Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem hogy elnyom a...

HEyoalf kérdése:

Úgy érzem hogy elnyom a "barátom", mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, és heteró szóval inkább "haver" az a "barát", de a lényeg hogy egyáltalán nem várom az iskolakezdést, egyrészt azért mint nyílván mindenki h tanulás, de én még csak azért sem, mert a középiskolás haverjaim, akik többek közt a szobatársaim is, elnyomnak. Ezalatt azt értem, hogy közösségben lejáratnak, kritizálnak, bunkóznak, piszkálnak stb.. még haverok között is a szobában. Viszont amikor négyszemközt beszélek akármelyik "haverommal" akkor teljesen más mert tök jó fejek és egyáltalán nem megy a fikázás meg amit fentebb leírtam.. Úgy érzem hogy ha ezt rosszul reagálom le akkor ki leszek közösítve, amit igazából már nem is bánnék ezek után mert borzalmas hogy mit művelnek. Szerintetek ellenálljak? A visszaszólás igazából általában megtörténik de szarik rá és kiröhögnek. Ha meg úgyteszek mintha nem érdekelne, folytatja és max hozzám vágja hogy unalmas vagyok ha nem válaszolok. Persze, lekell szarni de nekem valahogy nem megy, mert kicsinálnak. Minden választ előre is köszönök!!

2019. aug. 21. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hu ez nehéz. Szerintem hagyd ott őket. Szerintem az ilyen nem barát. “Beléd rúgnak” , hogy “jófejnek”, “ menőnek”, “viccesnek” tűnjenek mások előtt?! Szerintem inkább keress olyan embereket akik nem így viselkednek veled, biztosan többen vagytok az osztályban.
2019. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, persze ez jó ötlet, csak mar mindenki megszokta meg engem is azert kedveltek meg páran azaz inkabb joparan mert veluk logtam es minden hulyeseget csinaltunk ami tok jo de ugye a rossz resze az amit leirtam. Nem lesz gaz h ezutan nem haverkodok veluk egyaltalan?
2019. aug. 21. 23:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Srácok közt ez gyakori, szinte minden társaságban van egy-két személy, akit közösen mindig csak oltanak.

Szerintem túlzottan ne vedd magadra, mert ez inkább poén és „Ha a többiek csinálják, akkor én is” elven alapszik.

Ilyenkor két opció van:

- Vagy visszaoltod őket és ha jobb a dumád, akkor kicsit alább vesznek

- Vagy saját magadat oltod. Azaz velük együtt röhögsz és megmutatod, hogy nem veszed magadra ezeket, illetve jobban tudod oltani magad, mint ők.

Hülyén hangozhat, de az ilyen kan társaságokban ez szokott lenni.

Viszont vannak azért határok. Hogy ha mindenbe belekötnek, amit teszel, azt ne hagyd. Az már túlzás.

De az is lehet, hogy nem annyira kedvelnek téged és így adják tudtodra.

Azonban te is írtad, hogy ha kettesben vagy egy ilyen haverral, akkor semmi ilyesmi sincs, szóval szerintem inkább már megszokottságból csinálják és nem veszik észre, hogy a ló túloldalára estek.

2019. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna a kérdést, annyira magamra ismertem. Mármint a te szereped jutott nekem is az én köreimben..

Én azt csináltam/csinálom, hogy továbbra is barátkozok velük, meg nem is.

Ez gyakorlatban úgy néz ki, hogy ha együtt vannak (mondjuk ketten vagy annál többen) akkor nem tartok velük, viszont törekszem arra, hogy egyedül, külön-külön találkozzak velük.

Így kiküszöbölve azt, hogy társaságban csesztetnek, kettesben meg tök jól elvagyunk..

Szerintem próbáld ki :)

2019. aug. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!