannak és te nem kezdeményeztél soha, akkor nekik kellett. Gondolj bele, ha ők nem teszik meg, akkor mi lenne a helyzet veled? Az kezdeményez, aki mer kockáztatni és nyerhet, aki pedig nem, annak szerintem elég monoton az élete.


Látom nem értünk egyet, de értékelem a válaszokat és a véleményeteket, úgyhogy mindenkinek ment a zöld.

2019. aug. 16. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Vannak barátaim, Kérdező, bár igen kevés. De többre nincs is szükségem.

Több ember között több az áruló is.

Ha nem kezdeményeztek volna, nekem akkor se lett volna rosszabb. Én szélsőségesen introvertált vagyok alapból, nincs szükségem az emberi társaságra. És őszintén, ennek sose láttam hátrányát. Sőt - kimondottan profitáltam belőle, mert így ellenségeket sem szereztem.

2019. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Örülök, hogy neked vannak barátaid. Abban egyetértek, hogy az embernek nincs szüksége sok barátra ha vannak, akikben megbízhat legyen az akár egy személy.

Viszont amit írsz, hogy "Ha nem kezdeményeztek volna, nekem akkor se lett volna rosszabb." szimpla feltételezés. A feltételezések pedig szinte egyenlők a semmivel, mert senki nem tudja "Mi lenne ha". Tudod az ember társas lény és szüksége van legalább egy személyre, aki meghallgatja és figyel rá, bármennyire is legyen szélsőségesen introvertált. Én is szeretek sokszor egyedül lenni, de nem mindig. Rengeteg mindent eddig egyedül értem el, szóval tudom mire gondolsz. Elvagy a saját világodban. Kíváncsi lennék, szerinted mi lesz az emberrel ha sokáig egyedül van? Úgy egyedül, hogy az áttorkolódik magányba..? Én rengeteg hátrányt tudnék mondani. Pszichológia. Attól, hogy te nem látod, addig még vannak hátrányai. Talán azért is nem látod, mert soha nem tapasztaltad. Ne is tapasztaltad meg, szerintem senkinek sem kellene.

Nem is akarok nagyon veled vitatkozni, mert egyrészt felesleges, nagyon önfejűnek tűnsz az írásod és a megfogalmazásaid alapján. Másrészt én segítséget kértem, nem pedig ezt. Jó, ha szerinted nem érdemes barátkozni és bár vannak barátaid, de szerinted tökéletesen meglennél nélkülük tök egyedül, akkor egészségedre. Tehát nem tudsz tanácsot adni, bele képzelni magad a helyzetembe és nem csak a saját szemszögedből átlátni a helyzetet? Jól van, köszöntem a választ.

2019. aug. 16. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!