Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát vagyok, amiért...

Rossz barát vagyok, amiért nem tudok elmenni a barátnőm esküvőjére?

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem állunk jól anyagilag, és ismét csőstül jött a szar: csőtörés, fürdőszoba és hálószoba falának teljes szétázása... a kutyám autoimmun beteg... a Diákhitel 1 pedig csak október 15-én jön, és abból is segítenem kell Édesanyámékat...

A legjobb barátnőm nővérének az esküvőjére még el tudtam menni, de a mai napon nem tudok elmenni a másik barátnőm esküvőjére. A pláne az, hogy én sminkeltem volna a menyasszonyt, a barátnőmet... Teljesen idegen helyre utaztam volna 200 km-t úgy, hogy soha nem voltam arra, sminkeljem is őt, aztán x óra múlva térjek vissza...

Kegyes hazugságként pedig azt mondtam, a vonatom meghibásodott, mely ezen a vonalon mindennapos szinte, így nem közlekednek a vonatok. Egypályás sínek, stb.


Órák óta sírok, annyira röstellem a dolgot, de nem tudom ezt megengedni magamnak... Őszinte voltam vele, napok óta utaltam rá, hogy nem fogok tudni elmenni valószínűleg... a gyomorideg felemészt, és nekem szörnyen fontos ez a barátnőm...



2019. szept. 20. 08:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem a teljes igazságot mondtad el neki? Ha ennyire jó baratnő akkor megfogja érteni.
2019. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Isten mentsen ilyen barátoktól...


Első körben a saját pénzügyi dolgaidat kellene végiggondolni. Ha ilyen fontos eseménynél sincs pár ezer Ft-od vonatjegyre, akkor nagyon rosszul bánsz a pénzzel

2019. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Jogosan szégyelled magad. Megígérted, hogy te fogod sminkelni és aznap lemondod. Gyakorlatilag cserben hagytad. A vonatos történetét el ne hidd, hogy elhiszik. 200km nem a világ vége, busszal, telekocsival simán el lehetne jutni, még ha késve is.

Simán el kellett volna mondanod az igazat, már hetekkel ezelőtt! Az én esküvőmön volt olyan barátnőm, aki nem hozott pénzt. Ez megbeszéltük előre, ő sem akart így jönni. Nem csináltam belőle ügyet, mondtam, hogy őt akarom ott látni, nem egy borítékot. Nem az a lényeg, kifizettük mi magunknak amit kellett, nem érdekelt, hogy nem tudott hozni pénzt. Többet jelentett, hogy ott volt velünk.

Nagyon csúnya dolog volt cserben hagynod így az utolsó nap.

Ráadásul ha utalgattál rá, hogy nem fogsz menni, szerinted nem esik le neki, hogy kamu a vonat dolog?

Sajnálom hogy nehéz helyzetben vagy, de ezt elég szarul oldottad meg. Inkább mentél volna el nászajándék nélkül. Nem hiszem el, hogy nem értette volna meg.

2019. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként minek kell ilyenben hazudni? Ha barátok vagytok, akkor nyilván van fogalma róla, hogy kb. hogyan élsz.

Egyébként baromi hülyén jön ki, hogy egy barát nővérének az esküvőjére elmész. De egy barát esküvőjére meg nem. Én mondjuk nem mentem volna a nővér esküvőjére, és inkább erre az esküvőre használtam volna fel azt a pénzt. Ha annyira fontos neked ez a barátnőd.

Na meg ha valóban jó barátok vagytok, akkor nem vár tőled semmi pénzt, ajándékot, csak hogy legyél ott vele, és sminkeld ki.

2019. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Rossz.
2019. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Még nincs annyira késő. Sürgősen szállj fel a legközelebbi vonatra! Még ha nem is veszel jegyet, megbüntetnek, de akkor is ott vagy. Nem teheted ezt egy baráttal aki számít rád!
2019. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonymousreview60 ***** válasza:

Pánikoltál, hülyeséget csináltál. Előfordul. Ha jót akarsz magadnak, felhívod a barátnődet, elmondod az igazat, és készülsz az esküvőre. A többi rizsa lent.

1. Ha a vonat lerohad van helyette pótlóbusz. A vonat elromlása, mint indok nagyon átlátszó. Ebből csak az jön le a barátnőnek – ha nem hülye – hogy te nem akarsz elmenni. És mivel nem mondtad el az épkézláb okot, nyilván vele van valamilyen bajod, fogja ő gondolni.

2. Ha jó barátnőd, akkor meghallva a csőtörést és a többit egyáltalán nem fog tőled menyasszonytánc pénzre vagy nászajándékra számítani – már ha gondolt ilyenre egyáltalán –, hanem örül, hogy ott vagy.

3. Az, hogy ismeretlen helyre kell menni 200 km-re rossz indok, mert vagy kocsival mész a sminkcuccok miatt, és akkor el kell tudnod igazodni vagy vonattal, és akkor megint csak el kell tudnod igazodni a menetrend, a Google és a GPS alapján. Ez megint csak rossz mentség. Kivéve ha pánikolós alaptermészeted van vagy enyhén fogyatékos vagy. Ez esetben járj a megfelelő terápiára!

4. Útiköltség: Azt a 8-9 ezer Ft-ot kölcsönkéred a szomszéd Takács bácsitól és kész. A barátnőd –remélhetőleg – csak egyszer esküszik.

2019. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

3# vagyok, egyébként még simán el tudsz menni, ha akarsz. Akár bliccelve. Vagy kölcsön kérsz gyorsan valakitől az útra.

Vagy megkérsz valakit, hogy vigyen el autóval.

Ruhád gondolom van, ha nemrég voltál esküvőn. Menj el, még nem késő.

Ez nem egy kerti parti, hogy aznap lemondod és el van nézve,majd jössz legközelebb.

2019. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, mert nem bízol meg benne annyira, hogy elmondd neki az igazságot. Hazudozol. Nekem spec. ilyen barát nem kéne.


Anyukáékat pedig nem kell a Diákhitelből segíteni! (Abból sem.) Az a TE jövődre van, amit nekik is támogatniuk kellett volna.


Mondd meg nekik, hogy anyagi okokból nem tudsz elmenni, keress megy szép esküvői képeslapot (papírból!) és írd meg. Küldd el nekik és ennyi. Egy jó barát megérti, ezt biztosan, de a hazugságot nem.

2019. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Őszintén 200 km vonattal, diákjeggyel vagy 2000 forint, az 4000 oda-vissza, nehogy ennyit sajnálj a barátnőd esküvőjére...

Ha ennyire jóban is vagytok biztosan nem érdekelte volna, hogy nem tudsz nekik pluszban pénzt adni az esküvőre de szerintem azt soha nem fogja megbocsátani, hogy cserben hagytad a nagy napján..

Borzalmas barátnő vagy..

Tudod mikor anyukámék 450 km-re költöztek tőlem, és nem volt pénz, én diákhitelből utaztam le hozzájuk 3 átszállással úgy hogy sosem voltam még arrafelé.. Szóval ez sem kifogás, szállj fel egy vonatra és menj el a barátnődhöz ha már ennyire fontos neked!

2019. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!