Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki abbahagyta az ivást,...

Aki abbahagyta az ivást, annak megmaradtak azok a barátai, akikkel eljárt piálni?

Figyelt kérdés

Sosem voltam nagy bulizós, de házibuliba és kocsmázni eljártam, be is rúgtam azért jó párszor. Először 17 voltam amikor ittam, most 25 vagyok, és meguntam az egészet. Már évek óta egyre inkább nem élvezem amikor iszunk, a szervezetem se bírja, az amúgy is gyengébb idegrendszeremet megzavarja. Annak nincs értelme hogy vissza veszem a mértéket, alkoholista nem akarok lenni, eddig is a hatása miatt ittam amikor alkalom volt, egy jó narancslé vagy fekete tea még mindig jobb íz-élményt ad, mint akármilyen alkoholos ital. A körülöttem levő emberek is egyfolytában csak inni tudnak menni amikor találkoznak, kevés kivétellel.

Régebben is megfordult a fejemben hogy egyszer eljön az a pont, amikor megfogadom hogy nem iszok, de most úgy érzem tényleg itt van. Nem lesz egyszerű olyan társaságot találni, akinek nem a piálás a kedvenc elfoglaltsága, de nincs más választásom.


2019. aug. 27. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem. De nem bánom. Nekik csak a buli, piálás volt a program. Én akkor se ittam mindig, amikor együtt mentünk valahova, akkor állandóan ment a cseszegetés, hogy igyál, miért nem iszol, stb.

Most is van pár barátom, nem vagyok antialkoholista, de velük nem az ivásról szól egy összejövetel, akkor sem, ha esetleg megiszunk egy-egy pohár italt. De senki sem erőlteti a másikat, nem akarja rábeszélni, és senki sem akad ki, ha egyáltalán nem is iszunk alkoholt.

Nekem a korábbi társaság egyáltalán nem hiányzik. Nemcsak az ivás miatt. Ha nem innának, akkor is számomra már kicsit gáz, ahogy élnek.

2019. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!