Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék a barátnőmön...

Hogyan tudnék a barátnőmön segíteni, támogatni őt? (a szülei válnak, bővebben lent)

Figyelt kérdés

A barátnőm szüleinek kapcsolata eléggé elromlott, válás szélén állnak. Saci (nevezzük most így a barátnőmet) nehezen dolgozza ezt fel, alapból is érzékeny személyiség. Hogyan tudnék rajta segíteni? Többször is mondtam neki, hogy rám bármikor számíthat, akármi történik, hozzám fordulhat.

Tudnàtok tapasztalatokat, tippeket megosztani velem? Szeretném minél jobban átérezni a helyzetét, hátha ezáltal nyújtok neki valamit.

Köszi

17/L



2019. szept. 17. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltal benne a helyzetbe akkor sajnos nem tudod aterezni ezt csak az erzi aki atelte mint peldaul en is .

Legyel a baratnod mellett ugy hogy tamogatod , meghallgatod a bajait, kinozdulsz vele , eltereled a gondolatait . Aludj is vele ha tudsz , filmezzetek . Es mindig vele leszel es forditva. Ennel tobbet nem tudsz.

Tudd hogy ez nagyon ritka a mai vilagba egy ilyen ember en orultem volna ha mellettem all igy valaki sott meg most is vagyom ra. Szerencses a baratnod. Es ezt o is be fogja latni elobb utobb.

2019. szept. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyebet nem tudsz tenni,mellette leszel és próbálod elterelni a gondolatait erről a problémáról.
2019. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17 évesen meg kell érteni, hogy ha a szülők válnak. Ez nem a világ vége, él mindkettő, látni fogja őket ugyanúgy. De ezen nincs mit feldolgozni, nem az ő kapcsolatáról van szó. Egy 5 évest még megviselhet, de szinte felnőtt emberről beszélünk..
2019. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Akármennyire is úgy tűnik, végső soron mégsem az ő dolga, ha a szülei elválnak.. Nehéz lesz neki is emiatt, és így nem árt, ha te ott vagy, mint biztos pont az életében. Amit tehetsz, hogy nem hagyod ott a lelki mocsarában...
2019. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szerintem az tud nagy csapda lenni, hogy vagy ítélkezik, vagy két tűz között van, és ő tehetetlen. Tudatosítani kell benne, hogy ez nem az ő kapcsolata, nem az ő dolga ebben részt venni, ez a szülők problémája, és ne vegye magára. Ha ebbe bele akarják vonni mégis, ami sajna gyakori, akkor határolódjon el. Ha nagy veszekedések vannak otthon, akkor legyen minél kevesebbet ott, és értelmes, értékes módon töltse azt az időt. Fontos, hogy ne hibáztassa magát.
2019. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm is keresztül ment ezen. Én is tanácstalan voltam. Ilyenkor tulajdonképpen "külsősként" nem igazán tudsz mit csinálni. Éreztesd vele hogy vagy neki. Menjetek el együtt moziba, vagy bárhová, ahol ki tudtok kapcsolódni.
2019. dec. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!